STOWARZYSZENIE TWÓRCÓW
FOTOKLUB
RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

strona oficjalna
CZŁONEK OPERACYJNY MIĘDZYNARODOWEJ FEDERACJI SZTUKI FOTOGRAFICZNEJ FIAP
REPREZENTANT POLSKI

HOME
NOWOŚCI
FOTOKLUB
FIAP
EDUKACJA
KONKURSY
WYSTAWY
LINKI
KONTAKT
Fotoklubu RP
INNE

POLECAMY

poinformuj
Fotoklub RP
o
nadchodzącym wydarzeniu

[»]

WYSTAWY
członków oraz pod patronatem Fotoklubu RP

[1]


  ZAPROSZENIE NA WYSTWĘ FOTOGRAFII:
XIII OGÓLNOPOLSKICH PLENEROWYCH SPOTKAŃ FOTOGRAFIKÓW – TRANSYLWANIA 2019  
 
Toruń
Galeria Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka na ul. Kościuszki 41/47

/dodano:28.08.2019/

Zapraszamy na otwarcie wystawy XIII OGÓLNOPOLSKICH PLENEROWYCH SPOTKAŃ FOTOGRAFIKÓW – TRANSYLWANIA 2019

Otwarcie wystawy nastąpi w dniu 6 września (piątek) 2019r.,o godz. 18.00 w Galerii Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka na ul. Kościuszki 41/47 w Toruniu.

Wystawa poplenerowa obejmuje 192 prace 10 autorów. Udział w prezentacji biorą: Paweł Gawroński z Warszawy, Dorota (afrp) i Marek Grausz (afrp) z Torunia, Bogusław Kolanowski z Inowrocławia, Arletta Mierzwiak z Warszawy, Włodzimierz Tyczyński (afrp) z Radomska, Monika i Wojciech Wesołowscy (afrp) z Warszawy oraz Małgorzata i Krzysztof Wojciechowscy (afrp) z Łodzi. Prace można oglądać w zakładce https://www.fotoklubtorun.pl/xiii-opsf-transylwania-2019 .

Już kolejny raz fotografowaliśmy obszar Rumuńskiej Transylwanii. Tym razem były to tereny województwa Hunedoara, czyli część północno-zachodnia. Jest to diametralnie inna część Transylwanii. Nie odczuwa się tutaj, tak jak na zeszłorocznym plenerze, wszechobecnego ducha Vlada Draculi. W zamian naszym oczom ukazała się wspaniała kraina leżąca w górach, obfitująca w przepiękne krajobrazy ze stadami pasących się owiec i szumiącymi wodospadami oraz strumieniami. Na tym terenie dominują zamki, cytadele, jaskinie i piękne górskie pejzaże, np. śliczny zamek w Hunedoarze, cytadela w Devie, monastyr w Prislop, dużo cerkwi oraz rezerwat żubrów. Tak jak w całej Rumunii i tu ludzie są bardzo mili, życzliwi i uczynni, mimo bariery językowej. Była to już 13 impreza z tego cyklu.

Wystawa czynna do 8 października 2019r. 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
Magdaleny Drac-Tatoń "Traktat o..."
     

PGE Giganty Mocy
galeria "Na piętrze"
/dodano: 14.05.2019/


Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne oraz autorka serdecznie zapraszają 10 maja 2019r. o godz. 18.00 do galerii "Na piętrze" w PGE Giganty Mocy na otwarcie wystawy Magdaleny Drac-Tatoń "Traktat o...".

Magdalena Drac-Tatoń to założycielka firmy Megmar, tworzącej nowoczesne technologie dla różnych sektorów przemysłowych. Z wykształcenia chemik, ukończyła prestiżową Akademię Łomonosowa w Moskwie. Przy projektowaniu i wdrażaniu swoich produktów zwraca szczególną uwagę na innowacyjność rozwiązań, ekologię i ochronę środowiska. Łączy działalność prowadzonej przez siebie firmy z realizacją inicjatyw charytatywnych oraz sportowych. Ceni ciekawą literaturę, muzykę i teatr.

Wśród jej zainteresowań znajdują się także sztuki wizualne, w szczególności fotografia – urodę otaczającego ją świata stara się uchwycić w obiektywie aparatu. Odnajduje siebie w podróży i fotografii podróżniczej, w której chce się dzielić energią, a także historią danego miejsca.

Zapraszamy.
 


  ZAPROSZENIE NA WYSTWĘ FOTOGRAFII:
Tomasza Kasprzyka (afrp) "Tempus fugit- czas ucieka, wieczność pozostaje"  
 
Jasło
Kostnica w jasielskiej nekropolii, ul. Zielona

/dodano:04.05.2019/

Zapraszam Państwa na moją wystawę fotograficzną zatytułowaną "Tempus fugit" - czas ucieka, wieczność pozostaje, do miejsca wyjątkowego, do miejsca, które skłania do refleksji i zadumy - do XIX w. kostnicy w jasielskiej nekropolii.

Otwarcie wystawy nastąpi w dniu 7 maja (wtorek) 2019r.,o godz. 17.00.

Jest to wystawa, która ma przypomnieć, że 235 lat temu, właśnie 7 maja Roku Pańskiego 1784 nastąpił pierwszy pochówek Kunegundy Sroczyńskiej, na miejscu wydzielonym przez Magistrat Jasła pod nowy cmentarz. Pochówek ten jest odnotowany w księgach zmarłych jasielskiej FARY p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

Ale jest to również wystawa o, której jak napisał artysta malarz Jacek Zeman z Giżycka - to podróż ścieżkami zadumy i pamięci, to swoista ballada o nieustannym upływie czasu. To subtelnie rozłożone przed oglądającym wystawę, karty naszego życia, od narodzin aż do śmierci.

Podczas otwarcia wystawy Maciej Wulw wykona utwór Passacaglia g-moll na skrzypce solo, z cyklu "Sonaty różańcowe" Heinricha Ignaza Franza von Bibera oraz Johana Sebastiana Bacha Adagio g-moll z I Sonaty na skrzypce solo BWV 1001. 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ :
Podsumowującą XXII Międzynarodowy Konkurs Cyfrowej Fotokreacji "Cyberfoto 2019"
     

Częstochowa
Galeria ART FOTO, ul. Ogińskiego 13a
/dodano: 10.04.2019/


Galeria ART. FOTO oraz Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie serdecznie zapraszają 12 kwietnia 2019r. o godz. 18.00 do Galerii ART. FOTO Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie na otwarcie wystawy podsumowującej XXII Międzynarodowy Konkurs Cyfrowej Fotokreacji "Cyberfoto 2019".

W ramach wernisażu będzie można wysłuchać wykładu dr Krzysztofa Jureckiego - "Grupa Łódź Kaliska w relacji do fotografii analogowej i cyfrowej. Wystąpienie jubileuszowe z okazji 40-lecia nieporozumień na linii artyści i społeczeństwo".

Zapraszamy.
 


  ZAPROSZENIE NA WYSTWĘ FOTOGRAFII:
Krzysztofa Strzody (afrp) (efiap) "nie(ulotne)"  
 
Jaworzno
Galeria Pusta, ul. Fabryczna 37

/dodano:01.04.2019/

Zapraszamy na wystawę fotografii członka Fotoklubu, Krzysztofa Strzody, (AFRP, EFIAP) pod tytułem „(nie)ulotne”.

Wystawa stanowi wyraz bezpośrednich ulotnych i trudnych do powtórzenia stanów, zarówno jeśli chodzi o materię, która stanowi źródło obrazu, jak i stanów (emocjonalnych) towarzyszący przy ich wykonywaniu przetworzonych w formę autorskich odbitek wykonanych w technice platynotypii.

Wernisaż odbędzie się 3 kwietnia 2019 roku /środa/ o godz. 18.30 w Galerii Pustej cd. przy ul. Fabrycznej 37 w Jaworznie.

Wystawa będzie czynna do 26 kwietnia 2019 roku.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy. 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII
Michała Piotrowskiego (afrp) "Między grafika a fotografią" -odsłona VII"  
 
Nowy Sącz
Foto Galeria Atelier Jazz Club w Pawilonie HEJAN ul. Zielona 45

/dodano:18.03.2019/

Foto Galeria Atelier Jazz Club oraz autor serdecznie zapraszają od 7 marca do 3 kwietnia 2019r. w godz. 7.00 - 17.00 na wystawę fotografii Michała Piotrowskiego (afrp) "Między grafika a fotografią" -odsłona VII".

Wystawa powstawała na przełomie kilku ostatnich lat i ciągle wzbogaca się o nowe prace. Każda odsłona to inna aranżacja i inny zestaw fotografii stąd widz może za każdym razem odkrywać coś nowego. Prace ze względu na technikę prezentują w specyficzny sposób polskie pejzaże i architekturę.

Wszystkie prace wykonane są w technice chromianowo-proszkowej, nazywanej również buritypią. Początki tej techniki sięgają XIX w. Należy ona do technik szlachetnych.Zapraszamy 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
Członków Fotoklubu Zamek "Po tej stronie światła"
     

Szczecin
Galeria Fotoklubu Zamek
/dodano: 03.03.2019/


Galeria Fotoklubu Zamek zaprasza w dniu od 4 marca 2019 roku o godzinie 18.oo do Galerii Fotoklubu Zamek (Hol Wschodni, wejście A) w Szczecinie na wernisaż wystawy fotografii Członków Fotoklubu Zamek "Po tej stronie światła".

Wystawa" Po tej stronie światła", podsumowuje pracę klubowiczów w 2018 roku. Temat pozornie prosty, banalny, okazał się w rzeczywistości rozległy i dał autorom szerokie spektrum możliwości.

Głównym motywem zdjęć jest światło, bez którego nie ma fotografii. Przedstawione na ekspozycji prace pokazują, po której stronie światła byli ich autorzy. Zobaczymy krajobrazy, portrety, martwą naturę i sceny z życia codziennego. Prace kolorowe i monochromatyczne. Są prace, w których światło jest wiodącym tematem, ale są i takie, gdzie jest go bardzo mało.

Wystawa będzie dostępna w Zamku do 30 kwietnia br.

Zapraszamy.
 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII
Alicji Przybyszowskiej (afrp)(afiap) "Ekwiwalent"  
 
Bardejow
Polski-Słowacki Dom

/dodano:11.03.2019/

Kulturalno-turystyczne Centrum w Bardejowie oraz autorka serdecznie zapraszają 11 marca 2019r. o godz. 17.00 na wernisaż wystawy fotografii Alicji Przybyszowskiej (afrp)(afiap)"Ekwiwalent".

Zapraszamy 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
Wacława Turka (AFRP) "POEZJA DŹWIĘKU"
     

Gorlice
Dwór Karwacjanów ul. Wróblewskiego 10A
/dodano: 11.03.2019/


Wacław Turek (AFRP) zaprasza w dniu od 22 marca 2019 roku o godzinie 18.oo do Dworu Karwacjanów w Gorlicach na swoją wystawę "POEZJA DŹWIĘKU".

Zapraszamy.
 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII
Alicji Przybyszowskiej (afrp)(afiap) "Maroko"  
 
Gorlice
Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela

/dodano:11.03.2019/

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach oraz autorka serdecznie zapraszają 14 marca 2019r o godz. 18.00 do sali Pod Sową i galerii Na Pietrach MBP w Gorlicach na wernisaż wystawy fotografii Alicji Przybyszowskiej (afrp)(afiap).

Zapraszamy 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
Krzysztofa Muskalskiego (AFRP) "VANUTUATU - RAJ NIETKNIĘTY..."
     

Częstochowa
Galeria Pod Arkadami ul. 1 Maja 27
/dodano: 01.03.2019/


Krzysztof Muskalski (AFRP) zaprasza w dniu od 2 marca 2019 roku o godzinie 18.oo do Galerii Pod Arkadami w Częstochowie na swoją wystawę "VANUTUATU - RAJ NIETKNIĘTY...".

Zapraszamy.
 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII
Sebastiana Soberskiego "Światło i cień"  
 
Toruń
Fotogaleria Domu Muz

ul. Podmurna 1/3 /dodano:14.02.2019/

Fotogaleria Domu Muz, Toruński Fotoklub oraz autor serdecznie zapraszają 28 lutego 2019r do Galerii Domu Muz w Toruniu na wernisaż wystawy fotografii astronomicznej Sebastiana Soberskiego "Światło i cień".

Zapraszamy 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
Tadeusza Myślińskiego (AFRP) "Pejzaż - architektura - przyroda"
     

Ciechanów
Galeria im Bolesława Biegasa Powiatowego Domu Kultury i Sztuki
/dodano: 12.02.2019/


Tadeusz Myśliński (AFRP) zaprasza w dniu od 15 lutego 2019 roku o godzinie 18.oo do Galerii im Bolesława Biegasa w Powiatowym Domu Kultury i Sztuki w Ciechanowie na swoją wystawę "Pejzaż - architektura - przyroda".

Zapraszamy.
 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII
Michała Piotrowskiego (AFRP) "Wspomnienia 1918"  
 
Muszyna
Muzeum

/dodano:15.01.2019/

Muzeum w Muszynie, Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej oraz autor serdecznie zapraszają na wystawę fotografii Michała Piotrowskiego (AFRP) "Wspomnienia 1918".

Wystawa ta przedstawia kilkadziesiąt prac fotograficznych wykonanych techniką chromianowo-proszkową prezentujących rekonstrukcje historyczne z I Wojny Światowej. Są to zdjęcia zarówno walk (Bitwy Limanowskiej, Marcinkowickiej i Gorlickiej) jak i życia obozowego. Jest to już VII odsłona tej wystawy, mimo to będzie można zobaczyć zdjęcia które dotąd na żadnej z nich nie były prezentowane.

Specyficzna, ręczna technika wykonywana odbitek której początki sięgają XIX wieku sprawia że niemal cofamy się do tamtych chwil. Wystawa ta wpisuje się w szereg imprez upamiętniających odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918r. Pragnę by była hołdem dla walczących i wyrazem wdzięczności dla tych co upamiętniają te wydarzenia poprzez rekonstrukcje historyczne.

Zapraszamy 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
Andrzeja Wróblewskiego (AFRP)"PRAWDA"
     

Gdańsk
Galerii ZPAP ul. Piwna 67/68
/dodano: 15.01.2019/


Galerii ZPAP, Fotoklub RP oraz autor zapraszają w dniach od 9 stycznia do 31 lutego 2019 roku do Gdańska na wystawę fotografii Andrzeja Wróblewskiego "PRAWDA" .

"Technika gumy chromianowej pozwala mi na poszukiwania artystyczne, głęboką ingerencję w jakość obrazu. Pozwala zmieniać bezduszny negatyw w unikatowy spontaniczny obraz. Staram się przy tym pozostawać wierny fotograficznemu tworzywu na tyle, na ile jest to zgodne z zamiarem kreacji obrazu."

Andrzej Kazimierz Wróblewski artysta fotograf , członek rzeczywisty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polski Stowarzyszenia Twórców. W latach 1961-1965 współpracował z Kielecką Gazetą Codzienną jako fotoreporter. W 1966 roku wstąpił do Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego i czynnie uczestniczył w projektach fotograficznych pogłębiając swoje umiejętności w wielu dziedzinach sztuki fotograficznej. Przez dłuższy okres zajmował się tworzeniem małych form rzeźbiarskich w bursztynie stanowiących unikatowe egzemplum o zróżnicowanej symbolice, co w połączeniu ze srebrem nadawało głębię oraz ponadczasową pewność wartości. Od 1990 roku prowadzi rodzinną firmę wykorzystując również doświadczenie fotograficzne przy tworzeniu materiałów dla celów marketingu, reklamy, katalogów produktowych, wystaw oraz prezentacji w prasie i periodykach, jak również dokumentowania wydarzeń i historii firmy. Od kilku lat tworzy w technikach historycznych; gumie chromianowej i platynotypii. Szczególne miejsce zajmuje guma chromianowa, technika pozwalająca na świadomą kreację obrazu angażując umysł i manualną pracę rąk do osiągnięcia zamierzonego dzieła - zawsze w tej technice będącego unikatem. Radość tworzenia w tej technice często jest przypomnieniem z okresu tworzenia rzeźb w bursztynie i zakuwania formy w srebro modelowane palnikiem gazowym. Również technika platyny jest niezwykle zajmująca i ceniona, ponieważ dwa najszlachetniejsze metale: platyna i pallad, w wyniku reakcji fotochemicznych zostają osadzone na szlachetnym podłożu bawełnianym tworząc obraz o niezwykłej rozpiętości tonalnej i nieskończonej trwałości. Od kilku lat sygnuje swoje fotografie niezależnie od kategorii i techniki wykonania jako odautorskie, ponieważ od zamysłu – projektu do całkowitego zakończenia, niezależnie od przeznaczenia, wszystko wykonuje w pracowni autorskiej (łącznie z oprawą) i ma bezpośredni kontakt fizyczny z tymi pracami. Zgłębia procedury i wymogi dla fotografii kolekcjonerskiej, starając się sprostać trudnym wymogom formalnym aby fotografia była uznana za kolekcjonerską i zapewniała trwałość archiwalną. Aktualna wystawa „PRAWDA” jest zwieńczeniem wieloletnich działań tworzenia w technikach szlachetnych, a w szczególności w technice gumy chromianowej.

Zapraszamy.
 


  ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W
IX Poznańskim Salonie "Robinsonada 2019"  
 
Poznań
PBG Gallery Skalar Office Center

/dodano:10.02.2019/

Wielkopolski Związek Artystów Plastyków oraz Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej serdecznie zapraszają artystów wszystkich dziedzin sztuk plastycznych do udziału w IX Poznańskim Salonie "Robinsonada 2019". .

Prace należy dostarczyć (zgodnie z regulaminem) w dniu 7 marca 2019 r. Otwarcie wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród 22 marca 2019 r. w PBG Gallery Skalar Office Center w Poznaniu.

Poznański Salon „Robinsonada” to otwarty ogólnopolski konkurs będący przeglądem dokonań i prezentacją dorobku artystów wszystkich dziedzin sztuk plastycznych z całego kraju, mający na celu integrację środowisk twórczych. Tematem prac powinno być, jak z definicji wynika, podróżowanie. Jednak nie takie oczywiste, realistyczne a pokazane, jako podróżowanie w głąb naszej artystycznej duszy. Tak, by prace odzwierciedlały naszą fantazję i wyobraźnię, a z drugiej strony pokazały nasze umiejętności przelania wyobrażeń o wędrówce w wirtualnym świecie na realne tworzywo.

Zapraszamy

Pełna informacja o konkursie:
=>https://www.wbp.poznan.pl/fotografia/konkursy/robinsonada-2019/ 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
"Transylwania 2018 w oczach polskich fotografów"
     

Kraków
Biblioteka Wojewódzka
/dodano: 31.01.2019/


Biblioteka Wojewódzka w Krakowie i Rumuński Instytut Kultury w Warszawie zapraszają w dniach od 13 lutego do 28 marca 2019 roku do Krakowa na wystawę fotografii "Transylwania 2018 w oczach polskich fotografów".

Wystawa prezentowana jest w ramach Miesiąca Frankofonii.

Wystawę przygotował Rumuński Instytut Kultury w Warszawie.

Zapraszamy.
 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
Krakowskiego Klubu Fotograficznego „Kobieta”
     

Kraków
Biblioteka Publiczna
/dodano: 31.01.2019/


Nowohuckie Centrum Kultury i Krakowski Klub Fotograficzny zapraszają do Foto-Galerii NCK na wystawę fotografii "Kobieta".

Wystawa jest częścią projektu "Siła Fotografii" (którego osią jest "World Press Photo".

"Tajemnicą jest kobieta" - pisał Stanisław Wyspiański. Fotografowie Krakowskiego Klubu Fotograficznego podjęli się rozwikłania tej tajemnicy. Niniejsza wystawa jest efektem zmagań z jakże trudnym i wymagającym tematem. Fotografie są różnorodne: detale i sylwetki, kobiety młode lub bardzo dojrzałe, zdjęcia czarno-białe lub kolorowe, radosne i nostalgiczne, czasem nietypowe, wręcz ekstrawaganckie. Czy tajemnica została rozwikłana? Na pewno nie, ale była wspaniałą inspiracją i wielkim wyzwaniem. "Piękna kobieta podoba się oczom, dobra kobieta - sercu. Pierwsza jest klejnotem, druga - skarbem" - napisał Napoleon Bonaparte. W poszukiwaniu piękna i dobra - Kobietom dedykujemy tę wystawę.
Monika Stachnik-Czapla, Prezes Krakowskiego Klubu Fotograficznego


Zapraszamy.
 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
Marka Grausza (afrp)(zdfp)
     

Łódź
Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej
/dodano: 12.12.2018/


Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej zaprasza 12 grudnia 2018 r. o godz. 17:00 na otwarcie wystawy fotografii Marka Grausza (afrp)(zdfp).
 


  ZAPROSZENIE NA OTWARCIE 9 DOROCZNEJ WYSTAWY FOTOGRAFII
CZŁONKÓW FOTOKLUBU RP - REGION RADOMSKI  
 
Radom
"Łaźnia" Radomski Klub Środowisk Twórczych ul. Żeromskiego 56

/dodano:06.12.2018/

Zapraszamy do obejrzenia 9 dorocznej wystawy fotografii członków Fotoklubu RP - Region Radomski.

Prace można obejrzeć w Galerii Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych "Łaźnia". Otwarcie wystawy w dniu 07.12.2018 o godz. 18.00. 


  ZAPROSZENIE NA POKONKURSOWĄ WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
18. edycji Międzynarodowego Niekonwencjonalnego Konkursu Fotograficznego „Foto Odlot”
     

Rzeszów
Wojewódzki Dom Kultury, ul. Okrzei 7
/dodano: 22.10.2018/


Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza 27 października 2018 r. o godz. 16:00 na otwarcie 18. edycji Międzynarodowego Niekonwencjonalnego Konkursu Fotograficznego „Foto Odlot” organizowanego przez WDK pod patronatem Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP, Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej i Marszałka Województwa Podkarpackiego.

Fotografie konkursowe są doskonałym przykładem na ukazanie sztuki fotografii w bogatym kontekście kultury polskiej i światowej oraz konfrontacją tradycyjnych technik fotograficznych z nowoczesnymi sposobami obrazowania.

W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyło 110 autorów z 12 krajów a na wystawie pokonkursowej zaprezentowanych zostanie 128 zdjęć wykonanych przez 69 fotografików.

Podczas wernisażu odbędzie się również uroczystość wręczenia dziesięciu medali „ZA ZASŁUGI DLA FOTOGRAFII POLSKIEJ” nadanych przez Kapitułę Fotoklubu RP w „100. ROCZNICĘ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI”.

Medale będzie osobiście wręczał Pan Mieczysław Cybulski z Warszawy - Prezes Fotoklubu RP a odznaczeni zostali:
 • Adam Kus
 • Piotr Gurdysz
 • Krzysztof Peszko
 • Jerzy Wygoda
 • Wacław Turek
 • Przemysław Niepokój-Hepnar
 • Tomasz Wajda
 • Andrzej Drozd
 • Marek Jastrzębski


 • Gratulujemy wszystkim nagrodzonym.
  Ekspozycja będzie czynna 15 listopada br. w Galerii WDK Rzeszów, ul. Okrzei 7.
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII
  Bogusława Lebiedzińskiego– "PODLASKA DREWNIANA ARCHITEKTURA SAKRALNA"  
   
  Białystok
  Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej, ul. Kościelna 1ABiałystok

  /dodano:06.11.2018/

  Zapraszamy do obejrzenia wystawy Bogusława Lebiedzińskiego "PODLASKA DREWNIANA ARCHITEKTURA SAKRALNA" w technice gumy dwuchromianowej.

  Prace można obejrzeć w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej, ul. Kościelna 1A w Białymstoku od dnia 05.11.2018 do 27.11.2018 (godziny zwiedzania Pon-Pt 9.00-15.00) .   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII
  Michała Piotrowskiego (afrp) – "Między grafiką a fotografią"  
   
  Chełmiec koło Nowego Sącza
  Gminna Biblioteka Publiczna

  /dodano:21.09.2018/

  Zapraszamy na wystawę Michała Piotrowskiego (afrp) – "Między grafiką a fotografią" . Wystawa fotografii w technice chromianowo - proszkowej.

  Wystawa czynna od 22 IX do 3XII w dni pon. piąt. 9.00 -17, czw.8.00-16, sob. 9.00-14.00.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Roberta Pranagala "Memu Miastu Lublinowi"
       

  Lublin
  Centrum Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1

  Partnerzy i Patroni:

  Centrum Spotkania Kultur
  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców
  Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”
  Wydział Kultury Urzędu Miasta Lublin
  Związek Polskich Artystów Fotografików, Okręg Lubelski
  /dodano: 04.11.2018/


  Zapraszamy do Centrum Spotkania Kultur w Lubline, Pl. Teatralny 1 w dniu 9 listopada o godz. 18.00 na wystawę fotografii autorstwa Roberta Pranagala (afrp) pt. "MEMU MIASTU - Lublinowi w setną rocznicę odzyskania niepodległości". Projekt zrealizowany w ramach stypendium Prezydenta Miasta Lublin.

  Wystawiane fotografie są osobistym upamiętnieniem roli Lublina w historii odzyskania niepodległości i cofnięciem się w czasie do miasta z okresu międzywojnia.

  To zaproszenie do podróży śladami znakomitych polskich fotografików, którzy związani byli z Lublinem i fotografowali go w tamtym czasie, takich jak Edward Hartwig, Jan Bułhak, czy też Stanisław Jacek Magierski.

  To powrót do miejsc znanych z mistrzowskich ujęć wybitnych twórców, pokazanych jednak na nowo. To również odwiedziny zakamarków miasta, często zupełnie nieznanych, które z różnych powodów oddziałują jednak na autora.

  To wreszcie kolejny powrót autora do historycznych technik fotograficznych – tym razem do oleju – techniki popularnej w początkach XX w. wśród piktorialistów, takich jak np. Robert Demachy. Charakterystyczne jej cechy zostały wykorzystane do wykreowania nastroju i klimatu dwudziestolecia, nadając współczesnym fotografiom zupełnie nowego wymiaru.


  Wystawa czynna do 9 grudnia 2018r.
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII
  Mirosława Chmiela (afrp) i Stanisława Orłowskiego – "Fotografia"  
   
  Zamość
  Morandówka, ul. Stanisława Staszica 25

  /dodano:21.09.2018/

  Zapraszamy na wystawę Mirosława Chmiela i Stanisława Orłowskiego – "Fotografia" .

  Stanisław Marian Orłowski – artysta fotografik Członek Rzeczywisty Związku Polskich Artystów Fotografików. 1960-1985 przewodniczący podkomisji fotografii krajoznawczej PTTK Zamość, w roku 1961 inicjator powołania do życia Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego, którego prezesem pozostawał przez 50 lat, w roku 1968 inicjuje organizację przez ZTF ogólnopolskiego Biennale Fotografii „Zabytki”, w 1988 roku inicjuje powołanie do życia Galerii Fotografii „Ratusz”, autor i uczestnik wielu wystaw fotografii na terenie kraju, a także spotkań autorskich, prelekcji, plenerów fotograficznych, autor albumu fotograficznego „Mój Zamość 1961-1980” (Zamość 1916) i „Dwie dekady 1980-2000” (Zamość 2018). Autor ponad 100 wystaw indywidualnych i uczestnik ponad 200 wystaw zbiorowych. W 2018 r. otrzymał medal Za Zasługi dla Fotografii Polskiej.

  Mirosław Chmiel – artysta fotografik AFRP, Członek Rzeczywisty Fotoklubu RP Stowarzyszenia Twórców. Od 1976 roku pracował w Wojewódzkim Domu Kultury w Zamościu jako instruktor fotografii i filmu, w latach 80- tych jako fotoreporter w lokalnej prasie : Tygodnik Zamojski, Wspólna Praca, Redakcja Fotografii KAW w Lublinie. Kurator galerii fotografii : Galeria Mała w ZDK oraz wystaw w Hotelu Mercure, Morandówce i Arte Hotel. W 1976 r. z grupą pasjonatów fotografii założył Zamojską Grupę Fotografików. Grupa działa obecnie pod nazwą Zamojska Grupa Fotograficzna GT. Był organizatorem, komisarzem i konsultantem na wielu plenerach fotograficznych oraz kuratorem wielu wystaw. Autor ponad 50 wystaw indywidualnych i uczestnik ok. 200 wystaw zbiorowych. W 2018 r. otrzymał medal Za Zasługi dla Fotografii Polskiej.


  Wystawa czynna do 25 października 2018r.   
    ZAPROSZENIE NA POKONKURSOWĄ WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  II edycji 2018 "Człowiek i jego środowisko"
       

  Kórnik
  Kórnicki Ośrodek Kultury, ul. Prowent 6
  /dodano: 21.09.2018/


  Zapraszamy w dniu 23.09.2018r. o godz. 18.00 Kórnickiego Ośrodka Kultury, ul. Prowent 6 w Kórniku na wernisaż wystawy i rozdanie nagród II edycji 2018 konkursu "Człowiek i jego środowisko".
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII
  – "Kolory Kalabrii"  
   
  Częstochowa
  Kamieniczka i ART., ul. Mirowska 4

  /dodano:21.09.2018/

  Zapraszamy do Kamieniczka i ART., ul. Mirowska 4 w Częstochowie na wystawę fotografii "Kolory Kalabrii".

  Wernisaż 15 września 2018r. o godz. 19.00.   


    ZAPROSZENIE NA FINISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII:
  Stanisława Wojcieszaka i Antoniego Ruta "Bezdroża Przemijania"
       

  Szreniawa
  Muzeum Narodowe Rolnictwa
  /dodano: 21.09.2018/


  W imieniu Zarządu Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków i autorów wystawy zapraszam serdecznie na Finisaż „Bezdroża Przemijania” Stanisława Wojcieszaka i Antoniego Ruta w Pałacu w Muzeum Narodowym Rolnictwa w Szreniawie w czwartek 27 września 2018 r. o godz. 14:00. Będzie to jedyna okazja by otrzymać katalog wydany przez Muzeum Narodowe z okazji tej wystawy.

  Otwarcie wystawy uświetni Poznański Chór Nauczycieli im. Ignacego Jana Paderewskiego pod dyr. prof. Ryszarda Łuczaka.

  Serdecznie zapraszamy

  Więcej o wystawie na stronie: =>www.wzap.info
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Wojciecha Wesołowskiego (afrp) "Moje cyfrowe plenery"
       

  Toruń
  Galeria Domu Muz ul. Podmurna 1/3
  /dodano: 04.09.2018/


  Zapraszamy w dniu 13.09.2018r. o godz. 18.00 do Fotogalerii Domu Muz w Toruniu na ul. Podmurną 1/3 na wernisaż wystawy fotografii Wojciecha Wesołowskiego (afrp) "Moje cyfrowe plenery". Wystawa prezentuje wybrane fotografie z ponad dziesięciletniego udziału autora we wspólnych spotkaniach fotografów z różnych regionów Polski i z zagranicy.

  Zdjęcia prezentowane są w formacie 100x70 centymetrów.

  Wojciech Wesołowski, artysta fotograf, członek rzeczywisty Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej. Od czternastu lat pełni obowiązki wiceprazesa Zarządu Krajowego tego stowarzyszenia. Urodzony w 1953 r. w Warszawie. Fotografią zajmuje się od 1965 r. Przez wiele lat prowadził pracownie fotograficzną oraz zajęcia z zakresu fotografii w Wyższej Szkole Fotografii i Studium Form Fotograficznych w Warszawie. Przez piętnaście lat opiekował się galerią fotografii Sage prezentując prace polskich artystów fotografów.

  Wystawy indywidualne: 1. Monte Casino - 50 lat po bitwie. Warszawa 1994 2. Polacy na kresach wschodnich. Warszawa 1998 3. 200-lecie urodzin Adama Mickiewicz - śladami poety na kresach wschodnich. Warszawa 1998 4. Tyrol. Warszawa 2010 5. Wenecja. Warszawa 2012 6. Okolice Canal Grande. Zamość 2016

  Wystawy zbiorowe: 1. Młoda polska fotografia. Warszawa 1998 2. Poplenerowe Janów Podlaski 2003 3. Poplenerowe Janów Podlaski 2004 4. Poplenerowe Smolniki 2005 5. Poplenerowe Janów Podlaski 2006 6. Poplenerowe Podlesice 2007 7. Poplenerowa Zwierzyniec 2008 8. Poplenerowa Przemyśl 9. Poplenerowa Supraśl 10. Poplenerowa Tatry 2015 11. Poplenerowa Tatry 2016 12. Poplenerowa Dolina Kłodzka 2017 13. Złota Praga 2017

  Został uhonorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką Zasłużony Dla Kultury Polskiej za ponad 25 letnią działalność w upowszechnianiu kultury polskiej w kraju i za granicą. Za swe zasługi dla fotografii otrzymał wiele wyróżnień, m.in. : • ZŁOTY MEDAL "ZA ZASŁUGI DLA ROZWOJU TWÓRCZOŚCI FOTOGRAFICZNEJ" • SREBRNY MEDAL "ZASŁUŻONY DLA FOTOGRAFII POLSKIEJ" • MEDAL ZA ZASŁUGI DLA FOTOGRAFII POLSKIEJ w 100 rocznicę odzyskania niepodległości 1918-2018  Serdecznie zapraszamy
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII
  PODSUMOWUJĄCĄ XII OGÓLNOPOLSKIE PLENEROWE SPOTKANIA
  FOTOGRAFIKÓW – "TRANSYLWANIA 2018"  
   
  Toruń
  Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka Rynek Nowomiejski 17

  /dodano:04.09.2018/

  Zapraszamy na wystawę podsumowującą XII OGÓLNOPOLSKIE PLENEROWE SPOTKANIA FOTOGRAFIKÓW – TRANSYLWANIA 2018, która jest plonem pracy ośmiu fotografików. Anny i Krzysztofa Jakubowskich z Gdańska, Moniki i Wojciecha Wesołowskich z Warszawy, Doroty i Marka Grausz z Torunia, Andrzeja Kwiatkowskiego z Głogowa oraz Włodzimierza Tyczyńskiego z Radomska. Prezentowanych jest łącznie 168 prac fotograficznych. W dniach od 11 do 17 czerwca 2018 roku ruszali oni ze swojej bazy w Saschiz penetrować z aparatami fotograficznymi wsie, miasteczka i miasta, od Mediaszu po Bran. Bogactwo obiektów architektonicznych, wielka oryginalność, a w wielu przypadkach i egzotyka terenów, spowodowała ogrom trudności z doborem motywów prezentowanych na wystawie. Autorzy dokonywali indywidualnych wyborów. Jedni skupili się na architekturze, a inni na krajobrazach i scenkach rodzajowych.

  Efekty tej pracy można oglądać od 14 września do 12 października 2018r. w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu, przy Rynku Nowomiejskim 17. Imprezie towarzyszyć będzie wystawa plastycznych prac dzieci rumuńskich ze zbiorów własnych galerii.

  Wystawa tradycyjnie posiada katalog z wstępem w językach polskim i tłumaczeniem rumuńskim, dzięki Dyrekcji Rumuńskiego Instytutu Kultury w Warszawie. Dodatkowo każdy z uczestników otrzyma album z wszystkimi wystawianymi pracami.

  Wszystkie prace z wystawy można oglądać na stronie www.fotoklubrpregiontorun.pl w zakładce Plenery fotograficzne – XII OPSF-TRANSYLWANIA 2018. W tym samym miejscu będzie można pobrać katalog wystawy w pliku pdf.

  Organizatorem imprezy jest kol. Marek Grausz (afrp)

  Zapraszamy

  Zdjęcia do obejrzenia i plik do pobrania:
  =>http://www.fotoklubrpregiontorun.pl   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Michał Piotrowski (afrp) "Wspomnienia 1918"
       

  Wiśnicz koło Bochni (woj. Małopolskie)
  Zamek w Wiśniczu

  Patronat: Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej
  /dodano: 04.09.2018/


  Zapraszamy na wystawę Wspomnienia 1918 do Zamku w Wiśniczu koło Bochni (woj. Małopolskie). Wystaw będzie prezentowana w dniach od 2 września do 7 października w godz.: od wtorku do piątku 8:00-16:00, sobota, niedziela od 10:00 do 18:00. Spotkanie z autorem odbędzie się w ramach "Dni oręża Polskiego" 2 września ( niedziela) o godz. 15 :30

  Ta wystawa to kolejna odsłona jego prac w starych technikach fotograficznych. Prace tu prezentowane wykonane są w technice chromianowoproszkowej. Powstały w czasie rekonstrukcji bitew I Wojny Światowej Limanowskiej, Gorlickiej, Marcinkowickiej i innych pokazach. Przedstawiają walkę i życie codzienne żołnierzy różnych armii. Są hołdem dla wszystkich tych którzy oddali życie za naszą wolność i szacunkiem dla tych, którzy upamiętniają to w rekonstrukcjach historycznych.

  Każda z prac jest wykonywana ręcznie, opatrzona numerem, stemplem i certyfikatem autorskim. Dzięki swojej specyfice i jednostkowości stanowi fotografię kolekcjonerską.

  Michał Piotrowski -Artysta Fotografik Rzeczpospolitej Polskiej, absolwent fotografii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Członek Fotoklubu RP, Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu oraz Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego. Z fotografią związany od dziecka. Pierwszą wystawę indywidualna zaprezentował w 1986r. Od tej pory prezentował się indywidualnie ponad 70 razy w kraju i za granicą. Do największych jego sukcesów można zaliczyć zloty medal na „68 międzynarodowym salonie fotografii w Japonii”.

  Interesuje się fotografią socjologiczną: szczególnie ludźmi będącymi pasjonatami rożnych dziedzin. Wyrazem tego są cykle: „Paszyńskie perełki”, „W cieniu wielkanocnych palm”, „Święto dzieci gór”, „Retrospekcja” czy „Miniatury Jazzowe”. Sam jest pasjonatem starych technik fotograficznych i rekonstrukcji historycznych.

  Pracuje w różnych technikach, począwszy od fotografii tradycyjnej srebrowej zarówno czarno białej jak i kolorowej, poprzez techniki cyfrowe, oraz technika chromianowo-proszkowa ( monochromatyczna i kolorowana), guma chromianowa ( jedno i wielowarstwowa), gumoil (jedno i wielokolorowy), cyjanotypia ( na papierze, szkle, drewnie, tkaninie, tonowaną i kolorowaną), kalotypia, papier solny, papier albuminowy, technika pigmentowa, technika olejowa, fotografia otworkowa, fotografia wielkoformatowa na różnych materiałach.

  Wśród jego prac można znaleźć zdjęcia reportażowe jak i konceptualne.

  Jego działalność artystyczna i wychowawcza została doceniona przez Ministra Kultury odznaczeniem „Zasłużony Dla kultury Polskiej” oraz przez Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej odznaczeniem „Za zasługi dla fotografii polskiej”

  Jego pracę można oglądać w prywatnej „Galerii na schodach” w jego domu jak również na stronie internetowej: fotna.dlm.pl  Serdecznie zapraszamy
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Tomasza Kasprzyka (afrp) "Jasielski fotoplastykon-przechowalnia bagażu"
       

  Jasło
  poczekalnia Dworca PKP w Jaśle przy ul. Metzgera

  Patronat: Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej
  /dodano: 26.08.2018/


  Zapraszamy na wernisaż fotograficzny Tomasza Kasprzyka (afrp) zatytułowany "Jasielski fotoplastykon-przechowalnia bagażu", w miejscu wyjątkowym, w Poczekalni Kultury, poczekalni Dworca PKP w Jaśle przy ul. Metzgera, w dniu 24 sierpnia tj. w piątek o godzinie 18.00.

  Jasielski fotoplastykon to kilkadziesiąt portretów współcześnie żyjących osób związanych z Jasłem.

  Należy pamiętać, że portrecista musi nie tylko uchwycić cechy fizyczne portretowanej osoby, ale również umieć oddać niektóre elementy jej osobowości i charakteru. Powinien też umiejętnie uchwycić charakterystyczną i ulubioną dla danej osoby pozę.

  Przechowalnia bagażu, bez względu na to, gdzie rzuciły losy moich bohaterów, jest metaforą do bagażu doświadczeń pozostawioną w mieście ich dzieciństwa i młodości. Jedni wrócili, inni związali swoje losy z odległymi miejscami, ale wszyscy pozostawili tu wspomnienia i serce.

  Mówi się, że nie ma przypadkowych spotkań w życiu, a każdy napotkany człowiek jest lekcją, sprawdzianem, albo prezentem . Moi bohaterowie byli dla mnie i lekcją, i sprawdzianem, i prezentem.

  Czuję się niezwykle zaszczycony tym, że mogłem uwiecznić w swoich fotograficznych obrazach Osoby wyjątkowe. Jest to wspaniały zapis historii dla przyszłych pokoleń zarówno w mottach, ale także jak wyglądali, jaka obowiązywała w tym czasie moda, jakie były trendy w fotografii portretowej.

  Tomasz Kasprzyk  Serdecznie zapraszamy
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Michała Piotrowskiego (afrp) "WSPOMNIENIA 1918"
       

  Wytrzyszczka koło Czchowa
  Galeria na zamku Tropsztyn

  Patronat: Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej
  /dodano: 28.06.2018/


  Wystawa ta przedstawia kilkadziesiąt prac fotograficznych wykonanych techniką chromianowo-proszkową prezentujących rekonstrukcje historyczne z I Wojny Światowej.

  Są to zdjęcia zarówno walk (Bitwy Limanowskiej, Marcinkowickiej i Gorlickiej) jak i życia obozowego. Jest to już VII odsłona tej wystawy, mimo to będzie można zobaczyć zdjęcia które dotąd na żadnej z nich nie były prezentowane.

  Specyficzna, ręczna technika wykonywana odbitek której początki sięgają XIX wieku sprawia że niemal cofamy się do tamtych chwil.

  Wystawa ta wpisuje się w szereg imprez upamiętniających odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918r. Pragnę by była hołdem dla walczących i wyrazem wdzięczności dla tych co upamiętniają te wydarzenia poprzez rekonstrukcje historyczne.

  Wystawa będzie prezentowana w dniach 1 VII - 31 VIII 2018r.

  Serdecznie zapraszamy.

  Michał Piotrowski to Artysta Fotografik Rzeczpospolitej Polskiej, absolwent fotografii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Członek Fotoklubu RP, Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu oraz Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego. Z fotografią związany od dziecka. Pierwszą wystawę indywidualna zaprezentował w 1986r. Od tej pory prezentował się indywidualnie ponad 70 razy w kraju i za granicą. Do największych jego sukcesów można zaliczyć zloty medal na „68 międzynarodowym salonie fotografii w Japonii”.

  Interesuje się fotografią socjologiczną: szczególnie ludźmi będącymi pasjonatami rożnych dziedzin. Wyrazem tego są cykle: „Paszyńskie perełki”, „W cieniu wielkanocnych palm”, „Święto dzieci gór”, „Retrospekcja” czy „Miniatury Jazzowe”. Sam jest pasjonatem starych technik fotograficznych i rekonstrukcji historycznych.

  Pracuje w różnych technikach, począwszy od fotografii tradycyjnej srebrowej zarówno czarno białej jak i kolorowej, poprzez techniki cyfrowe, oraz technika chromianowo-proszkowa ( monochromatyczna i kolorowana), guma chromianowa ( jedno i wielowarstwowa), gumoil (jedno i wielokolorowy), cyjanotypia ( na papierze, szkle, drewnie, tkaninie, tonowaną i kolorowaną), kalotypia, papier solny, papier albuminowy, technika pigmentowa, technika olejowa, fotografia otworkowa, fotografia wielkoformatowa na różnych materiałach.

  Wśród jego prac można znaleźć zdjęcia reportażowe jak i konceptualne. Uczy fotografii, prowadzę liczne warsztaty, pokazy, prelekcje ukazując historię fotografii i samą fotografię jako dokument i sztukę artystyczną. Jego działalność artystyczna i wychowawcza została doceniona przez Ministra Kultury odznaczeniem „Zasłużony Dla kultury Polskiej” oraz medalem „Za zasługi dla fotografii polskiej”


  Więcej: =>https://drive.google.com/open?id=1oM1rGvqGZy3PaYdqKGOzawV6FA3fs2yQ
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ AUTORSKIEJ FOTOGRAFII
  Mirosława Raka (afrp) "Fotografia Ojczysta wiek XXI"

   
  Gliwice
  Galeria Na6 ul. Matejki 6


  Patronat: Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców i Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego
  /dodano: 27.05.2018/

  29 czerwca w Galerii Na6 w Gliwicach ul. Matejki 6 o godz. 18.00 będę miał wernisaż mojej wystawy fotograficznej. To moja pierwsza autorska wystawa fotograficzna. Jestem fotografem tworzącym w technice fotografii piktorialnej, należę do Stowarzyszenia fotograficznego Przeciw Nicości im Mieczysława Wielomskiego i do Fotoklubu Rzeczypospolitej.

  Na wystawie będą zdjęcia przedstawiające moją interpretację krajobrazu Polski. Wzoruję się na fotografii Jana Bułhaka, Pawła Pierścińskiego, Mieczysława Wielomskiego. Tytuł wystawy to "Fotografia Ojczysta wiek XXI" i na swoich fotografiach w artystyczny sposób przedstawiam piękno krajobrazu Polski.

  Mirosław Rak

  Pozdrawiam i zapraszam.

  Link do materiałów o wystawie:

  =>http://erdk2018.pl/pl/kalendarium/fotografia-ojczysta-wiek-xxi-wystawa   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Piotra Komosińskiego i Krzysztofa Gałązki "Wystawa Fotografii Subiektywnej"
       

  Toruń
  FOTOGALERIA Domu Muz, ul. Podmurna 1/3
  /dodano: 10.06.2018/


  Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Region Kujawsko-Pomorski oraz FOTOGALERIA Domu Muz serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy fotografii Grupy B1 Piotra Komosińskiego i Krzysztofa Gałązki "Wystawa Fotografii Subiektywnej" 14 czerwca 2018 roku o godzinie 18:00 do FOTOGALERII Domu Muz, ul. Podmurna 1/3 .

  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA POKONKURSOWĄ WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  CHILD 2018
       

  Poznań
  Galeria WBPiCAK

  Patronat honorowy: Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej
  /dodano: 26.05.2018/


  Galerii WBPiCAK w Poznaniu oraz Fotoklub RP zaprasza w dniu 01.06.2018 o godz. 18.00 na otwarcie wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród XI Międzynarodowego Biennale Fotografii Artystycznej DZIECKO 2018.

  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ AUTORSKIEJ FOTOGRAFII
  Sławomira Jodłowskiego "Piękno Jury Krakowsko - Częstochowskiej"

   
  Częstochowa
  Sala wystawiennicza Biblioteki Głównej ADJ, ul. Armii Krajowej 36a.

  /dodano: 20.05.2018/

  Instytut Historii Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie oraz autor zapraszają na autorską wystawę fotografii Sławomira Jodłowskiego "Piękno Jury Krakowsko - Częstochowskiej".

  Otwarcie wystawy 22 maja 2018 o godzinie 17.00.

  Termin ekspozycji 22.05 - 03.06.2018r.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII KONCERTOWEJ:
  "Światłogra" Sławomira Krajewskiego
       

  Toruń
  FOTOGALERIA Domu Muz, ul. Podmurna 1/3
  /dodano: 10.05.2018/


  Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Region Kujawsko-Pomorski oraz FOTOGALERIA Domu Muz serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy fotografii Koncertowej Sławomira Krajewskiego "Światłogra" w czwartek 10 maja 2018 roku o godzinie 18:00 do FOTOGALERII Domu Muz, ul. Podmurna 1/3 .

  Wystawę będzie można oglądać do 07.06.2018.

  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA:
  Diaporamę w Marchwaczu 2018;

       

  Marchwacz 27
  Zespół Szkół w Marchwaczu

  Patronat: Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej
  /dodano: 22.05.2018/


  Zespół Szkół w Marchwaczu, Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej oraz autorzy zapraszają 24 maja 2018 r. o godz. 12:20 na Diaporamę w Marchwaczu 2018.

  Prezentowane będą diaporamy Macieja Lelonkiewicz "Tam, gdzie dzień budzi się mgłą" i Krystiana Tórza "Ocean piasku"

  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Pawła Janczaruka „Lipstick & lollipop 3.0”
       

  Jastrzębie-Zdrój
  Galeria „Ciasna”, ul. Katowicka 17
  /dodano: 07.05.2018/


  Galeria „Ciasna” w Jastrzębiu-Zdroju oraz Fotoklub RP zaprasza w dniu 18.05.2018 o godz. 18.00 na wernisaż wystawy Pawła Janczaruka „Lipstick & lollipop 3.0” (Anita Konieczka – modelka) z udziałem Autora.

  Wystawa będzie trwać od 18.05.2018 do 31.05.2018

  Paweł Janczaruk: Członek Związku Polskich Artystów Fotografików, artysta Fotoklubu RP. Organizator Warsztatów Fotowidzenia, prowadzący: Pracownię Edukacji Fotograficznej ZUTW i grupę Fotograficzna Fabryczna. Autor 43 wystaw indywidualnych. Uczestnik ponad 500 wystaw zbiorowych, gdzie otrzymał 75 nagród. Odznaczony: Srebrnym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem „Zasłużony dla Fotografii Polskiej”, Brązową Odznaką PFSF i Złotą Odznaką LTK.

  Prace w kolekcjach prywatnych w Polsce, Holandii, Niemczech, Francji, Czechach i Belgii. Autor książek: „Wszystko, co chcę powiedzieć o otworkach”, „RetroFotografia, czyli dawne techniki fotograficzne”, „Wszystko, co wiem o technikach fotograficznych”, „To, co wiem o fotografii otworkowej”, „Zielona Góra - fotografie znalezione” i mini albumów: „Puchełki, kiedy życie było piękne - łomografie z puchełkami”, „Jest taki samotny dwór”.  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA:
  WERNISAŻ XVI PODKARPACKICH KONFRONTACJI FOTOGRAFICZNYCH;

       

  Rzeszów
  Galeria WDK w Rzeszowie, ul. S. Okrzei 7

  Patronat: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej
  /dodano: 07.05.2018/


  Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza 10 maja 2018 r. (czwartek) o godz. 17:30 na wernisaż XVI PODKARPACKICH KONFRONTACJI FOTOGRAFICZNYCH.

  ekspozycja będzie czynna do 27 maja br.

  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA Diaporamę w Kórniku 2018:
  "Najpiękniejsze obrazy natury"
       

  Kurnik
  Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Armii Krajowej 11

  Patronat honorowy: Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej
  /dodano: 26.04.2018/


  Fotoklub RP zaprasza w dniu 07.04.2018 o godz. 10.45 na prezentacje Diaporam w Kórniku 2018: "Najpiękniejsze obrazy natury".

  Prezentowane będą diaporamy Piotra Bobera "Cztery pory lasu", Krystiana Tórza "Salamandra" oraz Karola Grabskiego "Śmieszka".

  Serdecznie zapraszamy.
   
    ZAPROSZENIE NA
  4 PRZEGLĄD FOTOGRAFII ZAMOJSKIEJ

   
  Zamość
  Zamojski Dom Kultury, ul. Partyzantów 13.


  Patronat: Prezydent Miasta Zamość i Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców
  /dodano: 26.04.2018/

  Zamojski Dom Kultury w Zamościu oraz Fotoklub RP zaprasza na 4 PRZEGLĄD FOTOGRAFII ZAMOJSKIEJ.

  Otwarcie wystawy oraz wręczenie medali i nagród autorom najlepszych zdjęć.

  Na IV Przegląd Fotografii Zamojskiej 132 autorów nadesłało 359 zdjęć. Warunki regulaminu spełniało 253 zdjęcia przysłanych przez 92 autorów.

  Jury IV Przeglądu Fotografii Zamojskiej w składzie :
 • Mieczysław Cybulski – przewodniczący jury, afrp, afiap, zdfp, Prezes Fotoklubu RP;
 • Stanisław Orłowski – Członek Honorowy Fotoklubu RP, Członek ZPAF;
 • Henryk Szkutnik – Członek ZPAP;
 • Waldemar Siatka – afrp;
 • Mirosław Chmiel – afrp;


 • po zapoznaniu się z pracami zgłoszonymi na IV Przegląd Fotografii Zamojskiej postanowiło zakwalifikować na wystawę 80 prac 60 autorów.

  Laureatów IV PFZ poznamy 10.05.2018 podczas otwarcia wystawy.

  Otwarcie 10 maja 2018 o godzinie 17.00.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA Diaporamę w Radzewie:
  "Najpiękniejsze obrazy natury"
       

  Radzewo
  Szkoła Podstawowa ul. Dworzyskowa 3

  Patronat honorowy: Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej
  /dodano: 23.04.2018/


  Fotoklub RP zaprasza w dniu 25.04.2018 o godz. 11.00 na prezentacje Diaporam w Radzewie: "Najpiękniejsze obrazy natury".

  Prezentowane będą diaporamy Macieja Pietrzaka "Szepty natury", Anny i Dariusza Wojciechowskich "Światło wody oraz Pawła Jakubka "Ważkie życie".

  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII
  XXI Międzynarodowego Konkursu Cyfrowej Fotokreacji "Cyberfoto 2018"

   
  Częstochowa
  Regionalny Ośrodek Kultury Galeria "ART-FOTO", ul. Ogińskiego 13a.

  /dodano: 26.04.2018/

  Regionalny Ośrodek Kultury Galeria "ART-FOTO" w Częstochowie zaprasza na pokonkursową wystawę fotografii XXI Międzynarodowego Konkursu Cyfrowej Fotokreacji "Cyberfoto 2018".

  Otwarcie wystawy 27 kwietnia 2018 o godzinie 19.00.

  Termin ekspozycji 24.04 - 25.05.2018r.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Huberta Jasionowskiego (AFRP) "Tajemnicze życie borsuków"
       

  Krutyń
  woj. Marmińsko - Mazurskie
  /dodano: 23.04.2018/


  Zapraszamy na wystawę fotografii członka Fotoklubu, Huberta Jasionowskiego (AFRP) "Tajemnicze życie borsuków".

  Wystawa będzie czynna do od 27 kwietnia do 15 czerwca 2018 roku.

  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  KRZYSZTOFA STRZODY (AFRP, EFIAP) (nie)ostrość widzenia
       

  Katowice
  Galeria ZA SZYBĄ, MDK „Koszutka” - Fila „Dąb”, ul. Krzyżowa 1
  /dodano: 15.04.2018/


  Zapraszamy na wystawę fotografii członka Fotoklubu, Krzysztofa Strzody, (AFRP, EFIAP) pod tytułem „(nie)ostrość widzenia”.

  Wernisaż odbędzie się 20 kwietnia 2018 roku /piątek/ o godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury „Koszutka” - Fila „Dąb” przy ul. Krzyżowa 1 w Katowicach.

  Wystawa będzie czynna do od 18 kwietnia do 17 maja 2018 roku.

  Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII 
  Anny Jastrzębskiej (rps), Leszka Kobusińskiego (fl) i Bogusława Siwko (afrp)
  pt. „CODZIENNE-NIECODZIENNE”,  
   
  Darłowo
  Zamek Książąt Pomorskich-Muzeum w Darłowie,ul.Zamkowa 4

  /dodano:29.03.2018/

  Anna Jastrzębska (rps), Leszek Kobusiński (fl) i Bogusław Siwko (afrp) zapraszają na otwarcie wystawy fotografii pt. „CODZIENNE-NIECODZIENNE”, która odbędzie się w dniu 14 kwietnia,w sobotę, o godz.14.oo w Muzeum w Darłowie,ul.Zamkowa 4.

  „Osoby biorące udział w tej ekspozycji traktują tworzywo, jakim jest fotografia,w sposób subtelny i indywidualny; posługują się nią jak dokumentem, z refleksją i sentymentem, podkreślając walory tematu kolorem i fakturą, nie unikając imaginacji i syntezy a wpływając na nią symboliką użytych środków.”

  Wystawa będzie czynna do 15 maja 2018r.

  Zapraszamy   


  fotoklub
    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ AUTORSKĄ 
  Sławomira Jodłowskiego  
   
  Bełchatów
  Galeria BTF "Na piętrze"

  /dodano:04.03.2018/

  Jurajski Fotoklub Częstochowa, Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne oraz autor serdecznie zapraszają 9 marca 2018r. o godzinie 18.00 do Galerii BTF "Na piętrze" na wernisaż wystawy autorskiej Sławomira Jodłowskiego.

  Zapraszamy   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ:
  "Wspomnienia 1918"
       

  Zakliczyn
  Galeria Poddasze - Ratusz w Zakliczynie, Rynek 1
  /dodano: 03.03.2018/


  Zapraszamy 4 marca 2018 (niedziela) o godz 13.30 do "Galerii poddasze" - Zakliczyńskie Centrum Kultury na wernisaż wystawy "Wspomnienia 1918".

  Wystawa ta przedstawia kilkadziesiąt prac fotograficznych wykonanych techniką chromianowo-proszkową prezentujących rekonstrukcje historyczne z I Wojny Światowej Są to zdjęcia zarówno walk jak i życia obozowego. Mimo że jest to już IV odsłona tej wystawy będzie można zobaczyć zdjęcia które dotąd na żadnej z nich nie były prezentowane.
  Specyficzna, ręczna technika wykonywana odbitek której początki sięgają XIX wieku sprawia że niemal cofamy się do tamtych chwil.

  Wystawa ta wpisuje się w szereg imprez upamiętniających odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918r.

  Pragnę by była hołdem dla walczących i wyrazem wdzięczności dla tych co upamiętniają te wydarzenia poprzez rekonstrukcje historyczne. Serdecznie zapraszam - Michał Piotrowski  Wystawa będzie prezentowana w dniach 4 III - 3 IV 2018r.

  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ:
  "Solidarnie o lepszy świat - Prawa kobiet w obiektywie Marka Krupeckiego"
       

  Toruń
  FOTOGALERIA Domu Muz, ul. Podmurna 1/3
  /dodano: 25.02.2018/


  Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Region Kujawsko-Pomorski oraz FOTOGALERIA Domu Muz serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy fotografii "Solidarnie o lepszy świat - Prawa kobiet w obiektywie Marka Krupeckiego" w czwartek 1 marca 2018 roku o godzinie 18:00 do FOTOGALERII Domu Muz, ul. Podmurna 1/3 .

  Wystawę będzie można oglądać do 23.03.2018.

  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ 
  Krzysztofa Jaworskiego (afrp) "Ptaki"  
   
  Radom
  Avalon Studio ul. Żeromskiego 49

  /dodano:19.02.2018/

  Avalon Studio, Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Region Radomski oraz autor serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy fotografii Krzysztofa Jaworskiego (afrp) "Ptaki" w dniu 21 lutego 2018 roku o godzinie 18:00 do galerii Fotografii 3xF.

  Zapraszamy   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ 
  Andrzeja Kazimierza Wróblewskiego (afrp) "Portrety Ziemi"  
   
  Gdańsk
  Galeria Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku, ul. Paderewskiego 11

  /dodano:16.02.2018/

  Galeria Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku oraz autor serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy fotografii Andrzeja Kazimierza Wróblewskiego (afrp) "Portrety Ziemi" w dniu 16 lutego 2018 roku o godzinie 18:00.

  Ziemia jest naszym źródłem, domem, matką, żywicielką. Tu mamy swój początek i tu będzie nasz koniec. Jesteśmy niewiele znaczącym i krótkotrwałym bytem. Ziemia daje nam wszystko, często więcej, niż na to zasługujemy.
  Projekt „Portrety Ziemi” rozpoczynam cyklem z okolic Luksoru w Egipcie. Leżące nad brzegiem Nilu skrawki uprawnej ziemi, pozwalają na czterokrotne zbiory w okresie jednego roku. Od wieków nie nastąpiły tam znaczące zmiany w sposobie upraw i zbiorów.
  Cały projekt „Portrety Ziemi” planowany na kilka cykli, chciałbym zrealizować, stawiając nie tylko sobie pytanie: Jaki jest nasz stosunek do Ziemi, w jaki sposób ją pojmujemy?

  Andrzej Kazimierz Wróblewski - artysta fotograf, członek rzeczywisty Fotoklubu RP. W latach 1961-1965 współpracował z Kielecką Gazetą Codzienną jako fotoreporter. W 1966 roku wstąpił do Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego i czynnie uczestniczył w projektach fotograficznych pogłębiając swoje umiejętności w wielu dzledzlnach sztuki fotograficznej. Przez dłuższy okres zajmował się tworzeniem małych form rzeźbiarskich w bursztynie stanowiących unikatowe exemplum o zróżnicowanej symbolice, co w połączeniu ze srebrem nadawało głębię oraz ponadczasową pewność wartości. Od kilku lat tworzy w technikach historycznych: gumie chromianowej platynotypii.


  Wystawę można oglądać do 14.03.2018r.

  Zapraszamy   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ:
  Andrzeja Kazimierza Wróblewskiego (afrp) "AKT"
       

  Kutno
  Centrum Teatru Muzyki i Tańca
  /dodano: 06.02.2018/


  Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie oraz autor serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy fotografii Andrzeja Kazimierza Wróblewskiego (afrp) "AKT" w dniu 11 lutego 2018 roku o godzinie 17:00.

  Ciało pięknej kobiety w oczach mężczyzny – trudno o większą wspaniałość! Trudno też o większe wyzwanie. To przecież jeden z najczęściej w sztuce podejmowanych tematów. Szanse na oryginalność są w takich okolicznościach raczej znikome. Autor więc słusznie postawił na swoje emocje. Poparł je rzeźbiarską perfekcją – w operowaniu światłem, w kompozycji – bezkompromisowo dbając o najdrobniejsze nawet detale. W fotografiach Andrzeja K. Wróblewskiego próżno szukać taniej egzaltacji – jest w nich za to szlachetna harmonia piękna i prawdy. I ona właśnie stanowi o sile prezentowanej kolekcji.
  Erazm W. Felcyn

  Andrzej Wróblewski fotografią z przerwami zajmuje się od wczesnej młodości. Jest członkiem Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego od 1967 roku, członkiem rzeczywistym Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej. Współpracował jako fotoreporter z Kielecką Gazetą Codzienną. Fotografował i tworzył zasoby fotograficzne w rodzinnej firmie dla potrzeb reklamy, marketingu, prezentacji produktowej jak i publikacji w prasie specjalistycznej i katalogach. Prezentował swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych, jak również publikacjach albumowych. Uczestniczył w wielu plenerach i konkursach fotograficznych i jest laureatem tychże.


  Wystawę można oglądać od 11.02 do 05.03.2018r.

  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ 
  Andrzeja Kazimierza Wróblewskiego (afrp) "SANTORINI"  
   
  Kutno
  Centrum Teatru Muzyki i Tańca

  /dodano:07.02.2018/

  Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie oraz autor serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy fotografii Andrzeja Kazimierza Wróblewskiego (afrp) "SANTORINI" w dniu 11 lutego 2018 roku o godzinie 17:00.

  Prezentowane na wystawie fotografie są owocem zachwytu autora niepowtarzalnym miejscem – Santorini-wyspą, na którą od 20 w. p.n.e. nieustannie powraca życie pomimo nawiedzających ją kataklizmów. Z gruntów i popiołów wulkanicznych, okruchów po trzęsieniach ziemi powstają z mozołem tworzone osady i miejsc do życia.

  Zmysłowe obrazy Andrzeja Wróblewskiego dalekie są od popularnych widoków z folderów turystycznych. Autor z dużą wrażliwością fotografuje miejsca i obiekty, które na pierwszy rzut oka przybierają niemal abstrakcyjne formy. Utrwala ułamki rzeczywistości zwracając uwagę na spektakl nieustającego przemijania. Rejestruje chwile i swoje emocje wyzwolone dzięki atmosferze miejsca.


  Wystawę można oglądać od 11.02 do 05.03.2018r.

  Zapraszamy   


    ZAPROSZENIE NA DOROCZNĄ WYSTAWĘ 2017:
  Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego
       

  Lublin
  Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12
  /dodano: 06.02.2018/


  Lubelskie Towarzystwo Fotograficzne im. Edwarda Hartwiga, Centrum Kultury w Lublinie oraz autorzy serdecznie zapraszają na otwarcie dorocznej wystawy fotografii członków Towarzystwa w dniu 9 lutego 2018 roku o godzinie 18:00.

  Stało się już chlubną tradycją, iż w pierwszym kwartale roku Lubelskie Towarzystwo Fotograficzne im. E. Hartwiga organizuje rokrocznie Wystawę Doroczną podsumowującą działalność artystyczną swoich członków. Wystawa jest najważniejszym przedsięwzięciem w roku będącym ważnym punktem w kalendarzu wydarzeń artystycznych Lublina i regionu. Na wernisażu zaprezentowanych zostanie około 35 prac, w tym 12 fotografii autorów z różnych części Polski, którzy zwyciężyli w comiesięcznym konkursie organizowanym przez Towarzystwo. W tym roku patronat nad wystawą objął między innymi Prezydent Miasta Lublin dr Krzysztof Żuk, marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski oraz Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców z siedzibą w Warszawie. Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie.

  Patroni medialni: Polskie Radio Lublin, Dziennik Wschodni, Gazeta Wyborcza.

  Kuratorem wystawy jest fotografik Łukasz Resiak

  Autorzy fotografii: Beata Adamczyk, Andrzej Bojarski, Ewa Brodziak, Alicja Buczek, Mieczysław Cybulski (hon.), Aneta Fabijańska, Piotr Gołębiowski, Rafał Goral, Marek Idzikowski, Piotr Jaruga, Cezary Kowalczuk, Stanisław Kusiak, Krzysztof anin Kuzko (hon.), Karol Malec, Andrzej Mazurkiewicz, Barbara Michałowska, Marcin Michałowski, Andrzej Mikulski, Witold Nowakowski, Waldemar Nowiński, Grzegorz Pawlak, Ewa Pietras, Dariusz Prażmo, Łukasz Resiak, Mieczysław Sachadyn, Paweł Szalak oraz Wojciech Domagała, Małgorzata Piechatzek, Olga Szewczuk, Wojciech Kopytek, Kinga Drążek  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ:
  Witolda Biangi (afrp) "Gdańskie przedproża"
       

  Gdańsk
  Muzeum Historyczne Miasta Gdańsk, ul. Długa 12
  /dodano: 25.01.2018/


  Muzeum Historyczne Miasta Gdańsk oraz autor serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy fotografii Witolda Biangi (afrp) "Gdańskie przedproża" do Muzeum Historycznego Miasta Gdańsk, ul. Długa 12 w dniu 1 stycznia 2018 roku o godzinie 18:00.

  Przedproża gdańskie

  Te charakterystyczne i wyróżniające Gdańsk elementy małej architektury w historii miasta mają przypisane różne cechy od czysto użytkowych po reprezentacyjne.

  Ponieważ przedproża stanowią symbol kultury oraz architektury miasta i stały się trwałym elementem tkanki miejskiej pragnę utrwalić je również na zdjęciach. Aby w pełni oddać charakter i ponadczasowość zdjęcia wykonane są starą szlachetną techniką gumy dwuchromianowej. Dzisiaj przy zalewie fotografii cyfrowej przestajemy zwracać uwagę na to, co piękne a jedynie zaśmiecamy przestrzeń bylejakością obrazu.

  Aby przywrócić właściwe miejsce fotografii nie tylko, jako nośnika dokumentacji, ale również, jako sztuki wizualnego wyrazu sięganie po techniki szlachetne poza swoją wyjątkowością niesie również ładunek emocjonalny ściśle osadzony z miejscem, które jest obrazowane. Dlatego też wspólnie z Muzeum Historycznym Miasta Gdańska podjęliśmy decyzję o zaprezentowaniu najbardziej okazałych i najlepiej odtworzonych gdańskich przedproży. Aby przenieść odbiorcę w czasie, w których kształtował się charakter miasta postanowiliśmy w tym celu wykorzystać techniki, jakie wówczas były dostępne podkreślając tym samym tajemniczość, nostalgię i przemijający czas. Ukoronowaniem tych działań jest wystawa fotografii składająca się z 30 zdjęć wykonanych w szlachetnej technice gumy dwuchromianowej. Technika ta polega na powlekaniu papieru akwarelowego warstwą emulsji światłoczułej następnie naświetlaniu stykowym obrazu i wypłukiwaniu nienaświetlonych jej części. Dzięki temu otrzymuje się miękki lekko rozmyty delikatny obraz. Obraz, który daleki jest od idealnych pod względem technicznym zdjęciom cyfrowym, ale za sprawą swej niedoskonałości i niepowtarzalności ( nigdy nie powstaną dwa identyczne zdjęcia) jest wyjątkowy. Wyjątkowy tak jak wyjątkowe są przedproża główni bohaterowie tych zdjęć.

  Wystawa będzie prezentowana w pomieszczeniach Muzeum Historycznego Miasta Gdańska w Domu Uphagenna. Wybór miejsca jest nie bez znaczenia, ponieważ to właśnie tu eksponowane są przedmioty, obrazy, druki etc. ściśle związane z kulturą gdańska i jego mieszkańców.  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ:
  Andrzeja Kamińskiego (afrp) "50 lat minęło czyli NOWOŚCI od kuchni"
       

  Toruń
  FOTOGALERIA Domu Muz, ul. Podmurna 1/3
  /dodano: 07.01.2018/


  Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Region Kujawsko-Pomorski oraz FOTOGALERIA Domu Muz serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy fotografii Andrzeja Kamińskiego (afrp) "50 lat minęło czyli NOWOŚCI od kuchni" w czwartek 11 stycznia 2018 roku o godzinie 18:00 do FOTOGALERII Domu Muz, ul. Podmurna 1/3 .

  Wystawę będzie można oglądać od 11.01 - 31.01.2018.

  Serdecznie zapraszamy.
   


   ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ:
  Michała Piotrowskiego (afrp) i Pawla Palusa Mazura
  "Mezi kresbou, fotografiou a hudbou",
   
  Bardejow
  Galeria Polsko-Słowackiego domu, Radnickie namesti 24
  /dodano: 07.01.2018/


  Serdecznie zapraszam na otwarcie wystawy Michała Piotrowskiego i Pawla Palusa Mazura "Mezi kresbou, fotografiou a hudbou", które odbędzie się w Galerii Polsko-Słowackiego domu, Radnickie namesti 24 w Bardejowie we wtorek 9 stycznia 2017 r. o godzinie 16:00.

  Antoni Rut (zdfp)(afrp)   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ:
  fotografii, foto-grafiki i foto-rzeźby Stanisława Wojcieszaka i Antoniego Ruta
       

  Środa Wielkopolska
  Muzeum Średzkiego Dwór w Koszutach, Stary Rynek 16
  /dodano: 12.12.2017/


  Zarząd Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy fotografii, foto-grafiki i foto-rzeźby Stanisława Wojcieszaka i Antoniego Ruta do Galerii Miejskiej Muzeum Średzkiego Dwór w Koszutach w Środzie Wielkopolskiej Stary Rynek 16 w piątek 15 grudnia 2017 roku o godzinie 18:00.

  Wystawa pod Honorowym Patronatem Związku Artystów Plastyków i Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków.

  Serdecznie zapraszamy.
   


   ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ I PROMOCJĘ KSIĄŻKI:
  „Władysław Rut – życie i twórczość”,
   
  Poznań
  Galerii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury, ul. Bolesława Prusa 3
  /dodano: 30.11.2017/


  Serdecznie zapraszam na otwarcie wystawy i promocję książki „Władysław Rut – życie i twórczość”, które odbędzie się w Galerii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu przy ul. Bolesława Prusa 3 w sobotę 9 grudnia 2017 r. o godzinie 15:00.

  Antoni Rut (zdfp)(afrp)   


    ZAPROSZENIE NA 8 DOROCZNĄ WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  członków Fotoklubu RP - Region Radomski        

  Radom
  Galeria "Łaźnia", ul. Żeromskiego 56.

  /dodano: 30.11.2017/


  Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Region Radomski, "Łaźnia" Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria w Radomiu oraz autorzy zapraszają na 8 doroczną wystawę fotografii członków Fotoklubu RP - Region Radomski.

  Wernisaż wystawy odbędzie się 8 grudnia 2017 roku o godzinie 18:00 w Galerii "Łaźnia", Radom ul. Żeromskiego 56.
    546


   ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ JUBILEUSZOWĄ:
  z okazji 55 lecia Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego
  oraz Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa
   
  Radomsko
  Galeria Muzeum, ul. Narutowicza 1
  /dodano: 30.11.2017/


  Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego oraz Towarzystwo Fotograficzne im. Edmunda Osterloffa w Radomsku serdecznie zapraszają do Galerii Muzeum, ul. Narutowicza 1 w piątak 1 grudnia 2017 o godz. 19.00 na wystawę fotografii "Jubileusz 55 lat".

  Serdecznie zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  księdza Arkadiusza Wuwra i Henryka Tkocza (afrp)(afiap),
  PRZESTRZEŃ i CISZA - PRZENIKANIE        

  Rudy Raciborskie
  Galeria w Starym Opactwie w Pocysterskim Zespole Klasztorno - Pałacowym.

  /dodano: 30.11.2017/


  Zapraszamy na wystawę fotografii księdza Arkadiusza Wuwra i Henryka Tkocza (afrp)(afiap), PRZESTRZEŃ i CISZA - PRZENIKANIE - w Pocysterskim Zespole Klasztorno - Pałacowym w Rudach Raciborskich. Galeria w Starym Opactwie. Listopad 2017 - Styczeń 2018.

  Wernisaż wystawy odbędzie się 1 grudnia 2017 roku o godzinie 16:00.
    546


   ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII POKONKURSOWEJ:
  "Niezwykłe zjawiska na niebie"
   
  Kórnik
  Kurnicki Ośrodek Kultury, ul. Prowent 6
  /dodano: 30.11.2017/


  Kurnicki Ośrodek Kultury, Fotoklub RP oraz autorzy serdecznie zapraszają do Kurnickiego Ośrodka Kultury, ul. Prowent 6 w czwartek 9 grudnia 2017 o godz. 18.00 na wystawę fotografii pokonkursowej "Niezwykłe zjawiska na niebie.

  Serdecznie zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Michała Piotrowskiego (afrp) "25 Spojrzeń"        

  Stary Sącz
  "Galerii na piętrze" ZSP im. ks. prof. Józefa Tischnera, ul. Daszyńskiego 15

  /dodano: 30.11.2017/


  Zapraszamy na wystawę Michała Piotrowskiego pt. "25 Spojrzeń". Wystawa ta będzie prezentowana w "Galerii na piętrze" ZSP im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu ul. Daszyńskiego 15

  Można ją oglądać od 23 listopada do 5 stycznia 2018 r.

  Fotografia we współczesnym świecie stała się czymś tak prostym i powszechnym, że zatraciliśmy umiejętność przeżywania patrzenia na nią. W jednej sekundzie spoglądamy na ekran aparatu, a za moment na ekran telefonu nie pamiętając już o poprzedniej chwili. Dlatego w tej wystawie prezentuje tylko jeden motyw wykonany różnymi aparatami i technikami, na bardzo odmiennych materiałach. Większość użytych technik fotograficznych pochodzi z XIX wieku. Są wśród nich: talbotypia, papier solny, mokry kolodion, guma chromianowa, ambrotypia, gumoil, technika chromianowo proszkowa, cyjanotypia, odbitki srebrowe z negatywów różnego rodzaju oraz kilka odmian w/w technik. Każde zdjęcie jest indywidualnym dziełem w wielu przypadkach niemożliwym do powtórzenia.


  Michał Piotrowski -Artysta fotografik Rzeczypospolitej Polskiej, absolwent fotografii UMCS w Lublinie, nauczyciel, członek Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego, Fotoklubu Rzeczypospolitej, Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. Autor kilkudziesięciu wystaw fotograficznych w kraju i za granicą. Zajmuje się fotografią socjologiczną i artystyczną.

  Więcej prac autora obejrzysz na: =>http://fotna.dlm.pl
    546


   ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Elżbiety Waszczuk (afrp)(zdfp) "METOPOLIS"
   
  Warszawa
  Galerii F10, ul. Noakowskiego 10 m. 54
  /dodano: 30.11.2017/


  Fundacja Fotografia dla Przyszłości, Fotoklub RP oraz autorka serdecznie zapraszają do Galerii F10 w Warszawie, ul. Noakowskiego 10 m. 54 klatka VII II piętro (domofon 54)w czwartek 7 grudnia 2017 o godz. 18.00 na wystawę fotografii Elżbiety Waszczuk (afrp)(zdfp) "METOPOLIS" oraz spotkanie z autorką.

  Serdecznie zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA X-lecie:
  Międzynarodowego Konkursu "Tylko jedno zdjęcie",        

  Jarosław
  Mała Galeria MOK, PL. Mickiewicz 6,
  /dodano: 12.11.2017/


  Fundacja Fotografia dla Przyszłości, Fotoklubu RP oraz Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu serdecznie zapraszają w dniu 18 listopada 2017 r. o godz. 18.00 do Mała Galerii MOK, PL. Mickiewicz 6 na otwarcie poplenerowej wystawy "Jarosław i okolice" oraz w dniu 18 listopada 2017 r. o godz. 17.00 do Mała Galerii PROJEKTOR SZYUKI (Hol kina Ikar), PL. Mickiewicz 6 na wernisaż wystawy prac pokonkursowych połączonych z wręczeniem nagród i wyróżnień laureatom X Międzynarodowego Konkursu "Tylko jedno zdjęcie".

  Serdecznie zapraszamy
    546
    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  "Dzieci gór",        

  Stary Sącz
  "Galerii pod Piętką", Rynek 5,
  /dodano: 12.11.2017/


  Michał Piotrowski (afrp) serdecznie zaprasza do "Galerii pod Piętką" - Stary Sącz Rynek 5 na wystawę "Dzieci gór".

  Na wystawie można zobaczyć ponad 50 fotografii wykonanych w czasie festiwalu "Święto Dzieci Gór"

  Wystawa będzie trwać od 03.11.2017 do 15.11.2017
    546


   ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  "Wspomnienia 1918"
   
  Krynica Zdrój
  Galerii "Siedlisko" w Centrum Kultury, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 19
  /dodano: 12.11.2017/


  Michał Piotrowski (afrp) serdecznie zaprasza do Galerii "Siedlisko" w Centrum Kultury - Krynica Zdrój ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 19 na wystawę "Wspomnienia 1918".

  Na wystawie będą prezentowane prace wykonane techniką chromianowo-proszkową.

  Wystawa będzie prezentowana od 10 do 26 listopada 2017r.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII OTWORKOWEJ:
  Pawła Janczaruka „Kraków – 48 godzin”,        

  Jastrzębie-Zdrój
  Galeria „Ciasna”, ul. Katowicka 17,
  /dodano: 24.10.2017/


  Galeria „Ciasna” w Jastrzębiu-Zdroju oraz Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej serdecznie zapraszają w dniu 27.10.2017 (piątek!) o godz. 17.00 do Galerii „Ciasna” w Jastrzębiu-Zdroju ul. Katowicka 17, na wystawę fotografii otworkowej Pawła Janczaruka „Kraków – 48 godzin”.

  Wystawa będzie trwać od 27.10.2017 do 15.12.2017

  Od 27.10. do 10.11. będzie jej towarzyszyć wystawa Pawła Janczaruka „Tryptyk śląski”

  Paweł Janczaruk to artysta fotografik Członek Związku Polskich Artystów Fotografików, Członek Rzeczywisty Fotoklubu RP.
  Organizator Warsztatów Fotowidzenia, prowadzący: Pracownię Edukacji Fotograficznej ZUTW i warsztaty „Fotograficzna Fabryczna”. Autor 40 wystaw indywidualnych. Uczestnik ponad 500 wystaw zbiorowych, gdzie otrzymał 75 nagród.

  Odznaczony: Srebrnym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem „Zasłużony dla Fotografii Polskiej”, Brązową Odznaką PFSF i Złotą Odznaką LTK.

  Prace w kolekcjach prywatnych w Polsce, Holandii, Niemczech, Francji, Czechach i Belgii.

  Autor książek: „Wszystko, co chcę powiedzieć o otworkach”, „RetroFotografia, czyli dawne techniki fotograficzne”, „Wszystko, co wiem o technikach fotograficznych”, „To, co wiem o fotografii otworkowej”, „Zielona Góra – fotografie znalezione” i mini albumów: „Puchełki, kiedy życie było piękne – łomografie z puchełkami”, „Jest taki samotny dwór”.


    546


    ZAPROSZENIE NA WRĘCZENIE NAGRÓD I WERNISAŻ:
  V międzynarodowego Salonu Fotografii Artystycznej Lekarzy,        

  Częstochowa
  Sala Reprezentacyjna Ratusza, Plac Biegańskiego
  /dodano: 20.10.2017/


  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców oraz twórcy serdecznie zapraszają 21 października 2017 r. do Sali Reprezentacyjnej Ratusza w Częstochowie na uroczystość wręczenia nagród oraz wernisaż V międzynarodowego Salonu Fotografii Artystycznej Lekarzy.

  Serdecznie zapraszamy
    546


   ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII ZBIOROWEJ:
  członków Jurajskiego Fotoklubu
   
  Częstochowa
  Galeria "Fotopobudka", ul. Ogińskiego 13a
  /dodano: 30.09.2017/


  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców, Galeria "Fotopobudka" oraz autorzy serdecznie zapraszają 6 listopada 2017r. o godzinie 19.00 na wernisaż wystawy zbiorowej członków Jurajskiego Fotoklubu "Świadomość kadru w kontekście inspiracji jurą krakowsko-częstochowską" /część druga/.

  Wystawa będzie prezentowana do 20 grudnia 2017r.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  członków Fotoklubu RP Regonu Radomskiego „Krajobraz letni”,        

  Radom
  Dom Kultury „IDALIN” ul. Bluszczowa 4/8
  /dodano: 20.10.2017/


  Dom Kultury „IDALIN” w Radomiu oraz Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Region Radomski serdecznie zapraszają na wystawę fotografii członków Fotoklubu RP Regonu Radomskiego „Krajobraz letni”

  Otwarcie wystawy 26 października 2017 roku o godz. 18.00.
    546


    ZAPROSZENIE NA FESTIWAL:
  Fotografii Ojczystej w Goczałkowicach-Zdroju
       

  Goczałkowice-Zdrój
  Stowarzyszenie „Przeciw Nicości”
  /dodano: 08.10.2017/


  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców oraz Stowarzyszenie „Przeciw Nicości” zapraszają Festiwal Fotografii Ojczystej w Goczałkowicach-Zdroju.

  Program i terminarz Festiwalu:

  - 11.10. o 14.oo - rozpoczęcie ogólnopolskiego pleneru fotograficznego towarzyszącego Festiwalowi.

  o 19.15 - uroczyste otwarcie Festiwalu i wernisaż wystawy Jerzego Piątka p.t. „Smutek i urok prowincji” oraz spotkanie z Autorem - galeria Gminnego Ośrodka Kultury ul. Uzdrowiskowa 61

  - 12.10. o 19.15 - wernisaż wystawy Małgorzaty Dołowskiej i Mieczysława Cybulskiego p.t. „Podlaskie krajobrazy” oraz spotkanie z Autorami - Galeria Starego Dworca w Goczałkowicach Zdroju

  - 13.10. o 19.15 - wernisaż wystawy Pictorial Teamu p.t. „ Prowincjonałki polskie” oraz spotkanie z Autorami - Galeria Fotografii Piktorialnej WERANDA w Uzdrowisku (nad jaskinią solną)

  - 14.10. o 19.15 - wernisaż wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród - pawilon V oraz główny pasaż sanatoryjny

  - 15.10. - zakończenie pleneru fotograficznego i pożegnanie gości specjalnych festiwalu


  będą spotkania z wybitnymi artystami, wino, kanapki, czekoladki, soki i znakomite ciasta…a wstęp wszędzie jest wolny!

  Serdecznie zapraszamy.
   


   ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII ZBIOROWEJ:
  członków Jurajskiego Fotoklubu
   
  Czestochowa
  Galeria "Fotopobudka", ul. Ogińskiego 13a
  /dodano: 30.09.2017/


  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców, Galeria "Fotopobudka" oraz autorzy serdecznie zapraszają 2 października 2017r. o godzinie 19.00 na wernisaż wystawy zbiorowej członków Jurajskiego Fotoklubu "Swiadomość kadru w kontekście inspiracji jurą krakowsko-częstochowską" /część pierwsza/.

  Wystawa będzie prezentowana do 6 listopada 2017r.   


   ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII ZBIOROWEJ:
  "ZŁOTA PRAGA"
   
  Toruń
  FOTOGALERIA Domu Muz, ul. Podmurna 1
  /dodano: 30.09.2017/


  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców Region Kujawsko-Pomorski, FOTOGALERIA Domu Muz oraz autorzy serdecznie zapraszają 5 października 2017r. o godzinie 18.00 na wernisaż wystawy zbiorowej "ZŁOTA PRAGA".

  Wystawa będzie prezentowana do 31 października 2017r.

  Serdecznie zapraszamy.

  Do pobrania katalog wystawy: KATALOG_ZLOTA_PRAGA_100.pdf.pdf   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Antoniego Ruta "foto i grafika"
       

  Czarnków
  Muzeum Ziemi Czarnkowskiej
  /dodano: 30.10.2017/


  Zarząd Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków zaprasza na otwarcie wystawy "Foto i Grafika" z okazji jubileuszu 50-lecia pracy twórczej Antoniego Ruta. Wernisaż odbędzie się w czwartek 5 października 2017 r. o godzinie 19:00 w Muzeum Ziemi Czarnkowskiej w Czarnkowie. Wystawa odbywa się pod Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz stowarzyszeń artystycznych: Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej, Związku Polskich Artystów Fotografików, Ekologicznego Stowarzyszenia Środowisk Twórczych EkoArt, Związku Polskich Fotografów Przyrody.

  Serdecznie zapraszamy.

  Więcej: =>www.fotoplastykon.com.pl.
   


   ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego i przyjaciół w ramach Festiwalu Sztuki Jabłka
   

  Bełchatów
  PGE Giganty Mocy

  /dodano:22.09.2017/

  Festiwal Sztuki Jabłka, któremu towarzyszy wystawa fotografii Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego i przyjaciół. Przyjaciele to fotograficy z Belgii, Bułgarii, Czech, Litwy, Niemiec, Rumunii, Słowacji, Ukrainy i Polski ich spojrzenia na jabłko jako element zawarty w przestrzeni. 6.10.2017 godz. 16.45 w PGE Giganty Mocy w Bełchatowie.

  Serdecznie zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Bartłomieja Bałabana (afrp) "PORTRETY VI MUZ".
       

  Kraków
  Fort 49 „Krzesławice”, os. Na Stoku 27b
  /dodano: 22.09.2017/


  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców, Fort 49 „Krzesławice”, os. Na Stoku 27b oraz autor serdecznie zapraszają 29 września 2017r. o godzinie 18.00 na wernisaż wystawy Bartłomieja Bałabana (afrp) "PORTRETY VI MUZ". O wystawie:

  „Naprawdę jaka jesteś nie wie nikt
  To prawda nie potrzebna wcale mi
  Gdy nie po drodze będzie razem iść
  Uniosę Twój zapach snu
  Rysunek ust, barwę słów
  Niedokończony, jasny portret Twój
  Uniosę go ocalę wszędzie (...)”
  Bogusław Mec  Serdecznie zapraszamy.
   


   ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Krzysztofa Muskalskiego (afrp)(afiap)(zpaf) "W hucie"
   

  Częstochowa
  AUTORSKA GALERIA FOTOGRAFII „CZAS PODRÓŻY”, ul. Piłsudskiego 19

  /dodano:17.09.2017/

  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców, AUTORSKA GALERIA FOTOGRAFII „CZAS PODRÓŻY” oraz autor serdecznie zapraszają na wystawę fotografii Krzysztofa Muskalskiego (afrp)(afiap)(zpaf) "W hucie.

  Era mezozoiczna nie poskąpiła Jurze bogactwa. Na długości 120 km powstało wtedy obfite złoże rud żelaza. Od XIV wieku stało się ono źródłem do produkcji żelaza w okolicach Częstochowy. Powstawały kuźnice, które dawały początek nowym osadom wokół miasta, mi.in. Konopiskom, Poczesnej, Błesznu, Gnaszynowi czy Pankom. Jednak największy impuls dały Częstochowie. Na przełomie XIX i XX wieku z inicjatywy Bernarda Hantke w przylegającej do miasta osadzie Raków wzniesiono hutę. Była to w ówczesnej Kongresówce druga co do wielkości huta, ale za to najnowocześniejsza. Od tego czasu, mimo różnych zawirowań dziejowych, Huta Częstochowa wpisała się trwale w krajobraz samego miasta jak i Jury. Jej industrialne wnętrza niewątpliwie inspirują - nie tylko w wymiarze technologicznym ale i artystycznym…

  Fotografie powstały w ramach XIII Pleneru Artystycznego FOTO-ART ISD Huty Częstochowa 2017 (komisarz pleneru Mariusz Chrząstek).

  Serdecznie zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Tomasza Kasprzyka (afrp)(afiap) "ŚWIAT ZA MURAMI"
       

  Bardejov
  Galeria Polsko-Słowackiego domu, Radnicne namesti 24
  /dodano: 17.09.2017/


  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców, oraz autor serdecznie zapraszają od 3 października do 3 listopada 2017r.na wystawę Tomasza Kasprzyka (afrp)(afiap) "ŚWIAT ZA MURAMI".

  Autor zdjęć Tomasz Kasprzyk w sobie tylko znany sposób nie tylko dostał pozwolenie na wejście do strefy niedostępnej Zakonu Klauzurowego Sióstr Bernardynek w Zakliczynie ale również zaskarbił sobie ich zaufanie i przychylność. Jego pracy towarzyszyła myśl o poszukiwaniu i uchwyceniu Ducha Zakonu …

  Fotografie przedstawione na wystawie to również wielki pokłon w stronę klauzury. Uchylają rąbka tajemnicy świata zamkniętego za murami. Różne wiekowo Siostry Bernardynki ,każda ze swoją historią wniesioną razem z osobistym powołaniem i poświęceniem siebie służbie innym , każda ze swoją osobowością zamkniętą w schemacie dnia codziennego. Zdjęcia ,które bardziej skupiają się na człowieku , na pokazaniu jego życia godzina po godzinie , w różnych porach dnia i roku… To siostry zakonne są tutaj bohaterkami. Wypełniają mury klasztoru sobą tworząc swoistą atmosferę. W budynku unoszą się ich emocje, radość , skupienie , troska … Przestrzeń wokół klasztoru one pielęgnują i porządkują. Na nie przede wszystkim skierowany jest kadr fotografa wrażliwego i uważnego ,umiejącego wyłapać i zatrzymać czas z zaklętą w nim emocją i pięknem. Mury stanowią tylko tło. Czy to nie jest właściwy sposób na szukanie Ducha Zakonu ? Myślę ,że tak.

  Tomkowi udało się to znakomicie, a uważny i wrażliwy odbiorca doceni szczerość i otwartość Sióstr Bernardynek z jaką wprowadziły nas , poprzez pośrednika fotografa ,w swój świat. Pozostańmy na chwilę w skupieniu , refleksji i fascynacji nad różnorodnością ludzkich postaw dotyczących sposobu na życie.

  Beata Walczuk  Serdecznie zapraszamy.
   


   ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Elizeusz Cieślik (afrp) "75 lat twórczości fotograficznej"
   

  Poznań
  Galeria WBPiCAK, ul. Prusa 3

  /dodano:08.09.2017/

  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców,Galeria WBPiCAK oraz autor serdecznie zapraszają w dniu 13 września 2017 o godzinie 17.00 na ul. Prusa 3 na wernisaż wystawy Elizeusza Cieślika (afrp) "75 lat twórczości fotograficznej".

  Serdecznie zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Piotra Bieńka (afrp)(afiap) "Kraków nowoczesny"
       

  Kraków
  Fort 49 „Krzesławice”, os. Na Stoku 27b
  /dodano: 08.09.2017/


  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców, Fort 49 „Krzesławice”, os. Na Stoku 27b oraz autor serdecznie zapraszają 8 września 2017r. o godzinie 18.00 na wernisaż wystawy Piotra Bieńka (afrp)(afiap) "Kraków nowoczesny".

  Kraków – miasto pełne tradycji widocznej co krok, a jednocześnie tętniące współczesnym życiem we wszystkich jego aspektach. Starając się pokazać nowoczesną twarz tej barwnej metropolii, skupiłem się głównie na symbolicznych wycinkach – kadrach, do których obejrzenia serdecznie zachęcam.

  autor

  Piotr Bieniek – członek rzeczywisty ZPAF (Okręg Świętokrzyski) oraz Fotoklubu RP, posiada tytuł AFIAP. Pracownik naukowy Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.


  Serdecznie zapraszamy.

  Strona autorska: =>www.PiotrBieniek.pl
   


   ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ:
  Agnieszki Ulatowskiej i Mirosława Radciniewskiego "Owady w obiektywie"
   

  Toruń
  Fotogaleria, ul. Podmurna 1/3

  /dodano:08.09.2017/

  Fotogaleria oraz autorzy serdecznie zapraszają w dniu 14 września 2017 o godzinie 18.00 na Podmurną 1/3 na wernisaż wystawy Agnieszki Ulatowskiej z Torunia i Mirosława Radciniewskiego z Chełmży "Owady w obiektywie".

  Autorzy wystawy są absolwentami Uniwersytetu Przyrodniczo-Technicznego w Bydgoszczy.

  Serdecznie zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII POPLENEROWEJ:
  XI OPSF-KOTLINA KŁODZKA 2017
       

  Toruń
  Filia Galerii Ośrodka Twórczości Plastycznej Dziecka Kościuszki 41/47
  /dodano: 01.09.2017/


  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców Region Kujawsko-Pomorski, Galeria Ośrodka Twórczości Plastycznej Dziecka oraz autorzy serdecznie zapraszają 8 września 2017r. o godzinie 18.00 na wernisaż wystawy podsumowującej XI Ogólnopolskie Spotkania Fotografików Kotlina Kłodzka 2017

  Wystawa będzie prezentowana do 10 października 2017r.

  Wystawa jest zorganizowana w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

  Serdecznie zapraszamy.

  Do pobrania katalog wystawy: KATALOG XI OPSF-KOTLINA KŁODZKA 2017 - 100.pdf
  -->
   


   ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ:
  Andrzeja Kazimierza Wróblewskiego "Akt"
   

  Gdańsk Wrzeszcz
  Galeria GTF, Al. Wojska Polskiego 8/10

  /dodano:01.09.2017/

  Serdecznie zapraszamy w dniu 7 września 2017 o godzinie 18.00 do Galerii GTF na wernisaż wystawy Andrzeja Kazimierza Wróblewskiego "Akt".

  Indywidualna wystawa fotografii pana Andrzeja pt. „Akt” zbudowana jest z serii nienazwanych kompozycji monochromatycznych, których tematem jest akt kobiecy. Projekt pieczołowicie tworzony jest od siedmiu lat. Jest to niezwykle emocjonalny zapis w obiektywie aparatu. Zestaw tych prac dostarcza informacji na temat przebiegu twórczych procesów. Wyobraźnia autora karmi się pejzażem kobiecego ciała, kontempluje, dokumentuje, kolekcjonuje „żywe” obrazy. Potem przetwarza i buduje z nich indywidualne kompozycje. Zauważalny jest twórczy dialog między modelką a artystą. Świadome wykorzystanie tego zjawiska jest budulcem większości prac i można sądzić, że stanowi dla niego artystyczny genotyp. (Mariusz Białecki)

  ANDRZEJ KAZIMIERZ WRÓBLEWSKI artysta fotograf , członek rzeczywisty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polski Stowarzyszenia Twórców. W latach 1961-1965 współpracował z Kielecką Gazetą Codzienną jako fotoreporter. W 1966 roku wstąpił do Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego i czynnie uczestniczył w projektach fotograficznych pogłębiając swoje umiejętności w wielu dziedzinach sztuki fotograficznej.
  Od kilku lat tworzy w technikach historycznych; gumie chromianowej i platynotypii. Od kilku lat sygnuje swoje fotografie niezależnie od kategorii i techniki wykonania jako odautorskie, ponieważ od zamysłu – projektu do całkowitego zakończenia, niezależnie od przeznaczenia, wszystko wykonuje w pracowni autorskiej (łącznie z oprawą) i ma bezpośredni kontakt fizyczny z tymi pracami. Zgłębia procedury i wymogi dla fotografii kolekcjonerskiej, starając się sprostać trudnym wymogom formalnym aby fotografia była uznana za kolekcjonerską i zapewniała trwałość archiwalną. W najbliższej przyszłości planuje zwieńczyć prowadzone projekty w technikach szlachetnych indywidualną wystawą autorską.


  Wystawa czynna od 07.09 do 06.10.2017r.

  Serdecznie zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Antoniego Ruta "foto i grafika"
       

  Koszuty
  Muzeum Średzkim Dwór
  /dodano: 01.09.2017/


  Zarząd Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków zaprasza na otwarcie wystawy "Foto i Grafika" z okazji jubileuszu 50-lecia pracy twórczej Antoniego Ruta. Wernisaż odbędzie się w piątek 25 sierpnia 2017 r. o godzinie 18:00 w Muzeum Średzkim Dwór w Koszutach. Wystawa odbywa się pod Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz stowarzyszeń artystycznych: Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej, Związku Polskich Artystów Fotografików, Ekologicznego Stowarzyszenia Środowisk Twórczych EkoArt, Związku Polskich Fotografów Przyrody.

  Wystawa będzie prezentowana do 24 września 2017r.

  Otwarcie wystawy uświetni koncert Standardów Jazzowych wykonaniu Tobiasza Gottfrieda – fortepian, śpiew, Jana Jerzego Kołackiego – kontrabas, oraz Mikołaja Kostki – skrzypce.

  Serdecznie zapraszamy.
   


   ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ:
  Grzegorza Lizakowskiego "Bieszczadzkie ścieżki"
   

  Mielec
  Muzeum Fotografii "Jadernówka"

  /dodano:30.06.2017/

  Muzeum Fotografii "Jadernówka" w Mielcu zaprasza na wernisaż wystawy "Bieszczadzkie ścieżki" autorstwa Grzegorza Lizakowskiego.

  Wystawa jest podsuwaniem kilkunastu wypraw zrealizowanych w ciągu ostatnich kilku lat, w jeden z najpiękniejszych regionów Polski. Mroźna zima, wietrzna wiosna, upalne lato, czy złota polska jesień. Każda pora roku w Bieszczadach jest wyjątkowa, każda pora roku stawia inne wymagania, ale w zamian oferuje inne barwy i różne doznania. Zapraszam na wędrówkę bieszczadzkimi szlakami, przez cztery pory roku.

  Wernisaż odbędzie się 5.07.2017 w galerii Muzeum Fotografii ul. Jadernych 19 o godzinie 18.00."

  Serdecznie zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Michała Piotrowskiego "Miniatury Jazzowe"
       

  Wytrzyszczka koło Czchowa
  zamku Tropsztyn
  /dodano: 30.06.2017/


  Zapraszamy na wystawę fotografii Michała Piotrowskiego "Miniatury Jazzowe".

  Wystawa będzie prezentowana w zamku Tropsztyn ( Wytrzyszczka koło Czchowa) od 1 lipca do 31 sierpnia 2017r.

  Zamek jest otwarty w godz. pn-pt 9:00-17:00, sb-nd 9:00-19:00.

  Serdecznie zapraszamy.
   


   ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ:
  Andrzeja Wróblewskiego "13 fotografii Żniwowanie, Ludzie"
   

  Warszawa
  ul. Noakowskiego 10 m. 54, klatka VII, II piętro (domofon 54)

  /dodano:30.06.2017/

  Fotoklub RP i Fundacja Fotografia dla Przyszłości zapraszają na wernisaż wystawy Andrzeja Wróblewskiego "13 fotografii Żniwowanie, Ludzie" oraz prezentację prac w technice szlachetnej "gumy".

  Wernisaż odbędzie się 5.07.2017 o godzinie 18.00."

  Serdecznie zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Michała Pietrzaka "Granice"
       

  Wrocław
  Browar Mieszczański, ul. Hubska 44
  /dodano: 23.06.2017/


  Zapraszamy na wystawę fotografii Michała Pietrzaka "Granice".

  Wystawa będzie prezentowana w ramach festiwalu Podwodny Wrocław 2017 od 22 czerwca do 24 czerwca 2017r.

  Michał Pietrzak urodzony w 1977 roku w Bystrzycy Kłodzkiej, mieszka i pracuje we Wrocławiu. Absolwent Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, Wyższego Studium Fotografii w Jeleniej Górze oraz Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Autor wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Zawodowo zajmuje się projektowaniem architektonicznym oraz dydaktyką. Twórczo wypowiada się głównie za pomocą fotografii oraz video, wykorzystując te media instrumentalnie jako narzędzia do realizacji własnych zamierzeń koncepcyjnych, które odciskają się głęboko w formie obrazu, pozostając z nią w bezpiecznej harmonii. Jak sam mówi - fotografia nie ukazuje rzeczywistości, fotografia ją kreuje.

  Serdecznie zapraszamy.
   


   ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ:
  "Foto i Grafika" z okazji jubileuszu 70-lecia i
  50-lecia pracy twórczej Antoniego Ruta
   

  Poznań
  Galeria "Kolegiacki Art", Plac Kolegiackim 5

  /dodano:11.06.2017/

  Zarząd Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków zaprasza na otwarcie wystawy "Foto i Grafika" z okazji jubileuszu 50-lecia pracy twórczej Antoniego Ruta.

  Wernisaż odbędzie się w poniedziałek 19 czerwca 2017 r. o godzinie 18:00 w Galerii "Kolegiacki Art" w Poznaniu na Placu Kolegiackim 5.

  Wystawa odbywa się pod Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz stowarzyszeń artystycznych: Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej, Związku Polskich Artystów Fotografików, Ekologicznego Stowarzyszenia Środowisk Twórczych EkoArt, Związku Polskich Fotografów Przyrody.

  Serdecznie zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA POPLENEROWĄ WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  "GÓRY W GÓRACH"
       

  Polanica Zdrój
  Polanicka Galeria Sztuki AKWARIUM
  /dodano: 11.06.2017/


  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców Region Kujawsko-Pomorski oraz autorzy zapraszają na fragment wystawy poplenerowej podsumowującej X Ogólnopolskie Plenerowe Spotkania Fotografików - Tatry 2016.

  Wernisaż wystawy 16.06.2017 o godz. 17.00 na ulicy Parkowej 15 w Polanicy-Zdrój.

  Serdecznie zapraszamy.
   


   ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ:
  Paweł Janczaruk & Anna Szafran
  "BALETNICA W MIEŚCIE. Księga 1"
   

  Zielona Góra
  Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15

  /dodano:11.06.2017/

  Wystawa fotografii "BALETNICA W MIEŚCIE. Księga 1" Paweł Janczaruk & Anna Szafran 21 czerwca 2017, godz. 17.00 Muzeum Ziemi Lubuskiej al. Niepodległości 15, Zielona Góra.

  „„Baletnica w oknie” przedstawia piękno ukryte w ruchach tancerki, pozbawionej scenicznego makijażu, kostiumu” - tak napisała Ania Szafran, baletnica Społecznego Ogniska Artystycznego. „Miasto pełni tu bardzo ważną rolę. Urbanistyczny krajobraz staje się sceną dla sztuki, dzięki czemu każde zdjęcie jest inne” mówi Ania. W projekcie ważna jest rola obojga nas. Ania uczestniczy również w wyborze zdjęć. Dzięki temu, z poszczególnej sesji, pozostają te najlepsze. Balet na zdjęciach możne wyglądać dobrze lub źle. Najtrudniejszym nie jest zrobienie samych zdjęć, ale wybór najlepszych, na którym baletnica prezentuje się idealnie według prawideł techniki baletowej. Dla Ani tańczenie w balecie „pozwala na zdobywanie technicznych umiejętności, niezbędnych do tworzenia”. Moim zatrzymanie tego w fotografii. Najpiękniejszym w naszym projekcie jest to, że Ania tańczy tylko dla mnie. Spektakl, którego świadkiem, widzem i rejestratorem jestem tylko ja. Ania ma również nadzieję, że: „„Baletnica w mieście” poruszy i zachwyci a w szczególności uświadomi, że posiadanie pasji to wielki skarb”.

  Paweł Janczaruk: Członek ZPAF, artysta Fotoklubu RP. Prowadzący Warsztaty Fotowidzenia, oraz Pracownię Edukacji Fotograficznej ZUTW i Fotograficzna Fabryczna. Autor 38 wystaw indywidualnych. Uczestnik ponad 500 wystaw zbiorowych, gdzie otrzymał 75 nagród. Odznaczony: Srebrnym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem „Zasłużony dla Fotografii Polskiej”, Brązową Odznaką PFSF i Złotą Odznaką LTK. Prace w kolekcjach prywatnych w Polsce, Holandii, Niemczech, Francji, Czechach i Belgii. Autor 4 książek o fotografii otworkowej oraz technikach szlachetnych i specjalnych.
  Anna Szafran: Tegoroczna maturzystka. Ukończyła I LO w Zielonej Górze. Mając 7 lat rozpoczęła naukę tańca ludowego w Lubuskim Zespole Pieśni i Tańca, gdzie tańczy również obecnie. Z zespołem uczestniczyła w festiwalach w Polsce i za granicą (Niemcy, Czechy, Bośnia i Hercegowina, Rumunia). Tańczy balet klasyczny, pod okiem kierownika artystycznego Anieli Sidło, w Sekcji Baletowej SOA. Nagrody zespołowe: Lubuskia Gala Taneczna - PRO ARTE 2013, I nagroda w I Ogólnopolskim Konkursie Sztuki Baletowej - Elbląg 2013, oraz I nagroda w I Ogólnopolskich konfrontacjach Baletowych Tańca Klasycznego i Tańca Współczesnego Szkół Prywatnych i Ośrodków Kultury - Kołobrzeg 2015. Finalistka w kategorii solowej Ogólnopolskiego Konkursu Sztuki Baletowej - Elbląg 2013. W 2015 r. otrzymała stypendium twórcze artystyczne Miasta Zielona Góra. Uczestniczka warsztatów baletowych min. Ballet Summer School Gdynia 2015.


  Wernisaż odbędzie się w poniedziałek 19 czerwca 2017 r. o godzinie 18:00 w Galerii "Kolegiacki Art" w Poznaniu na Placu Kolegiackim 5.

  Wystawa odbywa się pod Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz stowarzyszeń artystycznych: Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej, Związku Polskich Artystów Fotografików, Ekologicznego Stowarzyszenia Środowisk Twórczych EkoArt, Związku Polskich Fotografów Przyrody.

  Wystawa prezentowana do 27 lipca 2017 r.

  Serdecznie zapraszamy.

  Informacje:

  =>http://baletnicawmiescie.wordpress.com/


  oraz
  => https://besaofotografii.wordpress.com/

   


    INFORMACJA O WARSZTATACH I WYSTAWIE:
  VII Międzynarodowe Warsztaty Fotograficzne ENERGIA 2017
       

  Bełchatów
  PGE Giganty Mocy MCK Bełchatów
  /dodano: 07.06.2017/


  VII Międzynarodowe Warsztaty Fotograficzne ENERGIA 2017 trwają od 9-11 czerwca 2017 roku w których będą uczestniczyć fotograficy z Czech, Finlandii, Litwy, Niemiec, Słowacji i Polski oraz laureaci konkursu "Energetyczny Kadr".

  Pod Patronatem Honorowym Pana Henryka Baranowskiego Prezesa PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A., Pana Witolda Stępnia Marszałka Województwa Łódzkiego, Pana Zbigniewa Rau Wojewody Łódzkiego, Pani Marioli Czechowskiej i Waldemara Wyczachowskiego Starosty Bełchatowskiego. Prawie 60 fotografików będzie przez trzy dni nie tylko doskonalić techniki fotograficzne, wymieniać się doświadczeniami ale również poznawać region Bełchatowa i Bełchatowskie Giganty Energetyczne. W programie przewidziany zjazd do kopalni Bełchatów, zwiedzanie PGE Giganty Mocy MCK Bełchatów, fotografia sportowa na skateparku z Adamem Łakomym, warsztaty z fotografii reportażowej z Tomaszem Tomaszewski, martwa natura z Małgorzatą Kozakowską, studio z Mariuszem Pałczyńskim będą konie, samochody terenowe wiele innych atrakcji. Wieczorami prezentacje multimedialne i dyskusje a jak nastanie ciemność "światłem malowane" zajęcia które poprowadzi Petr Vlasak z Pragi.

  Impreza towarzysząca warsztatom to wystawa fotografii litewskiej.

  Serdecznie zapraszamy.
   


   ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Adama Sowuli "Miasto w niezwykłej tonacji"
   

  Olkusz
  Miejski Ośrodek Kultury, ul.Nullo 29


  Patronat artystyczny 197/2017; Fotoklub RP
  /dodano:28.05.2017/

  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców, Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu oraz autor serdecznie zapraszają w dniu 1 czrewca 2017 o godz. 18.30 na wernisaż wystawy fotografii Adama Sowuli "Miasto w niezwykłej tonacji".

  Serdecznie zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Kamili Krawczyk "Oczy szeroko zamknięte"
       

  Zamość
  GF Stylowy
  /dodano: 28.05.2017/


  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców, Towarzystwo Fotograficzne im. E.Osterloffa, Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne oraz autorka zapraszają na wystawę fotografii Kamili Krawczyk "Oczy szeroko zamknięte".

  Wystawa obejmuje zdjęcia kobiet z zamkniętymi oczami. Dlaczego? Jaki to ma sens? Oczy przecież uznawane są za podstawowe źródło przekazywania emocji i podstawę dobrego portetu. Na tych zdjęciach nie widzimy oczu, a mimo to umiemy odczytać z ułożenia ciała, fryzury i grymasu twarzy, całą gamę uczuć: smutek, rozmarzenie, zamyślenie, zachwyt, przerażenie, tęsknotę, żal, rozkosz, miłosne uniesienia...Wachlarz uczuć tak intensywnych, że nie da się ich ukryć za zamkniętymi oczami. Czyż więc nie są to oczy szeroko zamknięte? Przekonajcie się Państwo sami poszukując tych wszystkich emocji na wystawie.


  (...) "bo najciężej jest ruszyć.. Nie dojść, ale ruszyć. Dać ten pierwszy krok.. Bo ten pierwszy krok nie jest krokiem nóg, lecz serca. To serce najpierw rusza, a dopiero nogi za nim zaczynają iść. A na to nie tylko trzeba siły, ale i przeznaczenia, żeby przemóc serce i powiedzieć, to ruszam..."
  Wystawa jest wyrazem podziękowania dla wszystkich tych, dzięki którym "przygoda z portretem" była możliwa i była źródłęm inspiracji artystycznych , w tym dla: organizatorów warsztatów, Modelek, oraz tych wszystkich ludzi,których nie widać,a składają się na wynik końcowy zdjęcia - stylistów, makijażystów, fryzjerów a również tych "trzymających blendę";-) Bez tych wszystkich ludzi ta wystawa byłaby niemożliwa. Szczególne podziekowania dla Cezariusza i Iwony Belicy,którzy pomagali przy wyborze i efekcie końcowym zdjęć.  Kamili Krawczyk to Członek Towarzystwa Fotograficznego im.Edmunda Osterloffa w Radomsku od 2011 roku, a od 2015 roku jego Sekretarz. Uczestnik i współorganizator wielu plenerów fotograficznych. Wystawy indywidualne : "Skoro świt" w 2014 roku , "Wehikuł czasu" w 2015 roku oraz wiele wystaw zbiorowych w Radomsku, Piotrkowie Trybunalskim, Bełchatowie, Częstochowie, Kroczycah k/Zawiercia, Zamościu i Lanckoronie. Fotografia to dla Autora pasja, odskocznia od codzienności i sposób patrzenia na świat. Pokazuje nie tylko piękno krajobrazu, który podziwia głównie o wschodzie i zachodzie słońca. Próbuje również poruszać odbiorcę do myślenia i emocji, fotografując ludzi w codziennych sytuacjach ale również kreując rzeczywistość na sesjach. Sesje fotograficzne to nie tylko szukanie dobrych fotografii,ale kontat z drugim człowiekiem i przeżycie,które nie da się porównać z żadnym, nawet najpiekniejszym wchodem słońca. Zapytana czym chciałaby,żeby była jej fotografia - odpowiada: tabliczką czekolady z odrobiną chili -może nie do końca doskonała,ale pełna smaku i emocji.

  Wystawa czynna do 15.05.2017 do 15.06.2017.

  Spotkanie z autorką w GS Stylowy w dniu 10.06.2017r. o godz.17.00.

  Zapraszamy.
   


   ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ:
  Krzysztofa Jakubowskiego "Plakaty 1974 - 1987"
   

  Gdańsk - Strzyża
  Galeria GTF, Al. Wojska Polskiego 8/10

  /dodano:28.05.2017/

  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców, Galeria GTF oraz autor serdecznie zapraszają na wystawę Krzysztofa Jakubowskiego "Plakaty 1974 - 1987".

  Wystawa w ramach 70-lecia Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego.

  Serdecznie zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Magdaleny Drac-Tatoń "Zapiski z podróży"
       

  Bełchatów
  Miejskie Centrum Kultury
  /dodano: 28.05.2017/


  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców, Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne, Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie oraz autorka zapraszają na wystawę fotografii Magdaleny Drac-Tatoń "Zapiski z podróży".

  Magdalena Drac-Taton z wykształcenia chemik - ukończyła prestiżową Akademię Łomonosowa w Moskwie. Jest założycielem firmy MEGMAR, tworzącej chemię dla różnych sektorów przemysłowych. Mieszka nad morzem. Swoją pasję do tworzenia chemii, łączy z zamiłowaniem do sztuki. Uwielbia dobrą książkę, muzykę i teatr. Po spotkaniach z fotografikami z Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego powróciła i na nowo zaczęła w sobie rozwijać pasję do fotografii. Jest na początku długiej drogi poznawania tej trudnej sztuki jaką jest fotografowanie. W fotografii szuka perfekcji, piękna oraz możliwości pokazania swoich odczuć przy pomocy obrazu. Jest to jej pierwsza autorska wystawa i niech to motto będzie dla niej zachętą, aby nie zatrzymała się na tej długiej fotograficznej drodze.


  (...) "bo najciężej jest ruszyć.. Nie dojść, ale ruszyć. Dać ten pierwszy krok.. Bo ten pierwszy krok nie jest krokiem nóg, lecz serca. To serce najpierw rusza, a dopiero nogi za nim zaczynają iść. A na to nie tylko trzeba siły, ale i przeznaczenia, żeby przemóc serce i powiedzieć, to ruszam..."

  Wiesław Myśliwski  Zapraszamy.
   


   ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Wacława Turka "Poezja dźwięku"
   

  Iwonicz Zdrój
  Galeria Pasaż, Pijalnia Wód Mineralnych

  /dodano:09.05.2017/

  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców, Galeria Pasaż oraz autor serdecznie zapraszają od 10 maja do 15 czerwca 2017r. na wystawę fotografii Wacława Turka "Poezja dźwięku".

  Czy można sfotografować muzykę? Tak, to możliwe. Dokonał tego Wacław Turek. Fotografował instrumentalistów w chwili, gdy wykonywali najwyższe dźwięki dyktowane sercami. Zatrzymywał ich emocje w apogeum – zatrzymywał w chwili najwyższego lotu (odlotu może?). Dzięki tym fotografiom mamy prawo przypuszczać, że muzycy zanurzali się w obłokach mistycznych. Możemy więc mówić, że to fotografia piękna. Piękna w chwili, gdy muzyka biegnie po promieniach światła. Piękna, gdy promienie układają się w klawiaturę, jasny strumień klawisza łączy się szczelnie z czernią – to klawisz cienia.
  Wacław Turek jest prezesem Fotoklubu Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, v-ce prezesem rzeszowskiego oddziału Związku Literatów Polskich. Posiada tytuł Artysty Fotografika Fotoklubu RP, którego jest członkiem, tytuł honorowego członka Związku Fotografów Słowackich. Odznaczony został Złotym Krzyżem Zasługi, Odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” oraz Złotym Medalem Zasłużony dla Fotografii Polskiej.


  Serdecznie zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Wacława Turka "Podkarpackie kapliczki"
       

  Krosno
  Kościół oo. Franciszkanów
  /dodano: 28.05.2017/


  Kościół oo. Franciszkanów w Krośnie oraz autor zapraszają w dniach 31.05 - 12.06.2017 do Kościoła oo. Franciszkanów na wystawę fotografii Wacława Turka "Podkarpackie kapliczki".

  Wędrując przez Polskę spotykamy przydrożne kapliczki, drewniane bądź murowane, z gipsowymi lub rzeźbionymi w drewnie, a czasem kutymi w kamieniu figurkami. Cudowności te szczególnie często oglądać można w południowej części kraju. Zadziwiają swoim kształtem, tajemniczością, wrastając w nasz ojczysty krajobraz.
  Z kapliczkami związane są liczne zwyczaje i praktyki, od wymierzania kary złodziejom i źle prowadzącym się dziewczętom, do rozpędzania dzwonkiem groźnych chmur i odganiania korowodu duchów.
  Każdy takie obiekt ma swoją historię. Część z nich stanowią tzw. kapliczki ślubowane, zawdzięczające powstanie wywiązaniem się z obietnic. Stawiano je również w podzięką np. za powrót do zdrowia, powrót z wojny, uchronienie od zarazy. Kapliczki stały się dla ludu, dla wiernych miejscem kultu wizerunku różnych świętych, którzy mieli strzec od nieszczęść i niepowodzeń, zapewnić urodzaj i pomoc w potrzebie. Wrośnięte w pejzaż polskiej wsi i miasteczek przemawiają tajemnicą, pozostawioną przez naszych dziadków i ojców, stanowiąc cząstkę historii.  Wacław Turek urodził się w 1947 roku w Krośnie – poeta, muzyk, fotografik . Od 1970 związany z pracą w kulturze, obecnie emeryt. Autor 6 tomików wierszy, kilkunastu wystaw fotograficznych. Wystawa fotograficzna „Podkarpackie kapliczki” w różnych zestawach przewędrowała m.in. przez Australię, Finlandię, Litwę, Słowację, Ukrainę i Węgry. Miejscami prezentacji były: Dom Polonii Rzeszów - 2002, Galeria Kina Żródło w Bardejowskich Kupelach na Słowacji - 2002, Galeria Krośnieńskiego Domu Kultury - 2002, Galeria Pasaż w Iwoniczu Zdroju – 2002, Fotogaleria NOVA w Koszycach na Słowacji - 2002, Biblioteka Miejska w Preszowie na Słowacji – 2003, Dom Sztuki Zalaegerszeg na Wegrzech – 2003, Muzeum Etnograficzne we Lwowie – 2003, Krośnieńska Biblioteka Publiczna – 2003, Ośrodek Parafialny w Tampere w Finlandii – 2004, Ambasada RP w Helsinkach – 2004, Dom Kultury Polskiej w Wilnie – 2004, Ośrodek Katolicki o. Franciszkanów w Perth w Australii – 2014, Dom Polski w Perth-Mayland w Australii – 2014, Kościół św. Augustyna i Kościół St. Marys w Adelajdzie w Australii – 2004, Kościół oo Franciszkanów w Krośnie - 2017


  Zapraszamy.
   


   ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Andrzeja Kamińskiego "toruńskie portrety 1970-2000"
   

  Toruń
  Galeria Domu Muz , ul. Podmurna 1/3

  /dodano:09.05.2017/

  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców Region Kujawsko-Pomorski oraz Galeria Domu Muz serdecznie zapraszają 11 maja 2017r. o godzinie 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Andrzeja Kamińskiego "toruńskie portrety 1970-2000".

  Wystawa czynna do 05.06.2017, wstęp wolny

  Serdecznie zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Bogusława Lebiedzińskiego "Na skraju Puszczy"
       

  Białystok
  Centrum Kultury Prawosławnej ul. Św. Mikołaja 5
  /dodano: 09.05.2017/


  Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku zaprasza w dniu 25 maja o 17:00. do Centrum Kultury Prawosławnej ul. Św. Mikołaja 5 na wernisaż wystawy fotografii Bogusława Lebiedzińskiego "Na skraju Puszczy".

  Wystawa czynna do końca czerwca 2017 w godz. 8.00 - 17.00.

  Zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII
  Tadeusza Myślińskiego - 70x70

   
  Przasnysz
  Muzeum Historyczne, ul. Rynek 1

  /dodano: 17.04.2017/

  Muzeum Historyczne w Przasnyszu oraz autor zapraszają na wystawę fotografii Tadeusza Myślińskiego - 70x70.

  Otwarcie wystawy 22 kwietnia 2017 o godzinie 17.00.

  Wystawa czynna do 31 maja 2017r.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA JUBILEUSZOWĄ WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  z okazji 70-lecia
  Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego
       

  Gdańsk
  Dom Uphagena, ul Długa 12
  /dodano: 10.04.2017/


  Gdańskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza w dniu 27 kwietnia o 18:00. do Domu Uphagena na ul Długa 12 w Gdańsku na wernisaż wystawy fotografii z okazji 70-lecia Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego.

  W 2017 roku Gdańskie Towarzystwo Fotograficzne obchodzi 70 rocznicę swojego powstania. Ilość zorganizowanych w tym okresie wystaw jest trudna do policzenia, natomiast można ją oszacować na dziesiątki większych i kilkaset mniejszych wystaw zbiorowych oraz indywidualnych.

  Ekspozycja jubileuszowa obejmuje 84 prace fotograficzne, zarówno archiwalne jak i wykonane przez aktualnych członków naszego stowarzyszenia – pasjonatów fotografii. Wszystkie eksponowane zdjęcia archiwalne, to oryginalne odbitki, z których znaczna część była w swoim czasie wielokrotnie pokazywana na międzynarodowych wystawach i konkursach fotograficznych, zdobywając tam liczne nagrody oraz wyróżnienia.

  Zdjęcia współczesne świadczą o tym, że nasi członkowie, realizując się w wielu różnych tematykach fotograficznych, również starają się utrzymywać wysoki poziom estetyczny swoich prac, biorąc za dobry wzór dokonania i realizacje swoich poprzedników.

  Obchody 70-lecia działalności Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego objęte zostały: - Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka - Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza - Patronatem Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Gdański - Patronatem Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej - Patronatem Stowarzyszenia Archiwistów Społecznych i Ośrodka Karta

  Kuratorami wystawy są Wojciech Jung i Adam Fleks.

  Autorzy prac: Krystyna Andryszkiewicz, Witold Bianga, Beata Biernat, Zdzisław Błażejczyk, Wojsław Brydak, Barbara Chmielińska, Iwona Delegiewicz, Adam Dereszkiewicz , Erazm Felcyn, Sławomir Fiebig, Adam Fleks, Adam Gardziewicz, Juliusz Garztecki, Zbigniew Gąsior, Barbara Gierczak, Krzysztof Główczyk, Marek Gracz, Jerzy Hajdul, Jolanta Herbutowska, Leszek J. Pękalski, Anna Jakubowska, Krzysztof Jakubowski, Piotr Januszewski, Roman Joachimowski, Wojciech Jung, Stefan Kaczorowski, Krzysztof Kamiński, Michał M. Kamiński, Stefan Korona, Ewa Kosecka-Judin, Maciej Kostun, Andrzej Kraj, Stefan Kraszewski, Mirosław Kubacki, Dariusz Kula, Jerzy Kulczycki, Leszek Kułakowski, Jan Kups, Maciej Kwiek, Kazimierz Lelewicz, Grzegorz Lewandowski, Agnieszka Marcyniuk, Adam Matuszewski, Ryszard Meksiak, Elżbieta Mielcarzewicz, Wojciech Milewski, Zenon Mirota, Ewa Młodzianowska, Tercjan Multaniak, Ewa Nagadowska, Bogusław Nieznalski, Jaromir Nowak, Henryk Nowak, Adam Nowicki, Waldemar Nowy, Eugeniusz Nurzyński, Anna Okońska, Aleksander Orzechowski, Jarosław Pazio, Leszek Pękala, Janusz Piechota, Zbigniew Pieniak, Sławomir Pryc, Sławomir Pultyn, Piotr Rogalski, Maria Różańska, Grażyna Sadłoń, Jacek Sadłowski, Ryszard Siwiec, Stanisław Składanowski, Tadeusz Sobol, Arkadiusz Srebnik, Jan Stańczak, Florian Staszewski, Andrzej Tanewski, Eugeniusz Trojanowski, Mieczysław W. Wątorski, Joanna Wardyn-Wolanicka, Witold Węgrzyn, Mirosław Węsiora, Andrzej Wróblewski, Piotr Zabłocki, Zbigniew Zagórski, Edmund Zdanowski


  Zapraszamy.

  Informacje o wystawie: =>http://gtf.org.pl/2017/04/70-lecie-gtf-wystawa-jubileuszowa/
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII
  XX Międzynarodowego Konkursu Cyfrowej Fotokreacji "Cyberfoto 2017"

   
  Częstochowa
  Regionalny Ośrodek Kultury Galeria "ART-FOTO", ul. Ogińskiego 13a.

  /dodano: 10.04.2017/

  Regionalny Ośrodek Kultury Galeria "ART-FOTO" w Częstochowie zaprasza na pokonkursową wystawę fotografii XX Międzynarodowego Konkursu Cyfrowej Fotokreacji "Cyberfoto 2017".

  Otwarcie wystawy 28 kwietnia 2017 o godzinie 19.00.

  Wystawa towarzysząca - Ryszard Czernow "Martwe z natury"

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Grzegorza Ojrzyńskiego „Rozmowa z Górami”
       

  Radomsko
  Biblioteka Publiczna
  /dodano: 10.04.2017/


  TFR im. E. Osterloffa zaprasza w dniu 12.04.2017r. o godz. 18.15 na wernisaż wystawy fotografii Grzegorza Ojrzyńskiego "Rozmowa z Górami".

  Grzegorz Ojrzyński "Rozmowa z Górami" - to zbiór fotografii o tematyce górskiej, efekt wieloletnich wypraw i wędrówek po Tatrach, Karkonoszach i Beskidach.Wystawa prezentuje piękno gór, ich ogrom, różnorodność i tajemniczość.

  Grzegorz Ojrzyński urodził się i mieszka w Radomsku. Dzieciństwo i młodzieńcze lata spędził w Pławnie k/Radomska. Przygodę z fotografią analogową rozpoczął w 1978 roku. Wiedzę i doświadczenie zdobywał sam inspirowany ciekawością i potrzebą poznawczą. Nadal nie poprzestaje w poszukiwaniu doświadczeń i poszerzaniu wiedzy.

  Pierwsze własnoręcznie wykonane i wywołane zdjęcia czarno-białe wyszły spod jego rąk w 1979r. a pierwsze odbitki kolorowe w 1981r. Fotografia cyfrowa zagościła w jego progach w 2005 roku po nabyciu pierwszego aparatu cyfrowego. W 2009 r. rozpoczął etap uczestnictwa w plenerach fotograficznych, nawiązywania kontaktów ze środowiskami i stowarzyszeniami fotograficznymi oraz prezentowania swoich fotografii na wystawach. Wiosną 2012 roku przyjął zaproszenie do grupy PICTORIAL TEAM, której został członkiem. Jesienią 2012 roku wspólnie z przyjaciółmi założył amatorską, nieformalną grupę FOTOPLENERY W grudniu 2012 roku został przyjęty do grona członków nadzwyczajnych STOWARZYSZENIA TWÓRCÓW FOTOKLUB RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ a w listopadzie 2013 roku nominowany na członka rzeczywistego otrzymując tytuł „ Artysta Fotograf ” W kwietniu 2014 roku współtworzy OGÓLNOPOLSKĄ FOTOGRAFICZNĄ GRUPĘ TWÓRCZĄ „ART FOKUS 13” i zostaje wybrany na prezesa Stowarzyszenia.


  Zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ
  Marty Wrzask i Sławomira Sajkowskiego
  "Oblicza Birmy"
   
  Toruń
  Fotogaleria Domu Muz, ul. Podmurna 1/3

  /dodano:10.04.2017/

  Fotoklub RP Region Kujawsko-Pomorski oraz autorzy serdecznie zapraszają do Fotogalerii Domu Muz w Toruniu na wystawę fotografii Marty Wrzask i Sławomira Sajkowskiego "Oblicza Birmy".

  Oblicza Birmy to próba pokazania tego, co w Birmie najpiękniejsze, a zarazem ulotne i przemijające. Na fotografiach zobaczycie bajkowe krajobrazy Baganu, świątynie posadzone na skałach, twarze mnichów i oblicza Buddy z tajemniczym, wszystkowiedzącym uśmiechem. Autorzy starali się zapisać to, co nieuchronnie odchodzi i rozpada się. Świątynie zamieniają się w kupy gruzu i kamieni, piękne freski rozsypują jak obrazki usypane z piasku, a ludzie coraz częściej wybierają to, co nowe, globalne, porzucając tradycyjne stroje i styl życia. Ciągle jednak to jeszcze kraj mnichów, mistyki, wiary w numerologię, kraj chiromantów, wozów zaprzężonych w woły, kraj tysięcy oblicz Buddy. Ale także najnowocześniejszych samochodów, fast foodów, szklanych domów i wyluzowanych nastolatków, bardziej przypominających młodych Japończyków niż potwierdzających nasze wyobrażenia o Birmańczykach zrodzone z opisów serwowanych przez biura podróży oferujące komercyjne wycieczki do Birmy.

  Zapraszamy   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ
  Krzysztofa Strzody (AFRP, EFIAP)
  w ramach 14 Rybnickiego Festiwalu Fotografii
   
  Rybnik
  Rybnicki Festiwal Fotografii

  /dodano:24.03.2017/

  W dniach od 24 do 26 marca odbędzie się 14 Rybnicki Festiwal Fotografii. Wśród spotkań autorskich, wystaw indywidualnych i zbiorowych będzie można obejrzeć również wystawę indywidualną członka Fotoklubu, Krzysztofa Strzody (AFRP, EFIAP). Zaprezentowane zostaną fotografie tatrzańskie wykonane w latach 2012-2014.

  Zapraszamy

  Pełna informacja o festiwalu:
  =>http://festiwal.rybnik.pl/   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Fotoklubu Zamek „Miedzy jawą a snem”
       

  Szczecin
  Zamek Książąt Pomorskich
  /dodano: 24.03.2017/


  Fotoklubu Zamek w Szczecinie zaprasza w dniu 07.04.2017r. o godz. 17.00 na wernisaż wystawy fotografii Fiotoklubu Zamek „Miedzy jawą a snem”.

  Fotoklub „Zamek” jest klubową formą zainteresowań sztuką fotograficzną działającą przy Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Fotoklub „Zamek” jest kontynuatorem powstałego w 1961 r. przy Wojewódzkim Domu Kultury w Szczecinie Klubu działającego pod taką samą nazwą.

  "Miedzy jawą a snem" to tytuł wystawy, którą mamy wielką przyjemność Państwu zaprezentować. Czas miedzy jawą a snem jest momentem bardzo różnym, jest to czas tuż przed zaśnięciem, bądź zaraz po obudzeniu się, czas w którym świat oniryczny nakłada się na świat rzeczywisty (bądź odwrotnie) rozmywając granice, mieszając jeden z drugim. Ludzie przeżywają ten czas bardzo różnie. U niektórych trwa on mgnienie oka, ledwie kilka sekund, u innych może przedłużać się do wielu godzin. Dla jednych ten czas "pomiędzy" jest czasem, w którym przywoływane są obrazy z przeszłości. Dla innych ludzi może być to czas, który trwa tylko chwilę i w którym rzeczywistość zaczyna się rozmywać, staje się nieostra, niejasna, mało klarowna i w efekcie zanika. Dla jeszcze innych ludzi czas pomiędzy jawą a snem może być wypełniony emocjami - nie ma tam obrazów, nie ma też wspomnień, natomiast ludzi zalewa fala emocji: zarówno tych niechcianych - lęk, smutek, czy strach, jak i pożądanych - radość, szczęście, spełnienie.

  I tak jak ten czas może być różnie rozumiany, tak jest pokazany na naszej wystawie. Proszę pamiętać, że jest to wystawa przeglądowa, gdzie twórcami jest wiele osób. Każdy autor jest inny i ma prawo do odmiennego rozumienia czy odczuwania czasu między jawą a snem. Dlatego też zobaczycie Państwo różnego rodzaju prace. Są tu prace, które są wspomnieniem czegoś z przeszłości, są prace, które generują emocje, są też prace, na których świat przedstawiony jest jako nieostry.

  To, czy udało nam się zrealizować temat leży w Państwa ocenie

  Pozdrawiam

  Andrzej Krupiński AFRP - Fotoklub Zamek Szczecin


  Wystawa czynn od 8 do 30.04.2017r..

  Wstęp wolny.

  Zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA OTWARCIE WYSTAWY
  OGÓLNOPOLSKIEJ FOTOGRAFICZNEJ GRUPY
  TWÓRCZEJ "AF13"
   
  Częstochowa
  Regionalny Ośrodek Kultury, ul. Ogińskiego 13a

  /dodano:11.03.2017/

  Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie serdecznie zaprasza w dniu 17 marca 2017r. o godz. 18.00 do Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie na wernisaż wystawy ogólnopolskiej fotograficznej grupy twórczej "AF13".

  AF13 to grupa fotografów i fotografików z różnych zakątków Polski, to artyści zrzeszeni w Stowarzyszeniu Twórców FOTOKLUB Rzeczypospolitej Polskiej i wielu lokalnych towarzyszeniach.
  Członkowie grupy wielokrotnie spotykali się na ogólnopolskich plenerach i wystawach fotograficznych, po których w ich sercach powoli rodził się plan stworzenia czegoś wyjątkowego, czegoś co połączy ich na dłużej niż dźwięk migawek ich aparatów.

  Na 14-tej wystawie p.t. „Człowiek” członkowie Grupy pragną pokazać człowieka wielopostaciowego o wielu obliczach i w różnych sytuacjach życiowych. Autorzy podejmują próbę ukazania problemów człowieka, jego zmagania w poszukiwaniu celów życiowych i zagubienie w rzeczywistości, jego przeżycia, dramaty i kontrasty społeczne a także jego pracę i wypoczynek. Portrety pokazują ludzkie uczucia i przeżycia, pozwalają zajrzeć w głębię ich dusz. Portrety pokazują ludzkie uczucia i przeżycia, pozwalają zajrzeć w głębię ich dusz.
  Fotografie starają się zatrzymać widza i dostrzec w nich Człowieka.


  Zapraszamy   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Zbigniewa Ciborowskiego (AFRP) „Symetriale”
       

  Łomża
  Galeria Pod Arkadami
  /dodano: 11.03.2017/


  Galeria Pod Arkadami w Łomży oraz autor zapraszają na wystawę fotografii Zbigniewa Ciborowskiego (AFRP) „Symetriale”.

  Wernisaż odbędzie się 17 marca 2017r, w Galerii Pod Arkadami w Łomży.

  W „Symetrialach” chciałem przedstawić własną wizję rzeczywistości potraktowanej jako tworzywo kreujące jej inność i zachęcającą do spojrzenia na świat jako swoisty „ekran wyobraźni”. Inne zorientowanie przestrzenne i kierunkowe moich fotografii mają pomóc w takim właśnie uruchomieniu wyobraźni, co pozwoli zobaczyć ten „alternatywny” świat” jako jeden z nieskończonych jego wariantów. Ogólnie uważa się, że symetria w obrazie jest „przegadaniem” bo obie strony obrazu są tożsame. Chciałem jednak pokazać, że symetria utworzona w „naturalny sposób” -tj. jako odbicie w wodzie- potrafi stworzyć specyficzny obraz o niecodziennych walorach plastycznych, wystarczy tylko wyłączyć nawykowe poszukiwanie materialnej dosłowności (typowej w percepcji fotografii) i patrzeć tylko oczami własnej wyobraźni czyli ” tylko obraz i ja”. Mam nadzieję, że moje zdjęcia uruchomią Waszą wyobraźnię i oderwą od monotonii codziennej rzeczywistości.

  Zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Tadeusza Myślińskiego (afrp) 70x70
         Przasnysz
  Muzeum Historyczne,
  ul.Rynek 1
  /dodano: 01.03.2017/

   


   ZAPROSZENIE NA OGÓLNOPOLSKĄ WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  "Kobieta"
   

  Toruń
  Galeria Domu Muz , ul. Podmurna 1/3

  /dodano:22.02.2017/

  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców Region Kujawsko-Pomorski oraz Galeria Domu Muz serdecznie zapraszają 3 marca 2017r. o godzinie 18.00 na wernisaż ogólnopolskiej wystawy fotografii "Kobieta".

  Na wystawie prezentujemy fotografie kobiet 28 autorów z całej Polski - profesjonalistów i amatorów. to prace nadesłane na propozycję wystawy "Kobieta" organizowanej w Galerii Domu Muz przez Region Kujawsko-Pomorski Stowarzyszenie Twórców Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej i Domu Muz. Wizerunki kobiet w różnym wieku. Naturalne, upozowane, wykreowane. Ubrane, nagie - wśród przyriody, w domu, w atelier. Skromne i bogate. Portrety postaci kobiety - dziewczyny, kobiety dojrzałej i staruszki niewymagającej kreacji. Wywołujące emocje i skrajne refleksje - efekt różnorodności spojrzenia na młodość, wiek dojrzały i starość.


  Serdecznie zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Eweliny Dziewońskiej-Chudy
       


  Częstochowa
  Galeria "Fotopobudka" Regionalny Ośrodek Kultury, ul.Ogińskiego 13a
  /dodano: 01.03.2017/


  Jurajski Fotoklub Częstochowa, Galeria "Fotopobudka" Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie oraz autorka zapraszają 6 marca 2017r. o godz. 19.00 na wernisaż wystawy fotografii Eweliny Dziewońskiej-Chudy, członka Jurajskiego fotoklubu Częstochowa.

  Ewelina Dziewońska-Chudy – częstochowianka, absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie, Podyplomowego Studium Dziennikarstwa i Zarządzania Informacją Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Podyplomowych Studiów Zarządzania kulturą w strukturach Unii Europejskiej w Polskiej Akademii Nauk. Doktorantka w AJD w Częstochowie na kierunku literaturoznawstwo. Współpracowała z Salezjańskim Ośrodkiem Wychowania i Animacji „SOWA”. Obecnie jest zatrudniona w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Laureatka konkursu oraz uczestniczka wielu szkoleń organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury. Współuczestniczy przy tworzeniu szaty graficznej, katalogów, stron internetowych oraz przy obsłudze mediów społecznościowych różnych organizacji. Przynależy do Częstochowskiego Oddziału Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza, Piotrkowskiego Oddziału Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza, Towarzystwa Historycznego im. Szembeków w Warszawie oraz Jurajskiego Fotoklubu przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie.


  Zapraszamy
   


   ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  "torunianki"
   

  Toruń
  Galeria Domu Muz , ul. Podmurna 1/3

  /dodano:22.02.2017/

  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców Region Kujawsko-Pomorski oraz Galeria Domu Muz serdecznie zapraszają 2 marca 2017r. o godzinie 18.00 na wernisaż wystawy fotografii "torunianki", czternastu autorów pokazuje portrety kobiet w różnym wieku, znanych i mniej znanych....

  Więcej informacji na zdjęciu, po powiększeniu.

  Wystawa czynna do 31.03.2017, wstęp wolny.

  Serdecznie zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Tadeusza Biłozora (afrp) "Stuły"
       

  Jelenia Góra
  Muzeum Przyrodnicze, ul. Cieplicka 11a
  /dodano: 26.01.2017/


  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców oraz autor zapraszają 10 lutego 2017r. o godz. 16.00 do Muzeum Przyrodniczego w miejscowości Jelenia Góra na wernisaż wystawy Tadeusza Biłozora (afrp) "Stuły".

  Pozdrawiamy i zapraszamy
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Doroty Kyci (afrp) (efiap)"Przyroda na rozlewiskach Biebrzy i Narwi"
       

  Faaborg, Dania
  Galerii Sztuki Levins Hus
  /dodano: 26.01.2017/


  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców oraz autorka zapraszają 12 lutego 2017r. o godz. 15.00 do Galerii Sztuki Levins Hus w miejscowości Faaborg, Dania na wernisaż wystawy Doroty Kyci (afrp) (efiap)"Przyroda na rozlewiskach Biebrzy i Narwi".

  Pozdrawiamy i zapraszamy
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Eli Waszczuk (afrp) (afiap)"Impresje portowe"
       

  Kołobrzeg
  Galeria SAN, ul. Kasprowicza 17
  /dodano: 26.01.2017/


  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców oraz Galeria SAN w Kołobrzegu zapraszają 28 stycznia 2017r. o godz. 11.00 na wernisaż wystawy Eli Waszczuk (afrp) (afiap)"Impresje portowe".

  O swojej wystawie autorka mówi tak:
  „...Jako obiekty kreacji od jakiegoś czasu fascynują mnie porty, w obrazie których mieści się cała kwintesencja morza. Oprócz portowych pejzaży, szczególnie fascynują mnie oglą¬dane z bliska elementy wyposażenia nabrzeży, falochronów, statków, kutrów rybackich, a także ich odbicia w wodzie. Takie obrazy znajdowałam w portach morskich Bułgarii, Tur¬cji, Tunezji, a także polskich portach w Ustce, Łebie, Kołobrzegu, Dźwirzynie...”  Wystawa czynna codziennie do końca maja 2017.

  Wstęp wolny.

  Pozdrawiamy i zapraszamy
   


   ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII:
  Krakowskiego Klubu Fotograficznego "O Nowej to Hucie..."
   

  Kraków
  Fotogaleria Nowohuckiego Centrum Kultury , ul. Jana Pawła II 232

  /dodano:11.01.2017/

  Nowohuckie Centrum Kultury oraz Krakowski Klubu Fotograficznego serdecznie zapraszają 12 stycznia o godzinie 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Krakowskiego Klubu Fotograficznego "O Nowej to Hucie...".

  Wystawa czynna do 26 lutego 2017r.

  Serdecznie zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Tomasza Kasprzyka (afrp) "Ad gloriam Tuam"
       

  Krosno
  Galeria Sztuki BWA, ul. Kolejowa 1
  /dodano: 01.01.2017/


  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców oraz Galeria Sztuki BWA w Krośnie zapraszają 4 stycznia 2017r. o godz. 17.00 do Galerii na wernisaż wystawy Tomasza Kasprzyka (afrp) "Ad gloriam Tuam" (Na chwałę Twoją).

  Autor zdjęć Tomasz Kasprzyk w sobie tylko znany sposób nie tylko dostał pozwolenie na wejście do strefy niedostępnej Zakonu Klauzurowego Sióstr Bernardynek w Zakliczynie ale również zaskarbił sobie ich zaufanie i przychylność. Jego pracy towarzyszyła myśl o poszukiwaniu i uchwyceniu Ducha Zakonu …


  Pozdrawiamy i zapraszamy
   


   ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Joanny Stepaniuk "w odcieniach tanga"
   

  Toruń
  Galeria Domu Muz , ul. Podmurna 1/3

  /dodano:07.12.2016/

  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców Region Kujawsko-Pomorski oraz Galeria Domu Muz serdecznie zapraszają 12 stycznia o godzinie 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Joanny Stepaniuk "w odcieniach tanga".

  Joanna Stepaniuk - absolwentka NKJO oraz WNEiZ UMK w Toruniu pasjonatka tanga i wszelkich form tanecznych od ludowych poprzez towarzyskie, salsę, bachatę na tangu kończąc.
  Biorąc udział w wielu wydarzeniach tangowych, próbowała je uwiecznić na zdjęciach. Jej fotografie spotkały się z pozytywnym odbiorem, co zachęciło ją do zgłębiania wiedzy w tej dziedzinie.

  W kwietniu 2016r. została oficjalnym fotografem podczas Tango Devoradores Marathon we Wrocławiu.


  Serdecznie zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Członków TFR "Zostaw wszystko-Jedź w Bieszczady!"
       

  Radomsko

  /dodano: 01.01.2017/


  Serdecznie zapraszamy dnia 4 stycznia 2017r. o godz. 18.15 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku na wernisaż wystawy zdjęć Członków TFR "Zostaw wszystko-Jedź w Bieszczady!" , z pleneru w Bieszczadach - organizowanych przez TFR w październiku 2016 roku.

  Autorzy zdjęć: TFR Radomsko: Alicja Dzwonek-Bujacz, Czesław Bujacz, Mariusz Foltański, Mirosław Kercz, Krzysztof Kowalski,Joanna Sidorowicz, Kamila Krawczyk, Mariusz Kuczera, Alina Wilkoszewska, Joanna Kucharska, Paweł Lipiński, Wojciech Sterczewski.

  FCztery Piotrków Trybunalski: Dariusz łaski, Artur STępień, Monika Troszok, Aleksandra Wojtania.

  Będziecie mogli Państwo podziwiać bieszczadzkie widoki i choć na chwilę poczuć się z dala od cywilizacji, gdzie życie płynie wolniej, a ludzie mają większe Serca:-) .

  Pozdrawiamy i zapraszamy
   


   ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Alicji Przybyszewskiej "Maroko"
   

  Krynica Zdrój
  Galeria sztuki Siedlisko, ul. Piłsudskiego 19

  /dodano:17.12.2016/

  Krynickie Towarzystwo Fotograficzne oraz Centrum Kultury w Krynicy Zdrój serdecznie zapraszają w dniu 13 stycznia 2017r. o godz. 16.00 do Galeria sztuki Siedlisko na wernisaż wystawy fotografii Alicji Przybyszewskiej "Maroko" z cyklu "Podróże Dalsze i Bliższe".

  Wystawa indywidualna pt; „Maroko”, jest pokłosiem kilkutygodniowego pobytu autorki w tym kraju. Wybrany tytuł dla prezentowanej wystawy sugeruje szerokie spektrum spojrzenia na ten rejon świata: od architektury i krajobrazu po aspekty społeczne. W fotografiach zawarta jest również odmienność dominującego wyznania a co za tym idzie zachowań i obyczajów, jakże innych od tego w Europie.
  Prace są materialnym urealnianiem pomysłów i ich realizacji, w których wyrażone są uczucia i własne widzenie świata autorki.
  Autorka fotografią zajmuje się od ponad 20 lat, ma na koncie 8 wystaw indywidualnych i kilkanaście znaczących sukcesów w konkursach fotograficznych w kraju i zagranicą. Swoje prace prezentowała już w: Polsce Słowacji Serbii i Niemczech. Jest absolwentką PWSZ w Nowym Sączu, specjalność: Sztuki wizualne i cyfrowa kreacja obrazu.


  Wystawa czynna od dnia 10.01.2017 do 05.02.2017

  Serdecznie zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA POPLENEROWĄ WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  "MONTENEGRO"
       

  Częstochowa
  Galeria Fotografii "ART-FOTO", ul. Ogińskiego 13a
  /dodano: 01.01.2017/


  Serdecznie zapraszamy dnia 13 stycznia 2017r. o godz. 18.00 do Galerii Fotografii "ART-FOTO" w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie na wernisaż poplenerowej wystawy "MONTENEGRO".

  Zjawisko kulturowe jakim jest fotografia podróżnicza, nazywana często turystyczną, to aktualnie jedno z najważniejszych aktywnych procesów fotograficznych na świecie. Jest ona przejawem dystansu do rzeczywistości, refleksji, filozofii pasji poznawania, a także pragnieniem dzielenia się swoją wizją postrzegania świata w kontekście artystycznego przekazu. Kształtuje naszą wrażliwość analitycznie kreując świadomość odniesienia się do współczesności wzbogacając jednocześnie osobowość i percepcję. Aparat fotograficzny będąc w zasadzie martwym ale niezbędnym narzędziem stał się elementem aranżowania i poznawania świata gdzie wrażliwość tworzącego obrazy fotograficzne odgrywa kluczowa rolę. W roku 2016 plener fotograficzny odbył się w Czarnogórze. Ten kraj łączy w sobie najlepsze cechy Bałkanów i Morza Śródziemnego. Znakomitą bazą wypadową do zwiedzania Czarnogóry były okolice Budvy, skąd mieliśmy okazję pojechać do wszystkich najbardziej atrakcyjnych miejsc w Czarnogórze. Zwiedziliśmy i oczywiście sfotografowaliśmy Zatokę Kotorską, Perast, wyspę Św. Stefana, Budvę, Jezioro Szkoderskie, Ulcinj, Stary Bar i wiele innych fantastycznych miejsc w tym niewielkim bałkańskim kraju. Byliśmy także w przepięknym Dubrowniku. Miejsca te były znakomitą inspiracją dla fotografów, którzy plener traktują także jako podróż w głąb swojej artystycznej duszy, refleksji do otaczającego świata będącej uniwersalnym, artystycznym fotograficznym przekazem stanowiącym istotę fotografii

  Sławomir Jodłowski - komisarz pleneru

  Termin ekspozycji 13.01. - 03.02.2017r.

  Pozdrawiamy i zapraszamy
   


    ZAPROSZENIE NA WRĘCZENIE NAGRÓD:
  II Wojnickiego Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego
       

  Wojnicz
  Kino Wawel
  /dodano: 09.12.2016/


  Wojnickie Towarzystwo Fotograficzne serdecznie zaprasza dnia 17 grudnia 2016r. o godz. 17.00 do Kina Wawel na ceremonię wręczenia nagród oraz wernisaż wystawy fotografii II Wojnickiego Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego.

  Po ceremonii wręczenia nagród zaprezentowane zostaną fotografie najlepszych autorów konkursu w formie pokazu multimedialnego połączonego z koncertem muzyki instrumentalnej w wykonaniu Łukasza Wełny (gitara).

  Wernisaż wystawy fotografii odbędzie się w galerii Findrówka Rynek 29 w Wojniczu bezpośrednio po zakończeniu ceremonii w kinie Wawel.

  Pozdrawiamy i zapraszamy

  Informacje o konkursie: =>http://fotum.org/pl/
   


   ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Eli Waszczuk (afrp) "METROPOLIS & NON OMNIS MORIAR"
   

  Kołobrzeg
  Galerii Sztuki Współczesnej , ul. Armii Krajowej (ratusz)

  /dodano:07.12.2016/

  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców oraz Galeria Sztuki Współczesnej serdecznie zapraszają w sobotę 10 grudnia o godzinie 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Eli Waszczuk (afrp) "METROPOLIS & NON OMNIS MORIAR".

  Założeniem tej wystawy jest inicjalizacja wzajemnej wymiany doświadczeń w postrzeganiu bliskich kulturowo i etnicznie stolic krajów Europy Środkowej: Bratysławy, Budapesztu, Pragi i Warszawy.
  Projekt ma także na celu pokazanie różnic i podobieństw metropolii pokazanych na fotografiach, proponując odkrywanie na nowo miejsc, które spowszedniały poprzez upływający czas. Nałożenie odpowiedniej malarskiej faktury na fotografie znanych powszechnie elementów miejskiego krajobrazu, jest celowym zabiegiem powodującym zmianę ich postrzegania i sięga do podświadomości widza, powodując intuicyjne dostrzeganie niezauważalnych do tej pory szczegółów oraz walorów estetycznych krajobrazu. Estetyzacja fotografii malarską fakturą jest zabiegiem zamierzonym, zainspirowanym przez obrazy malarzy, Norblina, Canaletta a także van Gogha i tworzy nowe obrazy stwarzające wrażenie trójwymiarowości.

  Idea projektu zakłada poznanie odmienności kulturowych i lokalnych tradycji regionu, jak również możliwość zaznajomienia się z historią prezentowanych metropolii.


  Wystawa potrwa do 6 stycznia 2017 r. i można ją oglądać codziennie w godz.10.00 do 17.00 oprócz niedziel i poniedziałków.

  Serdecznie zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA DOROCZNĄ WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  REGIONU RADOMSKIEGO
       

  Radom
  KŚT i G Łaźnia, ul. Żeromskiego 56
  /dodano: 09.12.2016/


  Serdecznie zapraszamy dnia 9 grudnia 2016r. o godz. 18.00 do KŚT i G Łaźnia w Radomiu na wernisaż wystawy dorocznej członków Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców Region Radomski.

  Na wystawie zaprezentowanych będzie 40 prac 27 autorów. Fotografie łączy rok wykonania, ich tematyka odzwierciedla zainteresowania oraz punkty widzenia, którymi autorzy opisują otaczającą ich rzeczywistość. Zestaw prezentuje prace wykonane w różnych technikach fotograficznych: cyfrowych, foto – chemicznych oraz w technice szlachetnej (Guma).

  Lista autorów fotografii: Przemysław Barański, Iwona Czubek, Michał Falkiewicz, Ewa Gołdzińska, Waldemar Gołdziński, Tomasz Grzyb, Leszek Jastrzębiowski, Sebastian Klochowicz, Anna Kos, Cezary Kowalczuk, Edward Kruk, Arkadiusz Kurowski, Szczepan Kurzeja, Krzysztof Kuzko, Iwona Nabzdyk, Piotr Pajestka, Barbara Polakowska, Wojciech Sochaj, Marian Strudziński, Franciszek Subocz, Aldona Sumińska, Robert Sumiński, Maciej Szwed, Wiesław Warchoł, Dorota Wólczyńska, Łukasz Wykrota, Krzysztof Zdanowicz.

  Pozdrawiamy i zapraszamy
   


   ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Krzysztofa Wesołowskigo "linia Życia"
   

  Toruń
  Fotogaleria Domu Muz , ul. Podmurna 1/3

  /dodano:02.12.2016/

  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców Region Kujawsko-Pomorski oraz Fotogaleria Domu Muz serdecznie zapraszają na wystawę fotografii Krzysztofa Wesołowskigo "linia Życia".

  Serdecznie zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Tomasza Kasprzyka (afrp) "Ad maiorem gloriam Tuam"
       

  Rzeszów
  Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa, ul. 3 maja 9
  /dodano: 02.12.2016/


  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców oraz Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa zapraszają 5 grudnia 2016r. o godz. 18.00 do Galerii Fotografii w Rzeszowie na ul. 3 maja 9 na wernisaż wystawy Tomasza Kasprzyka (afrp) "Ad maiorem gloriam Tuam" (Na większą chwałę Twoją).

  Autor zdjęć Tomasz Kasprzyk w sobie tylko znany sposób nie tylko dostał pozwolenie na wejście do strefy niedostępnej Zakonu Klauzurowego Sióstr Bernardynek w Zakliczynie ale również zaskarbił sobie ich zaufanie i przychylność. Jego pracy towarzyszyła myśl o poszukiwaniu i uchwyceniu Ducha Zakonu …


  Pozdrawiamy i zapraszamy
   


   ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Antoniego Ruta (Zdfp) (AFRP) "W sieci codzienności"
   

  Poznań
  Galeria Green Way, ul. 23 Lutego 11

  /dodano:02.12.2016/

  Wielkopolski Związek Artystów Plastyków oraz Galeria Green Way w Poznaniu serdecznie zapraszają na wystawę fotografii Antoniego Ruta (Zdfp) (AFRP) "W sieci codzienności.

  Serdecznie zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Czesława Bujacza "MADLOBA, GRUZJO!"
       

  Radomsko
  Miejska Biblioteka Publiczna
  /dodano: 02.12.2016/


  Towarzystwo Fotograficzne im. Edmunda Osterloffa w Radomsku zaprasza do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku na wystawę fotografii Czesława Bujacza "MADLOBA, GRUZJO!".

  Wystawę będzie można zobaczyć do 03.01.2017 roku.

  Pozdrawiamy i zapraszamy
   


   ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Bogusława Lebiedzińskiego "Podlaskie Misterium Drewniane Świątynie"
   

  Białystok
  Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne Archidiecezji Białostockiej ul. Kościelna 1A

  /dodano:02.11.2016/

  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców Region Kujawsko-Pomorski oraz Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne Archidiecezji Białostockiej serdecznie zapraszają na wystawę fotografii Bogusława Lebiedzińskiego "Podlaskie Misterium Drewniane Świątynie".

  Wystawa czynna od 07.11.2016 do 02.12.2016. Godziny zwiedzania Pon.- Pt 9.00 - 15.00.

  Serdecznie zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII POPLENEROWEJ:
  ZDYNIA 2016 "CZAS ZATRZYMANY"
       

  Radomsko
  Galeria Muzeum Regionalnego im. St. Sankowskiego
  /dodano: 02.11.2016/


  Towarzystwo Fotograficzne im. Edmunda Osterloffa w Radomsku zaprasza 4 listopada 2016r. o godz. 18.00 do Galerii Muzeum Regionalnego im. St. Sankowskiego na wernisaż wystawy poplenerowej Zdynia 2016 "Czas zatrzymany".

  Pozdrawiamy i zapraszamy
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTWĘ FOTOGRAFII
  Krzysztofa Ciszewskiego (afrp) „CICHY ŚWIAT - ŚWIAT PAWŁA”
  i Pawła Woszczyka „ŚWIAT PAWŁA”  
   
  Bełchatów
  Miejskie Centrum Kultury

  /dodano:02.11.2016/

  Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza w dniu 04.11.2016 o godz. 18.00 do Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie na wystawę Krzysztofa Ciszewskiego (afrp) „CICHY ŚWIAT - ŚWIAT PAWŁA”
  i Pawła Woszczyka „ŚWIAT PAWŁA”.

  Pawła pasją jest makrofotografia w której specjalizuje się od wielu lat. Jego świat to owady i wszystko co dzieje się kilka centymetrów od fotografowanego obiektu. Kilkumilimetrowe mchy i porosty, niezauważalne przez zwykłego „zjadacza chleba”, a sfotografowane „magicznym okiem” Pawła zmieniają się w nierealne i tajemnicze światy z pogranicza jawy i snu. Jego fotograficzne scenografie buduje osobiście NATURA w której jest zakochany… i to z wzajemnością, co widać na Jego zdjęciach.

  Krzysztof specjalizuje się w fotografii produktowej i artystycznej. Traktuje aparat jako narzędzie do tworzenia na równi z pędzlem, ołówkiem czy dłutem. Światło i cień, czerń i biel to jego farby, a aparat to Jego pędzel. Używając środków wyrazu takich jak ruch, rytm, barwa, kontrast, walor i różne ich wielkości i kompilacje....tworzy obrazy pozbawione cech ilustracyjności, nienaturalne… abstrakcyjne, tajemnicze i poruszające wyobraźnię widza.

  Serdecznie zapraszam na Wernisaż Wystawy „CICHY ŚWIAT - ŚWIAT PAWŁA” aby się przekonać jak to wygląda na zdjęciach Krzysztofa Ciszewskiego i Pawła Woszczyka.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Krzysztofa Szlapy "Punkt widokowy"
       

  Częstochowa
  Regionalny Ośrodek Kultury Galeria Fotografii "ART-FOTO" ul. Ogińskiego 13a
  /dodano: 19.10.2016/


  Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza 4 listopada 2016r. o godz. 18.00 do Galerii Fotografii "ART-FOTO" ul. Ogińskiego 13a na wernisaż wystawy Krzysztofa Szlapy "Punkt widokowy".

  Punktów widokowych nie należy szukać na mapach, ich kartografię tworzy się najpierw w myślach, odczuciach, skojarzeniach. Później następuje etap poszukiwań w przestrzeni natury. Nie jest to łatwe, ponieważ punkty te rozmieszczone w naszym otoczeniu dryfują swobodnie, pozostając nieuchwytnymi dla szybkiego spojrzenia. Dopiero gest rozłożenia statywu pozwala skoncentrować się i zamknąć punkt widokowy w ostatecznym kadrze.

  W miejscach, które fotografuję, nie zwracam uwagi na geograficzne nazwy czy historyczne fakty, interesują mnie bardziej jako źródła energii, w których odnajduję archetypowe znaczenia. Dla ich lepszego odbioru wspomagam się również słownikiem symboli. Zatem góra to dla mnie pępek świata, morze – pochłaniająca wszystko głębina, chmura – nieświadomość, jaskinia – świat podziemny, dolina – łono kobiety, rzeka – przemożna potęga, las – ucieczka od ludzi, źródło – natchnienie, droga – tęsknota za przewodnikiem.

  Tworząc tę serię zdjęć próbuję zrozumieć znaczenie krajobrazu, owładnięty jego walorem wizualnym, rekonstruuję archetypowy sens otaczających mnie przestrzeni. Płynę w nich wraz ze światłem, za którym wodzi mój wzrok. Patrzę i fotografuję ogarniający mnie widok, choć nie jestem mistrzem pejzażu i nie staram się ubierać w jego płaszcz. Znikam w mojej niewidocznej pelerynie, by mocniej odczuć i wyraźniej zobaczyć ukryte sedno punktu widokowego.  Pozdrawiamy i zapraszamy

  Informacje o autorze: =>krzysztofszlapa.katowice.pl.
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTWĘ POKONKURSOWĄ XVII MĘDZYNARODOWEGO
  NIEKONWENCJONALNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO:  
  „FOTO ODLOT”  
   
  Rzeszów
  Galeria WDK, ul. S. Okrzei 7

  /dodano:27.06.2016/

  Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza na wystawę pokonkursową XVII Międzynarodowego Niekonwencjonalnego Konkursu Fotograficznego FOTO ODLOT organizowanym pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego, Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP (nr 2016/365) oraz Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej (nr 147/2016).

  Konkurs FOTO ODLOT to jedna z najważniejszych imprez tego typu ciesząca się dużym uznaniem wśród wielu artystów fotografików zarówno w naszym kraju jak i na świecie. Konkurs kierowany jest do twórców odkrywających niezwykłe wymiary rzeczywistości i próbujących znaleźć wizualne odzwierciedlenie swoich artystycznych wizji przez dowolną niekonwencjonalną interpretację tematu „odlot”.

  Fotografie konkursowe są doskonałym przykładem na ukazanie sztuki fotografii w bogatym kontekście kultury polskiej i światowej oraz konfrontacją tradycyjnych technik fotograficznych z nowoczesnymi sposobami obrazowania.

  Ekspozycja będzie czynna w dniach 15-31 października 2016 r. Wstęp wolny

  Zapraszamy

  Pełna informacja o konkursie oraz wyniki:
  =>http://www.wdk.podkarpackie.pl/index.php/konkursy-2/wdk/34-foto-odlot

  Zdjęcia z wernisażu wystawy pokonkursowej są dostępne na stronie:
  =>https://www.facebook.com/wdkrzeszow/photos/?tab=album&album_id=1329229453776290
   
    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Bogusława Lebiedzińskiego "Drewniane świątynie Podlasia"
       

  Lódź
  X Ogólnopolska Konferencja "Kultura i turystyka"
  /dodano: 19.10.2016/


  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców Region Kujawsko-Pomorski oraz autor prac zapraszają w dniach 25-27 października 2016r. na wystawę fotografii Bogusława Lebiedzińskiego "Drewniane świątynie Podlasia" w ramach X Ogólnopolskiej Konferencji "Kultura i turystyka".

  Pozdrawiamy i zapraszamy,
   


   ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII PRZYRODNICZEJ:
  "w pogoni za ulotną chwilą"
   

  Toruń
  Dom Muz, ul. Podmurna 1/3

  /dodano:19.10.2016/

  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców Region Kujawsko-Pomorski oraz autorzy prac zapraszają 20 października 2016r. o godzinie 18.00 do Fotogalerii Domu Muz, Toruń ul. Podmurna 1/3 na wernisaż wystawy fotografii przyrodniczej członków Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręg Toruński.

  Serdecznie zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Beaty Podwysockiej „nierzeczywistość rzeczy”
       

  Olsztyn
  Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych , ul.Parkowa1
  /dodano: 19.10.2016/


  Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie oraz autorka zapraszają 21 października 2016r. o godz. 18.00 do na wernisaż wystawy Beaty Podwysockiej „nierzeczywistość rzeczy”.

  Wystawę można oglądać do 24 listopada.

  Miło nam donieść, że amerykański magazyn Black & White, poświęcony artystycznej fotografii kolekcjonerskiej, opublikował zdjęcie Beaty Podwysockiej pt.: "Cyclist". Fotografia wygrała w kategorii Cityscape/ Street w konkursie Single Image 2016 i została wyróżniona nagrodą Spotlight dla najlepszego autora w kategorii.

  Pozdrawiamy, zapraszamy i gratulujemy
   


   ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Krzysztofa Muskalskiego (afrp) "Ogrodzieniec - Twierdza Mocy"
   
  Częstochowa
  Autorska Galeria Fotografii "Czas Podróży" ul. Piłsudskiego 19

  /dodano:15.10.2016/

  Autorska Galeria Fotografii "Czas Podróży" zaprasza na wystawę fotografii Krzysztofa Muskalskiego (afrp) "Ogrodzieniec - Twierdza Mocy" z cyklu „Kraj Jurajski”.

  "OGRODZIENIEC – TWIERDZA MOCY: największy z Orlich Gniazd gotycki zamek w Ogrodzieńcu imponował swą mocą. Zwany „Małym Wawelem” stał się mocnym ogniwem w łańcuchu Orlich Gniazd – systemu zamków strzegących w średniowieczu granic Królestwa Polskiego. Zamków budowanych niczym orle gniazda na trudno dostępnych skałach Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Zamek w Ogrodzieńcu majestatycznie rozpościera się na Górze Zamkowej - najwyższym wzniesieniu Jury – dając świadectwo potęgi Królestwa Polskiego.

  Mury Zamku w Ogrodzieńcu są jak głosi legenda siedzibą mrocznych mocy. A ich źródłem stał się słynący z okrucieństwa kasztelan Stanisław Warszycki posądzany o konszachty z diabłem. Niekiedy jak powiadają miejscowi na murach zamkowych pojawia się ogromny czarny pies z płonącymi oczami ciągnący za sobą długi łańcuch. Jest w nim ponoć uwięziona dusza kasztelana Warszyckiego strzegąca bogactw ukrytych w podziemiach zamkowych.

  Zamek w Ogrodzieńcu stał się tłem dla wielu wydarzeń kulturalnych - turniejów rycerskich, inscenizacji filmowych, m.in. „Janosika” i „Zemsty” a także nagrań heavymetalowego zespołu Iron Maiden. Niewątpliwie dodając im mocy…

  Tak w jednym zdaniu należałoby opisać genezę naszego projektu autorskiego pn „Międzynarodowe, Plenerowe Spotkania Fotograficzne „Wschód - Zachód”, którego IX już edycja pod roboczym tytułem „Szlakiem Staropolskiego Okręgu Przemysłowego - Sielpia 2016” odbyła się w dniach od 02 do 05 czerwca 2016 roku.

  KRAJ JURAJSKI: mliony lat temu między Częstochową a Krakowem przelewały się wody morza górnojurajskiego. Dało ono początek unikalnym formacjom jurajskim i zjawiskom krasowym obfitującym w jaskinie i ostańce. Obszar ten nazwany Jurą Krakowsko-Częstochowską stał się ostoją wielu, często unikalnych przedstawicieli świata roślinnego i zwierzęcego. Przyrodnicy doliczyli się tu m.in. 1500 gatunków roślin naczyniowych, 3000 gatunków owadów, czy 19 gatunków nietoperzy. Z Jurą związany jest ciekawy kawałek polskiej historii, obfitującej w wiele barwnych legend, której charakterystycznym symbolem stał się Szlak Orlich Gniazd. Szlak, którego klamry stanowią zapisane złotymi zgłoskami w historii Polski i patriotycznej świadomości Polaków - Kraków i Częstochowa.

  Bogactwo flory, fauny, historii, legend oprawionych w przepiękne ramy krajobrazu czyni ten swoisty Kraj Jurajski wspaniałym tłem zarówno dla Częstochowy jak i Krakowa. Tłem, które warto na co dzień dostrzec i docenić… Cykl wystaw fotograficznych prezentuje wybrane obrazy tego urodziwego i niezwykłego Kraju Jurajskiego.


  Wystawa będzie czynna wrzesień – grudzień 2016 r.

  Serdecznie zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  prac uczniów Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa w Częstochowie
       

  Częstochowa
  Regionalny Ośrodek Kultury Galeria Fotografii "ART-FOTO" ul. Ogińskiego 13a
  /dodano: 15.10.2016/


  Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza 21 października 2016r. o godz. 18.00 do Galerii Fotografii "ART-FOTO" ul. Ogińskiego 13a na wernisaż wystawy prac uczniów kształcących się w Zespole Szkół im. Bolesława Prusa w Częstochowie w zawodzie fototechnik, kończących edukację w roku szkolnym 2016/2017.

  Fotografia jest jedną z najlepszych i najbardziej precyzyjnych form osobistej wypowiedzi artysty na temat otaczającego go świata. Tegoroczna wystawa prac uczniów świetnie ilustruje powyższą tezę. Młodzi ludzie prezentują prace z takich dziedzin jak: dokument oraz fotografia inscenizowana.

  Mariusz Ligęza w cyklu trzech dokumentalnych fotografii, stara się uchwycić istotę życia polskiej wsi w kontekście dokonywanych wyborów życiowych jej bohaterów.

  Fotografie Agnieszki Żurek stoją na pograniczu realizmu i inscenizacji. Ich autorka dotyka wrażliwej kwestii rozwoju dzieci w otoczeniu nowoczesnych technologii.

  Agnieszka Młyńczyk natomiast, poszukuje w swoich pracach metafizyki zwykłego codziennego przedmiotu poprzez nadanie mu kontekstu fabularnego.

  Najobszerniejszy cykl fotografii na wystawie prezentuje Klaudia Glińska. Jej prace w dość wyraźny sposób nawiązują do estetyki fotografii mody, a ich cel podporządkowany jest poszukiwaniu wysublimowanego, magicznego piękna pojedynczej chwili. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu przez autorkę unikatowej konfiguracji światła, kolorów i kompozycji - elementów zawartych w niezwykłej, plenerowej fotografii inscenizowanej.

  Młodzież bez wątpienia posiada talent, ale do wykonania prac prezentowanych na wystawie niezbędne są umiejętności zdobywane i systematycznie rozwijane w ramach zajęć edukacyjnych.

  Pozdrawiamy i zapraszamy
   


   ZAPROSZENIE NA POPLENEROWĄ WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Towarzystwa FCztery z Piotrkowa Trybunalskiego
   
  Piotrków Trybunalski
  Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, Plac Zamkowy 4

  /dodano:15.10.2016/

  TFR im. E. Osterloffa zaprasza na wystawę poplenerową zorganizowaną przez zaprzyjaźnione Towarzystwo FCztery z Piotrkowa Trybunalskiego.

  Jako Uczestnicy pleneru będziemy również wśród osób wystawiających: Czesław Polcyn,Waldemar Siatka,Marta Krawczyk,Paweł Lipiński,Alina Wilkoszewska,Kamila Krawczyk.

  "Jesienną porą 2006 roku w sposób dość spontaniczny w głowach dwóch fotografików Piotrkowskiego Towarzystwa Fotograficznego Fcztery : Jacka Szewczyka i Dariusza Łaskiego zrodził się pomysł wspólnego fotografowania nie tylko w gronie krajowych fotografików ale w ramach współpracy Piotrkowa Trybunalskiego z miastami partnerskimi, zaproszenia do wspólnych działań fotografów z zagranicznych stowarzyszeń twórczych.

  Tak w jednym zdaniu należałoby opisać genezę naszego projektu autorskiego pn „Międzynarodowe, Plenerowe Spotkania Fotograficzne „Wschód - Zachód”, którego IX już edycja pod roboczym tytułem „Szlakiem Staropolskiego Okręgu Przemysłowego - Sielpia 2016” odbyła się w dniach od 02 do 05 czerwca 2016 roku.

  Efekt pracy 35 fotografików z Białorusi, Czech, Słowacji, Ukrainy i oczywiście z Polski, będzie zaprezentowany na wystawach poplenerowych. Pierwsza z nich, inauguracyjna wystawa w mieście organizatora tegorocznych spotkań będzie eksponowana w salach Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim.


  Wernisaż wystawy 21.10.2016 godzina 18:00

  Wystawa będzie czynna w dniach od 21.10.2016 do 08.11.2016

  Serdecznie zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  „Okruchy światła”
       

  Poznań
  Galeria „Polan Sto” w Dom Kultury Os. Polan 100
  /dodano: 15.10.2016/


  Wystawa „Okruchy światła” odbywa się w ramach III Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki pod patronatem Fotoklubu RP.

  Wystawa jest plonem konkursu fotograficznego „Przestrzeń wyobraźni – zdjęcie miesiąca”. Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

  W wystawie udział wzięli: Robert Anioł, Jarosław Bernatowicz, Zofia Bernatowicz, Zdzisława Czombik, Przemysław De­górski, Adam Drogomirecki, Jerzy Kubacki, Leszek Lesiczka, Władysław Nielipiński, Ewa J. Partyka, Antoni Rut, Stanisław Wojcieszak, Andrzej Ziemkowski.

  I Nagroda i Złoty Medal Fotoklubu RP: Robert Anioł, II Nagroda i Srebrny Medal Fotoklubu RP: Andrzej Ziemkowski, III Nagroda i Brązowy Medal Fotoklubu RP: Ewa J. Partyka. Nagroda Specjalna: Robert Anioł.

  Otwarcie w Domu Kultury w Galerii „Polan Sto” w Poznaniu 14.10.2016 r. o godz.18.00.

  Wystawa czynna do 30.10.2016 r.

  Kurator - Antoni Rut

  Pozdrawiamy i zapraszamy
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:  
  Piotra Statkiewicza (afrp): "CIENIE"
   
  Płock
  Galeria Wisła, ul. Wyszogrodzka 144

  /dodano:09.10.2016/

  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej oraz Płockie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza w dniu 14 października 2016r. do Galerii Wisła w Płocku przy ul. ul.Wyszogrodzkiej 144 na wernisaż wystawy fotografii Piotra Statkiewicza (afrp) "CIENIE".

  Cienie są obszarami do których nie dociera światło w skutek obiektu, przeszkody - nieprzepuszczającej światła - stojącej na drodze światła. Spotykamy różne cienie w zależności od: źródła światła, miejsca, pory roku lub dnia, otoczenia. Cienie nie występują bez światła i przeszkód, ale mam wrażenie że żyją własnym życiem choć tak mocno powiązanym ze światłem i przeszkodą. Formy cieni są czasami bajeczne, zdeformowane, zupełnie niepodobne do obiektu lub obiektów które je tworzą. Gdy nie widzimy przedmiotu tworzącego cień, zdarza się że trudno jest nam odgadnąć co widzimy. Cienie otaczają nas przez cały czas nawet nocą - powstają od księżyca, świateł ulicznych lub przejeżdżających pojazdów. Szczególnie nocą mają wpływ na nasza wyobraźnię, tak że ogarnia nas lęk lub strach. Z jednej strony są płaskie, dwuwymiarowe jednak w połączniu z otoczeniem potrafią uzyskać trzeci wymiar.

  Zapraszamy   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  ELI WASZCZUK (afrp)(zdfp)„METROPOLIS”
       

  Świdnica
  Wieża ratuszowa
  /dodano: 14.10.2016/


  Agencja Zegart, Lokalna Organizacja Turystyczna "Księstwo Świdnicka-Jaworskie, Świdnicki Ośrodek Kultury oraz autorka zapraszają na wystawę fotografii Eli Waszczuk (afrp)(zdfp) "Metropolis"

  Założeniem tej wystawy jest inicjalizacja wzajemnej wymiany doświadczeń w postrzeganiu bliskich kulturowo i etnicznie stolic krajów Europy Środkowej: Bratysławy, Budapesztu, Pragi i Warszawy.

  Projekt ma także na celu pokazanie różnic i podobieństw metropolii pokazanych na fotografiach, proponując odkrywanie na nowo miejsc, które spowszedniały poprzez upływający czas. Nałożenie odpowiedniej malarskiej faktury na fotografie znanych powszechnie elementów miejskiego krajobrazu, jest celowym zabiegiem powodującym zmianę ich postrzegania. Sięgam w ten sposób do podświadomości widza, powodując tym samym intuicyjne dostrzeganie niezauważalnych do tej pory szczegółów oraz walorów estetycznych krajobrazu.. Estetyzacja malarską fakturą jest zabiegiem zamierzonym, zainspirowanym przez obrazy malarzy, Norblina, Canaletta a także van Gogha. Nałożona struktura malarska zmienia wymowę fotografii, tworząc nowy obraz, stwarzający wrażenie trójwymiarowości.

  W konkluzji idea projektu zakłada wzajemny rozwój kontaktów pomiędzy mieszkańcami nie tylko Węgier, Czech, Słowacji czy Polski, ale także innych krajów, co winno przekładać się na poznanie i szacunek dla odmienności kulturowej i lokalnych tradycji regionu, a także poznanie historycznego rysu prezentowanych metropolii w kontekście porównawczym.

  Otwarcie wystawy dnia 14.10.2016 r. o godz.17.30.

  Pozdrawiamy i zapraszamy
   


    ZAPROSZENIE DO OBEJRZENIA WYSTAWY FOTOGRAFII
  ANTONIEGO RUTA (afrp zdfp) 
  „Czarne i białe”  
   
  Koszuty
  Muzeum Ziemi Średzkiej Dwór w Koszutach

  /dodano:09.10.2016/

  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców zaprasza na wystawę „Czarne i białe” Antoniego Ruta, która odbywa się w ramach III Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki.

  Oficjalne otwarcie odbyło się w Muzeum Ziemi Średzkiej Dwór w Koszutach w dniu 6.10.2016 r. o godz.18.00. Wystawa będzie czynna do dnia 30.10.2016 r.

  Krytyk sztuki Leszek Lesiczka napisał o tej wystawie m.in.:

  „…Zdjęcia czarno-białe wymagają czystości i autentyczności od fotografa. U Antoniego Ruta wydobywanie czerni i bieli to wywoływanie ciepła, światła, pewnej tajemnicy, to obcowanie z magią, z czymś nie do końca odkrytym, to poznawanie nowych światów i odkrywanie dobra i zła. Wszystko na tak i nie, a jednak z pewną otoczką, z pewnym miejscem pozostawionym na niedopowiedzenie. Dla niego prawda na równi z pięknem jest drogowskazem twórczości. W tym, co codzienne, stara się wykryć głębię. W jego przesyconych światłem obrazach wyczuwa się radość odprężenia, nastrój rajskiego, fotograficznego szczęścia. Jako główne motywy występują: czerń, cisza, tęsknota za pięknem. Jakby nie spojrzeć na czarno-białą fotografię Antoniego zaraz jawi się nam przed oczyma jego zaczarowany świat, tajemniczy, symboliczny, filozoficznie głęboki, a zarazem swojski, tchnący mądrością i przejmująco prosty…”

  Serdecznie zapraszamy   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  podsumowującej X OGÓLNOPOLSKIE PLENEROWE SPOTKANIA FOTOGRAFIKÓW
  – TATRY 2016       

  Toruń
  Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu ul. Koścuszki 41/47

  Wystawa w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.
  /dodano: 30.08.2016/  Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu, Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców Region Kujawsko-Pomorski oraz autorzy prac zapraszają 9 września 2016r. (piątek) o godzinie 18.00 na wernisaż wystawy fotografii podsumowującą X Ogólnopolskie Plenerowe Spotkania Fotografików "TATRY 2016".

  Prezentujemy wystawę podsumowującą X OGÓLNOPOLSKIE PLENEROWE SPOTKANIA FOTOGRAFIKÓW – TATRY 2016 w Zakopanem. Kolejny raz gościnny pensjonat „U BZYKA” był naszą bazą wypadową w góry oraz miejscem prezentacji autorskich, „Grilla Regionów”, winnych śródziemnomorskich klimatów przygotowanych przez „WINNICĘ-KRAKÓW” oraz codziennego wspaniałego wyżywienia. Tak jak w roku ubiegłym w organizację włączył się TATRZAŃSKI PARK NARODOWY pod kierownictwem Dyrektora Szymona Ziobrowskiego, dzięki któremu uczestnicy mieli bezpłatny wstęp na tereny TPN, możliwość parkowania samochodów na parkingu dyrekcji w Kuźnicach oraz wspaniałe wydawnictwa i materiały promocyjne. Pani Dyrektor Anna Wende-Surmiak z MUZEUM TATRZAŃSKIEGO w Zakopanem, udostępniła nieodpłatnie wstęp dla naszych uczestników do jedenastu obiektów na terenie Podhala, w których mieli merytoryczną opiekę kustoszy. POLSKIE KOLEJE LINOWE zastosowały ułatwienia dla uczestników na wjazd na Kasprowy Wierch. ZAKOPIAŃSKIE CENTRUM KULTURY - CENTRUM INFORMACJI TURYSTYCZNEJ oraz TATRZAŃSKA AGENCJA ROZWOJU, PROMOCJI I KULTURY zaopatrzyły plenerowiczów w materiały promujące Zakopane i powiat tatrzański.

  To już czwarta wystawa, którą organizujemy w GALERII i OŚRODKU PLASTYCZNEJ TWÓRCZOŚCI DZIECKA w Toruniu i tu kolejne podziękowania dla Dyrektora Dariusza Delika za przychylność, a dla całej załogi za zaangażowanie i profesjonalizm. Dziesięć lat wspiera naszą działalność Prezes PRACOWNI SZTUK PLASTYCZNYCH w Toruniu Pan Sławomir Krankowski, dzięki któremu każda nasza wystawa wzbogacona jest o drukowane przez PSP katalogi i zaproszenia.

  Właśnie dzięki takim osobom możemy tworzyć dla dobra kultury, propagować fotografię i piękno naszego kraju. Jest to już dziesiąta jubileuszowa wystawa, na której prezentujemy 96 prac, 24 autorów z różnych stron kraju.

  Marek Grausz afrp

  Wystawę można oglądać od 09.09 do 11.10.2016
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII  
  fotoreportaż Zbigniewa Przybysza "Harmonijka i ..."        


  Toruń
  Dom Muz, ul. Podmurna 1/3


  /dodano: 01.09.2016/


  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców Region Kujawsko-Pomorski zaprasza serdecznie wystawę fotografii fotoreportaż Zbigniewa Przybysza "Harmonijka i ...".

  Wystawa będzie trwać od 01.09.2016 do 17.09.2016.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY PORTRETU:  
  Adama Polańskiego "Prosto w oczy"  
   
  Toruń
  Dom Muz, ul. Podmurna 1/3

  /dodano:01.09.2016/

  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców Region Kujawsko-Pomorski zaprasza serdecznie w dniu 22.09.2016 o godz. 18.00 na wernisaż wystawy portretu Adama Polańskiego "Prosto w oczy".

  Wystawa czynna do 16.10.2016r.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII  
  Łukasza Resiaka pt. "Muraluksy".        


  Białystok
  Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, ul. Wyszyńskiego 1  Ekspozycja realizowana w ramach Europejskiego Festiwalu Filmowego i Sztuk Wszelakich pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego.
  /dodano: 01.09.2016/


  Galeria Samorządowa Województwa Podlaskiego Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński oraz "Ja i Ty" Stowarzyszenie Ludzi Aktywnie Naznaczonych zapraszają na wystawę fotografii Łukasza Resiaka pt. "Muraluksy".

  Wystawa będzie trwać do 19.09.2016r.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:  
  Doroty Kyci (afrp) (efiap)"Przyroda na rozlewiskach Biebrzy i Narwi"  
   
  Warszawa
  Polska Akademia Nauk Muzeum Ziemi, Aleja Na Skarpie 27

  Patronat: Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej nr 167/2016, Biebrzański Park Narodowy, ProfiLab, Fundacja Fotografia dla Przyszłości
  /dodano:01.09.2016/

  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców zaprasza serdecznie do obejrzenia wystawy fotografi Doroty Kyci (afrp) (efiap)"Przyroda na rozlewiskach Biebrzy i Narwi".

  Wystawa "Przyroda na rozlewiskach Biebrzy i Narwi" przedstawia zdjęcia pięknej polskiej dzikiej przyrody w Biebrzańskim i Narwiańskim Parku Narodowym oraz okolicach.

  Ze względu na wyjątkowe walory przyrodnicze tych terenów i różnorodność gatunkową, jest to ulubione, szczególne miejsce dla autorki zdjęć.

  Zarówno w obu Parkach jak i w okolicznych wsiach występują rzadkie gatunki zwierząt, a wiele z nich jest zagrożonych wyginięciem. Na wystawie fotografii Doroty Kycia zobaczymy nie tylko bociana i łosia, ale również rzadkie gatunki jak wodniczka czy batalion.

  Przyroda widziana tzw. "gołym okiem" intryguje i zachwyca, ale gdy patrzymy przez obiektyw aparatu, z bliska, możemy zaobserwować więcej, poznać lepiej tajniki przyrody oraz życie zwierząt i uchwycić te chwile na fotografiach.


  Wystawa czynna do 30.10.2016r.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII  
  "Znani i mniej znani fotografowie XX wieku"        


  Jastrzębie-Zdrój,
  Galeria "Ciasna", ul. Katowicka 17


  /dodano: 03.08.2016/


  Galeria "Ciasna" w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza serdecznie wystawę fotografii "Znani i mniej znani fotografowie XX wieku" ze zbiorów własnych galerii.

  Skąd pomysł tej wystawy? Staram się przypominać, że fotografia to nie tylko czasy współczesne, a od autorów tworzących jeszcze na materiałach srebrowych można się nadal wiele nauczyć. Zrobiłem kilka wystaw wczesnej fotografii, od dagerotypowych początków do czasów międzywojennych. Było to względnie łatwe,zbieram wszak stare zdjęcia od wielu lat. Ale przecież po wojnie też byli fotografowie wielcy i trzeba to, w miarę sił, pokazać. Tworzyli w XX wieku, niektórzy dalej tworzą, niektórzy już odeszli, ale nie całkiem - pamięć o nich i ich prace pozostały. Wielu z nich wpisało się w historię fotografii światowej (choćby Władysław Marynowicz, Włodzimierz Habel i David Hamilton) czy polskiej (Zofia Rydet, Paweł Pierściński), a wszyscy oni budowali fotograficzny obraz świata. Ekspozycja w galerii "Ciasnej" zawiera wyłącznie odbitki autorskie wykonane w wieku ubiegłym, ograniczyłem się do lat 1960-1980. Kilkadziesiąt prac znajdujących się na tej wystawie to zdjęcia przekazane mi dawniej przez Zofię i Jerzego Lubczyńskich oraz Juliusza Garzteckiego (za co jestem im niezwykle wdzięczny) oraz otrzymane bezpośrednio od autorów. Na wystawie nie mogło zabraknąć prac Zofii i Jerzego Lubczyńskich, artystów wielkiego kalibru, cenionych w Polsce i na świecie, dzięki którym nasze miasto było znane na wszystkich kontynentach, nie tylko w środowiskach fotograficznych. Nie zadbałem, niestety, we właściwym czasie o pozyskanie zdjęć członków JKF "Niezależni", którzy już odeszli, a znani byli nie tylko w Polsce. Tu tylko przypomnę choćby Juliusza Kleeberga, Ryszarda Brawańskiego,Cezarego Gajaka czy Tadeusza Brzozowskiego. Sporo ich prac znajdowało się w archiwum "Niezależnych" i mam nadzieję, że kiedyś klub będzie mógł przygotować wystawę zdjęć tych, którzy zapracowali na jego międzynarodową ongiś sławę.  Otwarcie wystawy 18.08.2016 (czwartek) o godz. 18.00.

  Wystawa będzie trwać od 18.08.2016 do 9.09.2016.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII
  XIX Międzynarodowego Konkursu Cyfrowej Fotokreacji "Cyberfoto 2016"

   
  Katowice
  Galeria KATOWICE ZPAF, ul. Świętego Jana 10.

  /dodano: 03.08.2016/

  Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski zaprasza na wystawę fotografii XIX Międzynarodowego Konkursu Cyfrowej Fotokreacji "Cyberfoto 2016".

  Otwarcie wystawy 3 sierpnia 2016 o godzinie 18.30.

  Wystawę można oglądać w środy, czwartki i piątki w godzinach 17.00 - 20.00

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII  
  Krzysztofa Strzody (afrp) "Tatrzańskie wariacje".        


  Dolinia Roztoki,
  Galeria Kadr Schronisko w Dolinie Roztoki.


  /dodano: 03.08.2016/


  Zapraszamy serdecznie wystawę fotografii Krzysztofa Strzody (afrp) "Tatrzańskie wariacje".

  Gdyby ktoś się w wakacje wybierał w Tatry, a w szczególności w okolice Roztoki, Morskiego Oka lub Doliny 5 Stawów Polskich, to zapraszamy w magiczne miejsce, którym jest Galeria Kadr - usytuowana w Schronisku w Dolinie Roztoki. Może obecność w górach będzie okazją do zobaczenia fotografii, a może fotografie będą pretekstem do wyprawy w góry. Właśnie tam miłośnicy gór mogą oglądać moje prace wybrane do wystawy "Tatrzańskie wariacje".

  Krzysztof Strzoda (afrp))

  Wystawa czynna do 30 września 2016r.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.
  Więcej o wystawie:
  =>http://schroniskoroztoka.pl/nowa/co-slychac/123-tatrzanskie-wariacje
   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII
  Krzysztofa Zdanowicza (AFRP) 3xF

   
  Radom
  Galerii Fotografii 3XF ul. Żeromskiego 49

  /dodano: 17.07.2016/

  Galerii Fotografii 3xF, Awalon Studio oraz Fotoklub RP Region Radomski zapraszają na wystawę fotografii Krzysztofa Zdanowicza (AFRP) "wystawa 3 fotografii".

  Wernisaż wystawy odbędzie się 20.07.2016 o godz. 17.00 w Studio Avalon, ul. Żeromskiego 49 w Radomiu.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII  
  Krzysztofa Muskalskiego (afrp)(zpaf) "Dusza Seulu".        


  Rzeszów,
  Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa, ul. 3 Maja 9


  /dodano: 17.07.2016/


  Zapraszamy serdecznie wystawę fotografii Krzysztofa Muskalskiego "Dusza Seulu".

  Wernisaż wystawy odbędzie się 18 lipca 2016 o godz. 18.00 w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa, ul. 3 Maja 9.

  „Duszę miasta tworzą dusze ich mieszkańców. Ich umysły, ich pasje, ich emocje. Niewątpliwie mają one wpływ na krajobraz miasta, jego klimat i wizerunek. Różnorodność kultur, religii i tradycji buduje odmienny wizerunek wielu miast nadając mu indywidualną duszę. Taką właśnie indywidualną duszę można odkryć w Seulu – stolicy Korei Południowej. Dusza Seulu rodziła się od tysiącleci wraz z burzliwym rozwojem Korei – państwa doświadczonego przez zawirowania dziejów. Ten wyjątkowo jednorodny etnicznie naród mimo wielu prób zdominowania Półwyspu Koreańskiego przez agresorów z zewnątrz trwa przy swoich tradycjach. Trwa otwierając się na świat asymilując jego różnorodność i dzieląc się z nim swoim dziedzictwem. Dusza Seulu, niczym zwierciadło całego kraju, pełna jest pracowitości na co dzień, fantazji w wolnej chwili, rozpamiętywania historii, szacunku dla tradycji, ambicji na przyszłość. Zanurzając się w niej możemy chłonąć to bogactwo ale też i dzielić się z nią duszą miast z których przybywamy. A dusza Seulu zdaje się tylko na to czekać…

  Krztsztof Muskalski (afrp)(zpaf)

  Wystawa czynna: 18 lipca – 17 sierpnia 2016r.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII
  "Jan Paweł II w Mogile"

   
  Kraków
  FOTO-GALERIA NCK

  /dodano: 29.06.2016/

  Zapraszamy 30 czerwca 2016 r. o godz. 18:00. do FOTO-GALERII NCK w Krakowie na wernisaż wystawy fotografii "Jan Paweł II w Mogile".

  Wystawa obejmuje, w większości dotychczas niepublikowane, fotografie z wizyty papieża Jana Pawła II w Sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile w lipcu 1997 r. Otwarcie wystawy uświetni koncert Chóru Bazyliki OO. Cystersów pod kierunkiem Stanisława Kowalczyka.

  Autorzy zdjęć: Stanisław Gawliński, Kazimierz Kipiel, Tomasz Józef Müller, Andrzej Wróbel, Jan Zych.

  Wystawa została przygotowana przez Nowohuckie Centrum Kultury z okazji Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016.

  Ekspozycja od 30 czerwca do 4 września2016r.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ PLENEROWĄ FOTOGRAFII  
  Krakowskiego Klubu Fotograficznego "Kapliczki, figury i krzyże przydrożne".        


  Kraków
  Skwer przed NCK


  /dodano: 29.06.2016/


  Zapraszamy serdecznie na plenerową wystawę fotografii Krakowskiego Klubu Fotograficznego "Kapliczki, figury i krzyże przydrożne".

  Wernisaż wystawy odbędzie się 30.06.2016 o godz. 17.00 na Skwerze przed NCK w Krakowie.

  „Bogu na chwałę, cierpiącym na pociechę, błądzącym jako drogowskaz” – słowa wypisane na krzyżu wystawionym w okresie millenijnym chrztu Polski na os. Kujawy w Nowej Hucie oddają lapidarnie zasadnicze przesłania, dla których te wyrosłe z ducha chrześcijańskiej Europy obiekty, od wieków, po czasy współczesne, sakralizują przestrzeń człowieczego bytowania, czyniąc ją – jak stwierdza Mircea Eliade – zintegrowaną w mistycznym odczuwaniu kosmosu. Kapliczki, figury przydrożne i krzyże są integralnie związane z polskim pejzażem kulturowym, upamiętniają ważne wydarzenia, towarzyszą nieodłącznie szlakom komunikacyjnym, kiedy indziej zaświadczają o istniejących kiedyś takich szlakach. Stanisław Dziedzic

  /Fragment wstępu do publikacji towarzyszącej wystawie „Kapliczki, figury i krzyże przydrożne”/

  Wystawa czynna: 30 czerwca – 31 grudnia 2016r.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII
  Roberta Pranagala (afrp) "POWRÓT"

   
  Lublin
  w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie Centrum Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1.

  /dodano: 27.06.2016/

  Fotoklub RP oraz autor zapraszają 29 czerwca 2016 r. o godz. 18:00. do foyer Sali Operowej CSK, poziom +1 na wernisaż wystawy fotografii Roberta Pranagala (afrp) "POWRÓT"".

  Land Art jest dla mnie sztuką, która powraca do korzeni. Do pierwotnych środków wyrazu, funkcji i znaczeń, materiałów i narzędzi. Podjąłem podobną próbę, dążąc do przekazania magii dzieł, energii ich Twórców i niesamowitej wręcz aury miejsc, poprzez zastosowanie XIX-wiecznej techniki gumy jednowarstwowej.

  Żywica z drzewa akacji, czerń z winorośli, prosty papier, życiodajne światło słoneczne, woda, czas i cierpliwość złożyły się na obrazy jak najbardziej osobiste i niepowtarzalne. Odzyskałem jednocześnie bezpośredni kontakt z obrabianym materiałem, utracony w dobie współczesnego terroru technicznej doskonałości natychmiastowego obrazu.

  POWRÓT stanowi część retrospektywnej wystawy fotografii SZTUKA ZIEMI, prezentującej wybrane realizacje Landart Festiwalu stworzone podczas pięciu edycji Landart Festiwalu.

  Ekspozycja do 31 sierpnia 2016r.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.

  Więcej na: =>http://www.spotkaniakultur.com/aktualnosci   


    ZAPROSZENIE NA ZBIOROWĄ WYSTAWĘ FOTOGRAFII  
  CZŁONKÓW TFR "Pod żaglami".        


  Radomsko
  Miejska Biblioteka Publiczna


  /dodano: 27.06.2016/


  Zapraszamy serdecznie na zbiorową wystawę fotografii Członków Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku.

  Wernisaż wystawy odbędzie się 29.06.2016 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku

  Pozdrawiamy i zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Członków Jurajskiego Fotoklubu Częstochowa "INDUSTRIAL FOTOARANŻACJA"        

  Częstochowa
  Galeria "FOTOPOBUDKA" Regionalny Ośrodek Kultury ul. Ogińskiego 13a
  /dodano: 27.06.2016/


  Z wielką przyjemnością zapraszamy na wystawę Członków Jurajskiego Fotoklubu Częstochowa "INDUSTRIAL FOTOARANŻACJA /odsłona pierwsza/"

  Termin ekspozycji 24.06.2016 - 20.09.2016
   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII
  Iwony Nabzdyk "wystawa 3 fotografii"

   
  Radom
  Studio Avalon, ul. Żeromskiego 49.

  /dodano: 14.06.2016/

  Fotoklub RP Region Radomski oraz Studio Avalon w Radomiu zapraszają 15 czerwca 2016 r. o godz. 18:00. na wernisaż wystawy Iwony Nabzdyk "wystawa 3 fotografii"".

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII
  Arkadiusza Kikulskiego "Na skraju snu"

   
  Toruń
  Fotogaleria Domu Muz, ul. Podmurna 1/3.

  /dodano: 20.05.2016/

  Fotoklub RP Region Kujawsko-Pomorski oraz Fotogaleria Domu Muz zapraszają 16 czerwca 2016 r. o godz. 18:00 na wernisaż wystawy Arkadiusza Kikulskiego "Na skraju snu".

  Wystawa czynna do 21.07.2016. Wstęp wolny.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII
  Leonardusa Nyomana "Piękno wyspy Flores"

   
  Toruń
  Fotogaleria Domu Muz, ul. Podmurna 1/3.

  /dodano: 20.05.2016/

  Fotoklub RP Region Kujawsko-Pomorski oraz Fotogaleria Domu Muz zapraszają 20 maja 2016 r. o godz. 17:00. na wernisaż wystawy Leonardusa Nyomana "Piękno wyspy Flores".

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA PRZEGLĄDOWĄ WYSTAWĘ FOTOGRAFII  
  Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego        


  Radomsko
  Miejska Biblioteka Publiczna


  /dodano: 20.05.2016/


  Zapraszamy serdecznie na wystawę przeglądową Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego zorganizowaną w ramach współpracy z Towarzystwem Fotograficznym w Radomsku.

  Wernisaż wystawy odbędzie się 25.05.2016 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku

  Pozdrawiamy i zapraszamy.
   
    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII  
  Aldony Sumińskiej (FRP) (RTF) "Wystawa 3 fotografii"        


  Radom
  Studio Avalon, ul. Żeromskiego 49


  /dodano: 15.05.2016/


  Avalon Studio, Fotoklub RP Stowarzyszenie Twórców REgion Radomski oraz autorka zapraszają 18 maja o 18.00 do Studio Avalon w Radomiu na wernisaż wystawy fotografii Aldony Sumińskiej (FRP) (RTF) "Wystawa 3 fotografii".

  Całą wystawę wraz z otwarciem wystawy będzie można oglądać od 20 maja 2016r. na stronie www.fotoklubradom.strefa.pl w przycisku wystawy.

  Serdecznie zapraszamy.
  Więcej o wystawie:
  =>https://www.fotoklubradom.strefa.pl
   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII
  XIV Podkarpackich Konfrontacji Fotograficznych

   
  Rzeszów
  Galerii WDK, ul. Okrzei 7.

  /dodano: 12.05.2016/

  Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza 17 maja 2016 r. (wtorek) o godz. 18:00. na wernisaż wystawy XIV Podkarpackich Konfrontacji Fotograficznych organizowanych pod patronatem Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej i Marszałka Województwa Podkarpackiego.

  W wystawie uczestniczą koła, kluby i grupy fotograficzne działające w województwie podkarpackim a ich dorobek twórczy jest doskonałą okazją porównania umiejętności artystów fotografii i miłośników tej dyscypliny sztuki.

  Ekspozycja będzie czynna do 31 maja 2016 r. w Galerii WDK, ul. Okrzei 7

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII  
  Agnieszki Tomiczek ( AFRP) i Lucyny Romańskiej (AFRP) "SIÓDMY LAS"        


  Goczałkowice Zdrój
  Galeria Fotografii Piktorialnej, ul. Uzdrowiskowa 54


  /dodano: 11.05.2016/


  Lucyna Romańska, Agnieszka Tomiczek, Mieczysław Wielomski zapraszają 12 maja o 19.15 do Galerii Fotografii Piktorialnej Goczałkowice Zdrój ul. Uzdrowiskowa 54 na wernisaż wystawy fotografii Agnieszki Tomiczek ( AFRP) i Lucyny Romańskiej (AFRP) i Mieczysława Wielomskiego "SIÓDMY LAS".

  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII
  VI Poznański Salon „Robinsonada”

   
  Poznań
  PBG Gallery Skalar Office , ul. Góreckiej 1.

  /dodano: 11.05.2016/

  Zarząd Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków zaprasza na wernisaż VI Poznański Salon „Robinsonada” w poniedziałek 16 maja 2016 roku o godzinie 18:00 do PBG Gallery Skalar Office Center w Poznaniu przy ul. Góreckiej 1.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII
  XIX Międzynarodowego Konkursu Cyfrowej Fotokreacji "Cyberfoto 2016"

   
  Częstochowa
  Regionalny Ośrodek Kultury Galeria "ART-FOTO", ul. Ogińskiego 13a.

  /dodano: 06.06.2016/

  Regionalny Ośrodek Kultury Galeria "ART-FOTO" w Częstochowie zaprasza na pokonkursową wystawę fotografii XIX Międzynarodowego Konkursu Cyfrowej Fotokreacji "Cyberfoto 2016".

  Otwarcie wystawy 29 kwietnia 2016 o godzinie 18.00.

  Termin ekspozycji 29.04. - 02.06.2016r.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.

  Link do materiałów:

  =>https://drive.google.com/open?id=0B4KszSQVy0dldHB2a0NPbGJOT2c   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII  
  Wacława Turka "Przeglądając chwile ..."        


  Krosno
  Muzeum Rzemiosła Wieża Farna, Al. Wojska Polskiego 37


  /dodano: 06.05.2016/


  Wacław Turek (AFRP) oraz Muzeum Rzemiosła W Krośnie zapraszają do Wierzy Farnej w celu obejrzenia wystawy fotografii Wacława Turka "Przeglądając chwile ...".

  Wacław Turek, artysta fotografik, poeta, muzyk, w latach 70. współzałożyciel Krośnieńskiego Towarzystwa Fotograficznego. W latach 2001-2015 prezes Fotoklubu przy Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Autor kilkunastu wystaw w kraju i za granicą. Jest członkiem Fotoklubu RP oraz Honorowym Członkiem Związku Fotografów.

  Wystawa fotografii Wacława Turka Przeglądając chwile... to swoista relacja „z zapisków wędrowca”. Osobowość autora ma w sobie cechy wędrowca – obserwatora, który potrafi dostrzec i zatrzymać wyjątkową chwilę. Nadzwyczajność owych chwil bywa bardzo często nierozpoznawalna bądź nieuchwytna dla człowieka pochłoniętego wyłącznie pędem życia i pracy. Nie umiemy ich przeżyć, nie potrafimy zatrzymać się, aby poszukać tych właśnie chwil pośród swojej codzienności.

  Wystawa czynna od 30.04 do 29.05.2016.

  Finisaż wystawy 25 maja 2016 o godz. 18.00

  Serdecznie zapraszamy.
   


    WAŻNA INFORMACJA:  
  Postanowienie Kapituły Fotoklubu RP

   
  Warszawa
  Fotoklub RP

  /dodano: 06.05.2016/

  Kapituła Fotoklubu R.P. przyznała Lubelskiemu Towarzystwu Fotograficznemu złoty medal "Zasłużony dla Fotografii Polskiej".

  Pozdrawiamy i gratulujemy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII  
  Anety Konik "Pejzaże kropka pl"        


  Jelenia Góra
  Galeria "Focus", Al. Wojska Polskiego 37


  /dodano: 06.05.2016/


  Anety Konik (AFRP) oraz Galeria "Focus" zapraszają do obejrzenia wystawy fotografii "Pejzaże kropka pl".

  Wernisaż wystawy miał miejsce w Galerii "Focus" w dniu 28.04.2016 o godz. 17.00.

  Teksty pod zdjęciami na wystawie napisał Marek Gubała z Myślenic ( poeta i fotograf, członek rzeczywisty Fotoklubu RP).

  Wystawę można oglądać do 28.05.2016r..

  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII
  Członków Fotoklubu RP Region Radomski "ABSTRAKCJA"

   
  Radom
  Ośrodek Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska, ul. Malczewskiego 16.

  /dodano: 06.06.2016/

  Ośrodek Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska w Radomiu, Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców Region Radomski oraz autorzy zapraszają na wystawę fotografii Członków Fotoklubu RP Region Radomski "ABSTRAKCJA".

  Otwarcie wystawy 5 maja 2016 o godzinie 18.00.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA MIĘDZYNARODOWĄ WYSTAWĘ FOTOGRAFII PRZYRODNICZEJ  
  "Przyroda Nadbiebrzańskich Bagien"        


  Tykocin/Pentowo
  Galeria Bociana, Europejska Wieś Bociana


  /dodano: 21.04.2016/


  Dorocia Kycia (AFRP) (EFIAP) oraz Galeria Bociana zapraszają w dniu 28.04.2016r. do Europejskej Wsi Bociana w Tykocinie/Pentowo na otwarcie wystawy fotografii "Przyroda Nadbiebrzańskich Bagien".

  Plenerowa wystawa przedstawia prace fotografów przyrody, artystów z Belgii, Holandii, Francji, Niemiec, Danii, Austrii, Serbii i Polski.

  Wystawa Czynna w godzinach 9.00 - 18.00.

  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII
  Piotra Krzyżaka "Cerkwie Grekokatolickie Polski Południowo-Wschodniej"

   
  Szczecin
  Galeria Libra, ul. Tarczyńskiego 1.

  /dodano: 21.04.2016/

  Jolanta Szabłowska (AFRP), Galeria Libra oraz autor zapraszają na wystawę fotografii Piotra Krzyżaka "Cerkwie Grekokatolickie Polski Południowo-Wschodniej" .

  Wernisaż wystawy odbędzie się 27 kwietnia 2016 o godzinie 18.00 w Galerii Libra, ul. Tarczyńskiego 1 w Szczecinie .

  Wystawa będzie czynna do końca czerwca 2016 r w Galerii LIBRA mieszczącej się w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Szczecińskiego, ul. Tarczyńskiego 1, w Szczecinie w godzinach otwarcia Biblioteki.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII   Iwony Belica "Psy i koty"        


  Radomsko
  Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego


  /dodano: 21.04.2016/


  Towarzystwo Fotograficzne im. Edmunda Osterloffa w Radomsku zaprasza w dniach 13.04 - 13.05.2016r. do Miejskiej Biblioteki w Radomsku na wystawę fotografii Iwony Belica "Psy i koty", która w niezwykły wręcz magiczny sposób pokazuje zachowania tych sympatycznych zwierząt, które czasami przed obiektywem zachowują się jak prawdziwi Modele.

  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII
  Roberta Sumińskiego (AFRP)(RTF) "wystawa 3 fotografii"

   
  Radom
  Galerii Fotografii 3XF ul. Żeromskiego 49

  /dodano: 19.04.2016/

  Galerii Fotografii 3xF, Awalon Studio oraz Fotoklub RP Region Radomski zapraszają na wystawę fotografii Roberta Sumińskiego (AFRP)(RTF) "wystawa 3 fotografii" .

  Wernisaż wystawy odbędzie się 20.04.2016 o godz. 18.00 w Studio Avalon ul. Żeromskiego 49 w Radomiu.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.

  Całą wystawę można oglądać na stronie:

  =>http://www.fotoklubradom.strefa.pl w przycisku Wystawy   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII  
  Bogdana Kizło "Nuda"        


  Jastrzębie Zdrój
  Galeria "Cisna" ul. Katowicka 17"


  /dodano: 19.04.2016/


  Gdańskie Towarzystwo Fotograficzne oraz autor zapraszają do Galerii "Cisna ul. Katowicka 17" w Jastrzębiu Zdrój na wystawę fotograficzną Bogdana Kizło "Nuda".

  Bogdan Kizło,ur. 06.09.1957. W latach 1972-1977 ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych, dział fotografii artystycznej. Jego nauczycielem i idolem był Roman Joachimowski i cała bardzo prężnie działająca grupa Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego. W latach 1980-1995 zajmował się działalnością gospodarczą niezwiązaną z fotografią, po roku 2000 na nowo zaczynam odkrywać fotografiętradycyjną i cyfrową i tak jest do dnia dzisiejszego.


  Wystawa będzie trwać od 14.04.2016 do 13.05.2016.

  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII
  Agnieszki Tomiczek (AFRP) "Zatraconych światów okruchy"

   
  Goczałkowice Zdrój
  Galerii Fotografii Piktorialnej "Weranda" ul. Uzdrowiskowa 54

  /dodano: 08.04.2016/

  Galerii Fotografii Piktorialnej "Weranda" oraz autorka zapraszają na wystawę fotografii Agnieszki Tomiczek (AFRP) "Zatraconych światów okruchy" .

  Wernisaż wystawy odbędzie się 09.04.2016 o godz. 19.15 w Galerii Fotografii Piktorialnej "Weranda" w Uzdrowisku Goczałkowice Zdrój, ul. Uzdrowiskowa 54.

  Tempus fugit… „Zatraconych światów okruchy” to wystawa dedykowana odchodzącemu w niebyt miejskiemu krajobrazowi Śląska, ale nie tego spod znaku wielkiego przemysłu; fabryk, kominów i szybów kopalnianych, ale ulic, podwórek i klatek schodowych w osiedlach familoków i kamienicach mieszczańskich. Jednym słowem autorka zabiera nas w podróż do śląskich miast, lecz nie do współczesnych centrów handlowych i osiedli, które wyglądają już identycznie w całej Polsce, lecz do miejsc wybudowanych w dziewiętnastym i w pierwszej połowie dwudziestego wieku. ...... Lucyna Romańska

  Wystawa potrwa do końca kwietnia.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY  
  Roberta Pawłowskiego
  „W stronę piktorializmu – fotografie w XIX wiecznej technice oleju;        


  Radomsko
  Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego


  /dodano: 02.04.2016/


  Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku oraz Towarzystwo Fotograficzne im. Edmunda Osterloffa w Radomsku zapraszają na otwarcie wystawy fotograficznej Roberta Pawłowskiego „W stronę piktorializmu – fotografie w XIX wiecznej technice oleju”, w dniu 8 kwietnia 2016 r. (piątek), godz. 18.00, Galeria Muzeum, ul. Narutowicza 1.

  Robert Pawłowski, rocznik 1971, technikami szlachetnymi zainteresował się w Wyższym Studium Fotografii. Od roku 2010 zajmuje się techniką oleju, która w jego opinii jest wyjątkowa, a uzyskane efekty niejednokrotnie odbiegają od standardów tradycyjnej fotografii. Nieostre, rozmyte, mgliste portrety i fotografie miast choć wykonane współcześnie, często przywodzą na myśl piktorialne tradycje.


  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII
  Marcina Święcickiego "W przedsionkach ciszy".

   
  Toruń
  Fotogaleria Domu Muz ul.Podmurna 1/3

  /dodano: 02.04.2016/

  Domu Muz w Toruniu oraz Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Region Kujawsko-Pomorski zapraszają na wystawę fotografii Marcina Święcickiego "W przedsionkach ciszy".

  Wernisaż wystawy odbędzie się 07.04.2016 (czwartek) o godz. 18.00 w Fotogalerii Domu Muz, Toruń ul.Podmurna 1/3

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY  
  Bogusława Siwko (AFRP) „Koszalińskie krajobrazy - imaginacje 3.odsłona”        


  Karlin Karliński Ośrodek Kultury, Plac Parkowy 1

  /dodano: 30.03.2016/


  Karlińskim Ośrodku Kultury oraz autor zapraszają 8 kwietnia 2016 r o godzinie 17:00 na wernisaż wystawy Bogusława Siwko (AFRP) „Koszalińskie krajobrazy - imaginacje 3.odsłona”.

  Wystawa będzie czynna do 5 maja 2016 r.

  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII
  Pawła Matyki (afrp)"FOTOGRAFIA AKTU".

   
  Dzików
  Muzeum Historycznym Miasta Tarnobrzega - Zamek Tarnowskich


  Patronat: Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców
  /dodano: 30.03.2016/

  Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega - Zamek Tarnowskich w Dzikowie, Tarnobrzeskie Towarzystwo Fotograficzne zapraszają na wystawę fotografii Pawła Matyki "FOTOGRAFIA AKTU".

  Wernisaż wystawy odbędzie się 10.04.2016r w Muzeum Historycznym Miasta Tarnobrzega - Zamek Tarnowskich w Dzikowie ul. Sandomierska 27.


  "Akt, od łacińskiego actus, to przedstawienie nagiego ciała ludzkiego, jeden z najczęściej występujących motywów w dziejach sztuki. Dla starożytnych Greków ciało było czymś co łączy ludzi z bogami. Wprowadzenie przez nich zasady antropomorfizmu do religii, stanowiło rewolucję w poszukiwaniu ideału piękna ludzkiego ciała.Tym tropem poszło również chrześcijaństwo, definiując ostatecznie ciało jako świątynię ducha, zaś przybranie przez Syna Bożego ludzkiego ciała, nadało temu ostatniemu charakter sacrum. Prezentowane prace, autorstwa Pawła Matyki, tarnobrzeskiego artysty - fotografika, wpisują się w klasyczny nurt artystycznego aktu, ukazując w sposób niezwykle subtelny ludzkie (kobiece) ciało. Patrząc na nie widzimy to, co wydaje się w akcie najważniejsze; pomimo nagości ciało nie zostało odarte (jak ma to miejsce w pornografii) z tajemnicy".
  Dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega - dr hab. Tadeusz Zych.


  Pozdrawiamy i zapraszamy.

  Wystawa czynna w dniach: 01.04.- 01.05.2016r.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII TFR  
  z okazji 750 lecia lokacji Miasta Radomsko.        


  Radomsko Galeria MDK

  /dodano: 30.03.2016/


  Towarzystwo Fotograficzne im. Edmunda Osterloffa oraz Miejski Dom Kultury w Radomsku zapraszają na wystawę fotografii z okazji 750 lecia lokacji Miasta Radomsko.

  Wystawa obejmuje zdjęcia czarno-białe i monochromatyczne Członków Towarzystwa, również tych nieżyjących - w tym. Karola Walaszczyka, Jakuba Lechowskiego,Stanisława Janiszewskiego. Na szczególną uwagę zasługuje zdjęcie-reprodukcja naszego Patrona - Edmunda Osterloffa, udostępnione z zasobów rodzinnych dzięki uprzejmości Pani Barbary Osterloff, za co serdecznie dziękujemy.

  Zapraszamy również na spotkanie z autorami zdjęć 9 kwietnia 2016 r o godzinie 17:00 w galerii Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.
   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII
  Wojciecha Wesołowskiego (afrp)"Okolice Canal Grande" z cyklu Moja Wenecja.

   
  Zamość
  Centrum Kultury Filmowej "Stylowy"

  /dodano: 30.03.2016/

  Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" oraz Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zapraszają na wystawę fotografii Wojciecha Wesołowskiego (afrp)"Okolice Canal Grande" z cyklu Moja Wenecja.

  Wernisaż wystawy odbędzie się 04.04.2016r o godz. 17.00 w Galerii Centrum Kultury Filmowej "Stylowy"


  “Nad sestiere di Cannareggio, w samym sercu laguny, wisiała lekka, ledwo dostrzegalna mgła. W blaskach lipcowego słońca przecedzanych przez ten najsubtelniejszy z woali drzemały senne wody Canal Grande, a w nich, jak wyczarowane z bajki, nieprawdopodobnie piękne przeglądały się pałace, wille, domy i kościoły. I widziało się wszystko niby miraż złocisty, powołany do życia przez przepyszną fantazję, niby obraz senny utkany z marzeń artysty w chwilę dziwnej, twórczej szczodroty. Tylko fala przybrzeżna z cichym chlupotem roztrącająca stopnie schodów, tylko piosenka gondoliera, co przejechał mimo w żałobnej swej łodzi, budziły z zadumy olśnienia i kazały stwierdzać ten ponad wszystko radosny fakt, że jestem naprawdę w Wenecji…”
  Stefan Grabiński – Opowieść wenecka


  Pozdrawiamy i zapraszamy.

  Fotografie z cyklu Moja Wenecja obejrzysz na: =>http://fotoklubrpregiontorun.pl/wirtualna-galeria-pawie-oko.html   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY  
  Antoniego Ruta (AFRP) (ZDFP) "„Wierzbowanie”"        


  Szreniawa Muzeum Narodowe Rolnictwa


  Wystawa pod patronatem Fotoklubu RP.
  /dodano: 17.03.2016/


  Muzeum Narodowe Rolnictwa oraz autor zapraszają 17 marca 2016 r o godzinie 14:00 do Muzeum Narodowego Rolnictwa w Szreniawie na wernisaż wystawy „Wierzbowanie” Antoniego Ruta.

  Wystawa to nie tylko pokaz fotografii i foto-grafik ale również obrazów olejnych.


  „Świat obrazów tkany jest z motywów skoncentrowanych wokół przyrody. Obezwładnia autora wdzięk wierzb, tworzony przez wiatr, glebę i wodę, zawartą w chmurach i szemrzących strumieniach. Same chmury są dla niego kwiatami nieba. Patrząc na uschnięte osty i ciernie, potrafi zobaczyć róże. Jest zauroczony nawet najlichszym źdźbłem trawy, bo wie, że najmniejsza kałuża odbija niebo. W Naturze, aby coś zrozumieć i pojąć, trzeba coś ofiarować. Oddaje więc swoją najlepszą cząstkę, i tak jak sól jest obecna we łzie i w oceanie, tak on istnieje w słowie i w obrazie. Jego wierzby śpiewają, tańczą, wyciągają ramiona do nieba, kłaniają się kwiatom i na palecie łąk szumią melodyjnie, unosząc tęczę nad swoje konary. Można zamknąć oczy, a światło, które było słowem i obrazem, nie gaśnie w nas”.
  Leszek Lesiczka  Wystawa będzie czynna do 5 czerwca 2016 r.

  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII
  Piotra Bieńka (afrp) „Zima”

   
  Kraków
  Fort "Krzesławice", os. Na Stoku 27

  /dodano: 17.03.2016/

  Serdecznie zapraszamy 18 marca 2016r. o godz. 18.30 do Fortu "Krzesławice" w Krakowie (os. Na Stoku 27b) na wernisaż wystawy Piotra Bieńka (afrp) „Zima”

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY  
  Antoniego Ruta (AFRP) (ZDFP) "Meandry przestrzeni"        


  Międzychód Galeria Muzeum Regionalnego ul. 17 stycznia 100

  /dodano: 14.03.2016/


  Wielkopolski Związek Artystów Plastyków zaprasza we wtorek 15 marca 2016 r o godzinie 18:00 do Muzeum Regionalnego w Międzychodzie na wernisaż wystawy „Meandry przestrzeni” Antoniego Ruta.

  Serdecznie zapraszamy.


  Więcej o wystawie:
  =>https://www.youtube.com/watch?v=t7H4tqUFzv0
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII
  Przemysława Niepokój-Hepnara (afrp), Tomasza Okoniewskiego (afrp)
  oraz Wacława Turka (afrp) „NA STYKU KULTUR”

   
  Krosno
  Regionalne Centrum Kultur Pogranicza ul. Kolejowa 1

  /dodano: 01.03.2016/

  Regionalne Centrum Kultur Pogranicza oraz autorzy zapraszają 10 marca 2016r. o godz. 18.00 na wernisaż wystawy Przemysława Niepokój-Hepnara(afrp), Tomasza Okoniewskiego(afrp) oraz Wacława Turka(afrp) „NA STYKU KULTUR”

  Autorzy wystawy są członkami Fotoklubu Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie oraz Fotoklubu RP.

  Żyją obok nas, na tym samym świecie, ale swoim, jakże innym. Dla jednych są Romami dla innych Cyganami. Wielu uważa, że nie są to terminy równorzędne, niosą ze sobą inną treść, choć wiele elementów się pokrywa. Zwracają jednak uwagę, że to część społeczności cygańskiej zabiega o zamianę słowa Cyganie i całkowite zastąpienie go słowem Romowie. Ks. Stanisław Opocki, krajowy duszpasterz Romów, miał dylemat do rozwiązania „na najwyższym szczeblu". - Kiedyś papież Jan Paweł II pytał go, jak ma przemawiać: Rom czy Cygan. Otrzymał wówczas dyplomatyczną odpowiedź, że tak jak mówi, na przemian, jest dobrze.

  Ekspozycja czynna od 10 marca do 30 kwietnia

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA POPLENEROWĄ WYSTAWĘ FOTOGRAFII  
  "Zwierzyniec - Zamość"        


  Radomsko Galeria Muzeum Regionalnego im. Stanisława Sankowskiego

  /dodano: 01.03.2016/


  Towarzystwo Fotograficzne im.Edmunda Osterloffa w Radomsku zaprasza do Galerii Muzeum Regionalnego im. Stanisława Sankowskiego na wystawę poplenerową "Zwierzyniec - Zamość".

  Otwarcie wystawy odbędzie się 4 marca 2016 r. o godz. 18.00.

  Serdecznie zapraszamy.
   
    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII  
  Ludmiły Voidy pt. "Fotografia"        


  Strommen Norwegia Miejska Biblioteka Skedsmo

  /dodano: 01.03.2016/


  Towarzystwo Fotograficzne im.Edmunda Osterloffa w Radomsku zaprasza do Strommen w Norwegii na wystawę naszego Członka - Ludmiły Voidy pt. "Fotografia".

  Otwarcie wystawy odbędzie się 1 marca 2016 r. o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Skedsmo.

  Espozycja będzie trwała do 31 marca 2015r.

  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII
  Anny Schubring „Gdzie niebo spotyka sie z ziemią - Szmaragdowa Wyspa”


   
  Toruń
  Fotogaleria Domu Muz ul. Podmurna 1/3

  /dodano: 01.03.2016/

  Fotogaleria Domu Muz, Fotoklub R.P. Region Kujawsko-Pomorski oraz autorka zapraszają 3 marca 2016r. o godz. 18.00 na wernisaż wystawy Anny Schubring „Gdzie niebo spotyka sie z ziemią - Szmaragdowa Wyspa”.


  Anna Schubring studiowała na UMK w Toruniu. Ukończyła Studium Fotografii Artystycznej w Gdańsku, dyplom w 2013 r. (cykl fotografii „Asymetryczne symetrie”). Dodatkowo ukończyła kursy indywidualne związane z fotografią.
  Mieszkałam m. in. w Toruniu, w Gdańsku, daleko za oceanem w Michigan a także kilka lat w Irlandii, która jest tematem prezentowanej wystawy. Jestem fotografką z pasją, często podróżuję i czuję się w swoim żywiole odkrywając miejsca oraz zatrzymując je w kadrze. Natomiast zawodowo, z wielką przyjemnością fotografuję dzieci, przyszłe mamy i rodziny. Uwielbiam piękno natury...to ona daje siłę a zarazem uspokaja. Irlandia nie bez powodu nazywana jest „szmaragdową wyspą" - urzekła mnie swoją malowniczością, a piękno jej miejsc przepełnia serce radością. Przedstawiając tę zaledwie garstkę wybranych zdjęć, chciałabym przybliżyć Wam niepowtarzalne, różnorodne piękno tej mistycznej wyspy, która dla mnie jest tym miejscem „gdzie niebo spotyka się z ziemią"...
  Anna Schubring


  Wstęp wolny

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII  
  Waleriana Kiezika (afrp) pt. "Bartoszyce zapisane w fotografii"        

  Bartoszyce
  Bartoszycki Dom Kultury ul. Bohaterów Warszawy 11

  /dodano: 18.02.2016/


  Bartoszycki Dom Kultury oraz autor zapraszają do obejrzenia wystawy fotografii Waleriana Kiezika (afrp) pt. "Bartoszyce zapisane w fotografii".

  Wernisaż wystawy odbył się 17 lutego 2016r. o godzinie 17.00 w Bartoszyckim Domu Kultury.

  Fotografie Waleriana Kiezika przedstawiają jak miasto Bartoszyce wyglądało w dawnych latach.>

  Wystawa będzie czynna do 5 marca 2016r.

  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII  
  Edyty Smędzik pt. "Spacerkiem wzdłuż wybrzeża.."        

  Radomsko
  Miejska Biblioteka Publiczna

  /dodano: 11.02.2016/


  TFR im. E.Osterloffa zaprasza na malowniczą i nastrojową wystawę naszego Członka-Edyty Smędzik.

  "Spacerkiem wzdłuż wybrzeża.." - to cykl zdjęć z Morza Bałtyckiego,które zachwyca swoją zmiennością i niepowtarzalnym nastrojem.

  Edyta jest kilkuletnim naszym Członkiem, wrażliwym Fotografem, który z dużą wrażliwością potrafi przekazać otaczającą rzeczywistość.


  Spotkanie z autorką odbędzie się 2 marca 2016 r. o godz. 18.15 w Małej Galerii Fotografii MBP w Radomsku. Wstęp wolny

  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII
  podsumowującą 10 letnią działalność członków
  Myślenickiej Grupy Fotograficznej
  pod wspólnym tytułem "Być człowiekiem"


   
  Myślenice
  Muzeum Regionalnego DOM GRECKI

  /dodano: 11.02.2016/

  To już 10 lat działalności członków Myślenickiej Grupy Fotograficznej. 10 lat przygody z fotografią. Dziesiątki spotkań, wielodniowe wypady plenerowe, ogólnopolskie konkursy fotograficzne, wystawy fotografii. Czas na małe podsumowanie.

  Zapraszamy 12 lutego 2016 r. o godz. 18:00 do myślenickiego Muzeum Regionalnego DOM GRECKI, gdzie zaprezentujemy fotograficzny album z okazji 10 lecia, przedstawimy wystawę naszych fotografii pod wspólnym tytułem "Być człowiekiem"

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII  
  Łukasza Resiaka pt. "Muraluksy"        

  Łomża
  Galeria N, Al. Legionów 133

  /dodano: 11.02.2016/


  Lubelskie Towarzystwo Fotograficzne im. Edwarda Hartwiga, Galeria N, Klub Wojskowy oraz Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży serdecznie zaprasza na wystawę fotografii Łukasza Resiaka pt. "Muraluksy".

  Łukasz RESIAK (1986 r.) - magister sztuki. Fotografuje od ok. 2000 roku, na początku wyłącznie na materiałach analogowych. Członek Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego (od 2004) oraz Białostockiego Towarzystwa Fotograficznego (2011). Dwukrotny (2008, 2009) stypendysta Marszałka Województwa Lubelskiego w dziedzinie twórczości artystycznej. W 2015 r. otrzymał tytuł Artysty Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej (AFIAP). Swoje prace prezentował na przeszło osiemdziesięciu wystawach i salonach fotograficznych w kraju i zagranicą (Bułgaria, Chiny, Cypr, Grecja, Indie, Iran, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, USA, Włochy). Autor publikacji w prasie oraz magazynach branżowych. Prowadzi prelekcje, bierze udział w pracach jury konkursów fotograficznych, organizator wystaw. Laureat wielu konkursów fotograficznych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.

  Muraluksy - już sam tytuł wystawy streszcza materię, która jest środkiem wyrazu dla moich estetycznych poszukiwań. Światło (łac. lux) będące istotą fotografii, zostaje odbite od chłodnej płaszczyzny muru, by finalnie mogło zostać zarejestrowane przez oko odbiorcy. Światło jest więc dla mnie tworzywem, zaś strukturę i kolor powierzchni traktuję jedynie jako przekaźnik między mną, a widzem. Kontekst, czas i miejsce są tu nieistotne. Przy takim założeniu materia schodzi na plan dalszy, a głównym tematem staje się samo "oddziaływanie" (afekt). To ono jest głównym impulsem skłaniającym mnie do zatrzymania się i wykonania zdjęcia. Prezentowane prace nie powstawały bowiem w wyniku planowanych działań, poszukiwań. Kolejne fotografie wykonywałem niejako przy okazji. Jakaś plama, jakiś detal przykuwały moją uwagę i nie pozwalały przejść obojętnie. Z pozoru banalne wycinki rzeczywistości przenosiły mnie w inny, nierealny świat... stymulowały wyobraźnię. Jak nietrudno się domyślić, przy większości takich zdarzeń nie miałem przy sobie aparatu, skutkiem czego cykl powstawał długo, bo przez kilka lat. Faktury, kolory i kształty u każdego z odbiorców mogą wywoływać przeciwstawne skojarzenia i emocje. Zarejestrowanymi wizjami chciałbym wprowadzić widza w stan głębokiej refleksji nad obserwowanym zdjęciem, skłonić go do intelektualnego wysiłku, poruszyć jego wrażliwość. Ta namowa do kontemplacji świata przedstawionego jest także moim osobistym protestem przeciwko współczesnemu sprowadzaniu fotografii do roli "obrazków", które są pokazywane, oglądane i oceniane w pośpiechu, zbyt pochopnie, bez głębszej refleksji, bez pokory dla tego wspaniałego medium. Niniejszy cykl odnosi się poniekąd do fotografii subiektywnej, czyli prądu zapoczątkowanego po II Wojnie Światowej przez Otto Steinerta. Wskazywał on na intelektualny, a niekiedy wręcz mistyczny wymiar zdjęcia. Szczególnie istotne wydają się być słowa tworzącego w tym nurcie amerykańskiego fotografa Minora White'a, który mawiał, że prawdziwe znaczenie fotografii sytuuje się między obrazem, a widzem. Można zatem powiedzieć, że moje zdjęcia są warte tyle, ile czasu pozostaną w pamięci odbiorcy. Mam nadzieję, że wśród prezentowanych prac znajdzie się przynajmniej jedna, którą będzie trudniej zapomnieć... czego sobie z całego serca życzę.
  Autor  Wernisaż odbędzie się 23 lutego 2016 r. o godz. 18.00 w Galerii N, Al. Legionów 133 (klub wojskowy) w Łomży. Wstęp wolny

  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ DOROCZNEJ WYSTAWY FOTOGRAFII
  podsumowującą działalność Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego
  im. Edwarda Hartwiga członków w roku 2015


   
  Lublin
  Galerii LTF Pałac Parysów


  Patronat honorowy: Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców
  /dodano: 11.02.2016/

  Lubelskie Towarzystwo Fotograficzne im. Edwarda Hartwiga zaprasza na WYSTAWĘ DOROCZNĄ podsumowującą działalność swoich członków w roku 2015. Wystawa wpisuje się w obchody 80-cio lecia Towarzystwa obchodzone w tym roku.

  Wernisaż odbędzie się 19 lutego 2016 r. o godz. 18.00 w Galerii LTF Pałac Parysów, ul. Przechodnia 4 (II piętro).

  Autorzy Fotografii: Andrzej Bojarski, Ewa Brodziak, Alicja Buczek, Mieczysław Cybulski (hon.), Piotr Gołębiowski, Piotr Jaruga, Cezary Kowalczuk, Stanisław Kusiak, Krzysztof Kuzko (hon.), Karol Malec, Mariusz Mazur, Marcin Michałowski, Witold Nowakowski, Waldemar Nowiński, Grzegorz Pawlak, Ewa Pietras, Andrzej Polakowski (hon.), Dariusz Prażmo, Łukasz Resiak, Mieczysław Sachadyn, Barbara Wilczyńska, Małgorzata Chomont, Agata Kaszuba, Anna Klinkosz, Jakub Mizuła, Rafał Nawojczyk, Mikołaj Socha, Zuzanna Szczepaniak, Małgorzata Szura-Piwnik, Marta Walla, Michał Wallo.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   
    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII  
  Andrzeja Borowca (afrp) i Tomasza Grzyba (afrp) "Czarne i Białe"        

  Szczecin
  Galeria LIBRA, ul. Tarczyńskiego 1

  /dodano: 11.02.2016/


  W imieniu organizatora i kuratora Jolanty Szabłowskiej (afrp)zapraszamy do Galeria LIBRA na wystawę fotografii Andrzeja Borowca (afrp) i Tomasza Grzyba (afrp) "Czarne i Białe".

  , Andrzej Borowiec (AFRP) z Lublina oraz Tomasz Grzyb (AFRP) z Radomia to autorzy wystaw indywidualnych, uczestnicy wielu wystaw zbiorowych i grupowych. Zdobywcy licznych nagród w konkursach krajowych i zagranicznych.

  „Czarne i Białe” jest kwintesencją ich artystycznych zainteresowań i wzorem, od którego możemy spokojnie brać lekcje z zakresu kompozycji i roli światła w fotografii. Białe to prace Andrzeja Borowca, Czarne Tomasza Grzyba. Wspólnie stworzyły opowieść o pejzażu w konwencji nawiązującej do Kieleckiej Szkoły Krajobrazu. Delikatność i cisza krajobrazów w bieli współgra z ekspresją rozświetlonej czerni. Fotografie wzajemnie się uzupełniają, dając równowagę wystawie. Moc jest zarówno w bezkresie białej ciszy jak i w muśniętej światłem czerni.


  Wystawa będzie czynna do końca marca 2016 r w Galerii LIBRA mieszczącej się w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Szczecińskiego, ul. Tarczyńskiego 1, w Szczecinie w godzinach otwarcia Biblioteki..

  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII
  Mirosława Kercza "Kinetyka w bursztynie"


   
  Zamość
  Galeria "Stylowy"

  /dodano: 11.02.2016/

  Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne oraz TFR im. E.Osterloffa zapraszają 12 marca 2016r. o godz. 17.00 do Galerii "Stylowy" na wernisaż wystawy Mirosława Kercza "Kinetyka w bursztynie".

  Ruch zastygły w mgnieniu oka, z pogłosem tego, co było (oraz antycypacją tego, co będzie), prawdziwszy okazuje się nawet niż postrzegany w naturalnej ciągłości. Schwytany w jedną klatkę opowiada własną historię. Uwypuklone w ten sposób sceniczne układy i struktury z niewielkiej cząstki całości stają się niezależnym bytem zyskującym własne sensy.
  Wystawa obejmuje zdjęcia z kilku przedstawień teatralnych , w których emocje są wyrażane poprzez ciało ukazując nam magię, zwiewność i ulotność chwil w tańcu w taki sposób,że widz może się poczuć ich faktycznych uczestnikiem. Ten ruch uwieczniony w aparacie wydaje się jak zastygły w bursztynie. Polecamy Państwu tę wystawę , a szczególnie tym z Państwa, którzy kochają teatr i taniec.


  Mirosław Kercz jest wieloletnim aktywnym członkiem Towarzystwa Fotograficznego im.Edmunda Osterloffa w Radomsku . Jako miłośnik teatru, uczestnik wielu imprez teatralnych , nie tylko dokumentuje te wydarzenia, ale na swoich fotografiach oddaje wiernie klimat, emocje, grę świateł. Autor wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych m.in. "Kartoteka", "Teatr w obiektywie", oraz licznych wystaw z cyklicznej imprezy organizowanej w Radomsku "Różewicz Open Festiwal". Zainteresowany jest również fotografią studyjną , w tym szczególnie fotografią aktu artystycznego, pokazując piękno ludzkiego ciała m.in. na wystawie "Nietakt".

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA PRZEGLĄDOWĄ WYSTAWĘ FOTOGRAFII
  członków TFR im. E.Osterloffa "NASZE NAJ"


   
  Bełchatów
  MCK PGE Giganty Mocy ul. Narutowicza 3

  /dodano: 11.02.2016/

  TFR im. E.Osterloffa oraz Prezes Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego Andrzej Juchniewicz zapraszają 12 lutego 2016 r. o godz. 18.00 do MCK PGE Giganty Mocy ul. Narutowicza 3 na wernisaż wystawy członków TFR im. E.Osterloffa "NASZE NAJ".

  Pierwsza edycja tej wystawy miała miejsce w kwietniu'2015 roku w Piotrkowie Trybunalskim na zaproszenie Piotrkowskiego Towarzystwa Fotograficznego "FCztery Wystawę można było zobaczyć w kilku miastach Polski, w tym: Zamość, Kroczyce k/Zawiercia, a także w Radomsku. W każdej kolejnej edycji można znaleźć perełki fotograficzne, których nie było na poprzednich wystawach.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.

  Po wernisażu - spotkanie integracyjne o fotografii.   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII  
  Grupy 22 fotografów "Fotografia Ojczysta - wiek XXI"        

  Rydułtowy
  Galeria Sztuki Rydułtowskiego Centrum Kultury FENIKS

  /dodano: 03.02.2016/


  W imieniu grupy 22 fotografów (w składzie są członkinie Fotoklubu RP : Agnieszka Tomiczek i Lucyna Romańska) zapraszamy na wernisaż wystawy "Fotografia Ojczysta - wiek XXI".


  Idea „fotografii ojczystej” narodziła się niemal sto lat temu. Jej pomysłodawcą i niestrudzonym propagatorem był ojciec fotografii polskiej – Jan Bułhak. Fotografowanie ojczystego kraju; krajobrazu i ludzi, tego co zwyczajne i unikalne, w latach tuż po odzyskaniu niepodległości stało się dla niego wyrazem miłości do Ojczyzny. Po niemal stu latach sięgamy po ten cudowny w swojej prostocie pomysł, aby w fotografii artystycznej utrwalić piękno różnych zakątków Polski.


  Otwarcie wystawy będzie miało miejsce w znanej Galerii Sztuki Rydułtowskiego Centrum Kultury FENIKS w Rydułtowach ul, Strzelców Bytomskich 9a w dniu 12 lutego o godz. 18.oo. Wstęp wolny.

  Wystawa będzie czynna do 10 marca 2016 r.

  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII
  Piotra Krzyżaka
  "Cerkwie Greko-Katolickie Polski Południowo-Wschodniej"


   
  Toruń
  FOTOGALERIA DOMU MUZ,ul. Podmurna 1/3

  /dodano: 27.01.2016/

  Fotogaleria Domu Muz, Fotoklub R.P. Region Kujawsko-Pomorski oraz autor zapraszają 4 lutego 2016r. o godz. 18.00 na wernisaż wystawy Piotra Krzyżaka "Cerkwie Greko-Katolickie Polski Południowo-Wschodniej".

  Informacje o autorze i wystawie znajdują się na powiększeniu obrazka.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII  
  Michaliny Śrubkowskiej "Fotografia"        

  Toruń
  Galeria "Omega" ul. Podzamcze 12

  /dodano: 29.01.2016/


  Galeria "Omega" w Toruniu oraz autorka zapraszają do obejrzenia wystawy Michaliny Śrubkowskiej zatytułowanej "Fotografia". W czwartek 28 stycznia 2016 r. o godzinie 18:00 do "Omega" odbył się wernisaż tej wystawy.

  Michlina Śrubkowska uczęszcza do trzeciej klasy o profilu artystyczno-humanistycznym w 7 Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu. Fotografia jest jej pasją, która pomimo młodego wieku autorki towarzyszy jej od lat. Na swoich fotografiach ukazana jest głównie natura, krajobrazy a także ludzie. Od ponad roku wykonuje również reportaże.

  Wystawa będzie czynna od 28 stycznia 2016 r.

  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII
  Krzysztofa Muskalskiego "Yosemite - śladami Ansela Adamsa"


   
  Częstochowa
  AUTORSKA GALERIA FOTOGRAFII „CZAS PODRÓŻY”,ul. Piłsudskiego 19

  /dodano: 27.01.2016/

  Autorska Galeria Fotografii „CZAS PODRÓŻY” oraz autor zapraszają do obejrzenia wystawy Muskalskiego "Yosemite - śladami Ansela Adamsa".
  Ansel Adams – jeden z dawnych mistrzów fotografii, twórca amerykańskiej fotografii krajoznawczej i krajobrazowej otworzył oczy świata na piękno natury USA. Szczególnie w jego ukochanym Parku Narodowym Yosemite rozpościerającym się w górach Sierra Nevada w Kalifornii. Jego życie odmienił w młodości prezent w postaci aparatu fotograficznego i wycieczki do Yosemite.
  Park Narodowy Yosemite wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO został założony w 1890 roku. Wciąż zachwyca granitowymi masywami, imponującymi wodospadami, krystalicznymi potokami i gigantycznymi sekwojami. Ten unikalny spektakl natury nieustannie inspiruje. Inspiruje obrazami natury ale też fotografiami i słowami jego największego rzecznika – Ansela Adamsa. I warto poddać się tym inspiracjom natury wsłuchując się w fotografie mistrza Adamsa…


  Galeria czynna codziennie 10.00-18.00, sobota 10.00-14.00, niedziele i święta – nieczynna

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAW FOTOGRAFII  
  Członków Jurajskiego Fotoklubu Częstochowa
  "Jurajskim szlakiem do Wieliczki i Krakowa"        

  Częstochowa
  Galeria Fotopobudka ul. Ogińskiego 13a

  /dodano: 26.01.2016/


  Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza we poniedziałek 1 lutego 2016 r. o godzinie 19:00 do Galerii Fotopobudka ul. Ogińskiego 13a na wernisaż wystawy członków Jurajskiego Fotoklubu Częstochowa p.t. "Jurajskim szlakiem do Wieliczki i Krakowa".

  Wstęp wolny. Wszyscy mile widziani.

  Wystawa będzie czynna od 1 stycznia do 7 marca 2016 r.

  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII
  Czesława Polcyna "Birma"


   
  Radomska
  Miejska Biblioteka Publiczna

  /dodano: 23.01.2016/

  Miejska Biblioteka Publiczna, Towarzystwo Fotograficzne Im. Osterloffa w Radomsku oraz autor zapraszają w dniu 27 stycznia 2016 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku na spotkanie z autorem i obejrzenie wystawy Czesława Polcyna "Birma"

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAW FOTOGRAFII  
  Antoniego Ruta (AFRP,ZDFP) „Meandry przestrzeni”        

  Poznań
  Galeria Miejska Arsenał przy Starym Rynku 6


  Wystawa pod patronatem Fotoklubu RP 143/2016.
  /dodano: 23.01.2016/


  Zapraszamy we wtorek 2 lutego 2016 r. o godzinie 18:00 do Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu przy Starym Rynku 6 na wernisaż wystawy Antoniego Ruta (AFRP,ZDFP) „Meandry przestrzeni”

  Wystawa to nie tylko pokaz dwuwymiarowych fotografii i fotografik ale również fotografii 3D w Fotoplastykonie Poznańskim.

  Fragment tekstu: „We wstępie do katalogu tej wystawy krytyk sztuki Leszek Lesiczka napisał m.in.: „Patrząc na jego obrazy, fotografie, foto-grafiki zauważamy, że mamy do czynienia z czystą wyobraźnią pozwalającą udanie odtwarzać mechanizmy podświadomości, snu, kolejnych fal i impulsów rzeczywistości, zdumiewających wizji. Jest w tych barwnych zapisach pewna tajemnica, której rozwikłać nie można. W tej twórczości wszystko jest odkrywaniem i wszystko jest poszukiwaniem. Wydaje się, że kluczem do tych zdarzeń fotograficznych jest znajomość świata, jego umiłowanie zderzone z wyobraźnią, przeżycie, które przekształca się we wzruszenie. Autor przekazuje nam prawdę o otaczającym nas świecie i prawdę o sobie, odbitą i zwielokrotnioną w wielu obrazach.
  W nowych, śmiałych formach wypowiada szczere przeżycia artystyczne. Wyzwolony z rutyny i schematyzmu dąży do swobody wyrazu. Jego uduchowiona, wizjonerska, ekstatyczna fotografia wyrasta ponad różne doktryny. Ma jakiś urok świeżego przeżycia, czystości kolorytu, jaki oko fotografika zdobywa w zetknięciu ze światem rzeczywistym. Twórczość Antoniego Ruta, jego fotografowanie to wędrowanie ku oddalonemu horyzontowi przez trudny do rozpoznania krajobraz, to droga ku nieznanemu”.  Wstęp wolny. Wszyscy mile widziani.

  Wystawa będzie czynna do 13 marca 2016 r.

  Serdecznie zapraszamy
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII
  Bogusława Siwko "Koszalińskie krajobrazy-imaginacje"


   
  Sławno
  Galeria "W Ratuszu" Urzędu Miejskiego

  /dodano: 23.01.2016/

  W imieniu Burmistrza Miasta Sławno, Związku Polskich Artystów Plastyków Okręg Koszalin - Słupsk oraz autora zapraszam na wystawę Bogusława Siwko "Koszalińskie krajobrazy-imaginacje".

  Wernisaż miał miejsce 14 stycznia w Galerii "W Ratuszu" Urzędu Miejskiego w Sławnie.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.

  Wystawa czynna od 14.01 do 05.02.2016r.   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAW FOTOGRAFII  
  „Fotosynteza” Kamila Myszkowskiego i „Ustąp mi słońca” Krzysztofa Szlapy        

  Sosnowiec
  Galeria Łakomscy ul. Wysoka 1a

  /dodano: 23.01.2016/


  Galeria Łakomscy oraz autorzy mają zaszczyt zaprosić na wernisaż wystaw fotograficznych „Fotosynteza” Kamila Myszkowskiego i „Ustąp mi słońca” Krzysztofa Szlapy.

  Dwie wypowiedzi autorskie zaprezentowane w jednej przestrzeni, korespondują ze sobą, poruszając wspólny temat, jakim jest Słońce.

  Otwarcie wystaw i spotkanie z autorami odbędzie się 9 lutego, o godzinie 18.

  Wstęp wolny. Wszyscy mile widziani.

  Serdecznie zapraszamy
   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII
  Tadeusza Biłozora "Fotografia"


   
  Piechowice
  Sala widowiskowa Piechowickiego Ośrodka Kultury ul. Żymierskiego 53

  /dodano: 17.01.2016/

  W imieniu Piechowickiego Ośrodka Kultury oraz autora zapraszam na wystawę Tadeusza Biłozora "Fotografia".

  Wernisaż będzie miał miejsce 22 stycznia o godz. 17.oo w sali widowiskowej Piechowickiego Ośrodka Kultury ul. Żymierskiego 53.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.

  Wystawa czynna od 22.01 do 12.02.2016r.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII  
  Zygmunta Trylańskiego (afrp) "ZŁOTE GODZINY"        

  Szklarska Poręba
  Dom Carla i Gerharta Hauptmannów
  ul. 11 listopada 23

  /dodano: 09.01.2016/


  Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków fotografii na otwarcie wystawy fotografii Zygmunta Trylańskiego "ZŁOTE GODZINY".

  Wernisaż wystawy odbędzie się w dniu 15.01.2016, o godzinie 17.00, w Domu Carla i Gerharta Hauptmannów, zlokalizowanej w Szklarskiej Porębie, przy ulicy 11 listopada 23.

  Wstęp wolny. Wszyscy mile widziani.

  Wystawa będzie czynna od 15.01 do 15.02.2016

  Serdecznie zapraszamy
   
    ZAPROSZENIE NA POPLENEROWĄ WYSTAWĘ FOTOGRAFII  
  "MALTA 2015".        

  Częstochowa
  Galeria Fotografii "ART-FOTO"
  Ogińskiego 13a

  /dodano: 09.01.2016/


  Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie i Galeria Fotografii "ART-FOTO" zapraszają wszystkich sympatyków fotografii na otwarcie poplenerowej wystawy fotografii "MALTA 2015".

  Wernisaż wystawy odbędzie się w dniu 15.01.2016, o godzinie 18.00, w Galeria Fotografii "ART-FOTO", zlokalizowanej w Częstochowie, przy ulicy Ogińskiego 13a.

  Wstęp wolny. Wszyscy mile widziani.

  Wystawa będzie czynna od 15.01 do 15.02.2016

  Serdecznie zapraszamy
   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII
  Pictorial Teamu inspirowanej twórczością Bruno Schulza  
  "Na krawędziach rzeczywistości... "


   
  Katowice Nikiszowiec
  Galerii Szybu WILSON ul. Oswobodzenia 1

  /dodano: 09.01.2016/

  W imieniu Pictorial Teamu (w składzie są członkinie Fotoklubu RP : Agnieszka Tomiczek i Lucyna Romańska) zapraszam na wystawę inspirowaną twórczością Bruno Schulza : Na krawędziach rzeczywistości... w znanej Galerii Szybu WILSON w Katowicach Nikiszowcu na ul. Oswobodzenia 1.

  Wernisaż będzie miał miejsce 14 stycznia o godz. 18.oo.

  W poszukiwaniu inspiracji fotograficznych trafiliśmy do krainy Brunona Schulza, do krainy „zdegradowanej rzeczywistości” - jak nazwał ją Artur Sandauer. „Schulzowskie przeciwstawienie prawdziwego piękna i tandety, mitu i zdegradowanej rzeczywistość objawia się więc w ostatniej instancji jako antyteza dwu stuleci.” Przemyślenia mistrza z Drohobycza wciąż porażają swoja trafnością jak chociażby wizja człowieka - manekina, który z podmiotu stał się przedmiotem egzystencji. Schultz jest boleśnie trafny w swoich wizjach. Degradacja cywilizacji, negowanie wartości, panoszenie się tandety są znamienne także dla naszego stulecia.

  W naszej fotografii nie interesuje nas ilustrowanie tekstów lub biografii artysty, nie odwiedzamy Drohobycza w poszukiwaniu tego genius loci, które przeniosło to miasto do sfery mitu i legendy. Pochylamy się z zachwytem nad tekstem mistrza i patrzymy na tak zwaną rzeczywistość w poszukiwaniu Schulzowskich klimatów. Jakie te klimaty są? Oniryczne, tajemnicze, wręcz surrealistyczne, na granicy jawy i snu, mitu i rzeczywistości, prawdy i zmyślenia. Szukamy tej „krawędzi rzeczywistości”, w której świat Schultza przemawia do nas wciąż mocnym głosem. Mamy nadzieję, że w naszych pracach odnajdziecie Państwo chociaż echo wizji pisarza i zaczniecie patrzeć na świat Schultzem.


  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII  
  Łukasza Breitenbacha, pod tytułem "NOSTALGIA MIASTA".        

  Toruń
  Fotogaleria Dom Muz
  Podmurna 1/3

  /dodano: 09.01.2016/


  Zapraszam wszystkich sympatyków fotografii na wystawę fotografii Łukasza Breitenbacha, pod tytułem "NOSTALGIA MIASTA".

  Wernisaż wystawy odbył się w dniu 7.01.2016, o godzinie 18.00, w Fotogalerii Dom Muz, zlokalizowanej w Toruniu, przy ulicy Podmurnej 1/3.

  Wstęp wolny. Wszyscy mile widziani.

  Wystawa będzie czynna do 31.01.2016

  Serdecznie zapraszamy
   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY SOLARIGRAFII
  Jakuba Kaszuby i Krzysztofa Sowy  
  "JAWORZNO OD ŚWITU DO ZMIERZCHU"


   
  Jastrzębie-Zdrój
  Galeria "Ciasna" ul. Katowicka 17

  /dodano: 06.01.2016/

  Galeria "Ciasna" w Jastrzębiu-Zdroju ul. Katowicka 17 zaprasza na wystawę solarigrafii Jakuba Kaszuby i Krzysztofa Sowy "JAWORZNO OD ŚWITU DO ZMIERZCHU"

  Wernisaż i spotkanie autorskie 14.01.2016 (czwartek) o godz. 18.00.

  Prezentowane na wystawie prace to druga część, realizowanego przez autorów od roku 2010 projektu, noszącego nazwę „Jaworzno od Świtu do Zmierzchu”, którego założeniem była rejestracja wędrówki Słońca nad miastem w którym obaj mieszkają. Do projektu wykorzystali jednakowe aparaty otworkowe wykonane z jakże prozaicznych przedmiotów, jakimi są puszki po napoju. Aparaty stały się jednocześnie przykładem świadomego recyklingu, kolejnym dowodem na to, że nawet pozornie bezwartościowy przedmiot może być sensownie wykorzystany.

  Jakub Kaszuba i Krzysztof Sowa obaj są mieszkańcami Jaworzna i wiernymi członkami jaworznickiej Szkoły Widzenia, grupy amatorów prowadzonej przez prof. Jakuba Byrczka przy tamtejszym MCKiSie. Obaj są również członkami Lubuskiego Towarzystwa Fotograficznego i wielokrotnymi uczestnikami warsztatów fotograficznych w Broniszowie. Zawodowo niezwiązani z fotografią, poświęcają jej znaczną część swojego wolnego czasu. Dla wspólnych działań i projektów tworzą tandem fotograficzny „Kaszuby”, którego nazwa narodziła się właśnie na broniszowskich warsztatach i pod tym szyldem mają na swoim koncie dwa wspólne projekty.

  Wystawa będzie trwać od 14.01.2016 do 12.02.2016.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII  
  Jarosława Kurzawy, pod tytułem "CHORWACJA".        

  Lublin
  galeria fotografii Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego
  Pałacu Parysów /II piętro/, przy ulicy Przechodnia 4

  /dodano: 06.01.2016/


  Lubelskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza wszystkich sympatyków fotografii na wernisaż wystawy fotografii Jarosława Kurzawy /Siedlce/, pod tytułem "CHORWACJA".

  Wernisaż wystawy odbędzie się w dniu 8.01.2016, o godzinie 18.00, w galerii fotografii Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego, zlokalizowanej w Pałacu Parysów /II piętro/, przy ulicy Przechodnia 4.

  Wstęp wolny. Wszyscy mile widziani.

  Wystawa będzie czynna w dniach 8.01.2016 - 28.01.2016

  Serdecznie zapraszamy
   


  WYSTAWY
  członków oraz pod patronatem Fotoklubu RP

  [1]
  POLECAMY
  Wirtualna Galeria Fotografii NASZE OKO


  | HOME | WYSZUKIWARKA | KONTAKT | MAPA SERWISU | REDAKCJA |
  Copyright © by FOTOKLUB RP. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. DESIGN © Joanna Maria Rybczyńska